Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Застосування промислових осушувачів повітря

Давайте говорити відверто: всі намагаються автоматизувати виробництво і свій бізнес не тільки заради створення кращих умов для зберігання виробленого товару, але в першу чергу для збільшення прибутку підприємства. Тому сьогодні не існує сфери, в якій застосування промислового осушувача повітря було б недоцільним. Хіба що ви не прагнете заощадити і збільшити прибуток - таких «бізнесменів» ми, на щастя, не зустрічали.

Промисловий осушувач повітря - агрегат з великою продуктивністю для видалення вологи з повітря комерційних та виробничих приміщень значної площі або обсягу. Подібне обладнання випускається в мобільному або стаціонарному виконанні.

Найбільш популярні для промислового застосування осушувачі двох типів:

  • адсорбційні моделі для зменшення вологості повітря  відрізняються від нижче перерахованого виду осушувачів наявністю спеціального елемента, який має вбудований адсорбент всередині;
  • потужні конденсаційні осушувачі, які конденсують вологу з повітря при контакті з холодною поверхнею. Принцип їх роботи простий: при включенні обладнання, вологе повітря з приміщення починає в примусовому порядку проходити через потрібний відсік приладу, там охолоджується до точки роси, за рахунок чого волога перетворюється в краплі води. Забір повітря здійснюється за рахунок вбудованого вентилятора, а охолодження відбувається при контакті повітря з теплообмінником. Після видалення води, вентилятор видуває осушені потоки назад в приміщення. Така безперервна робота забезпечує зменшення рівня вологості повітря.

Основна перевага промислових осушувачів: нормалізація рівня вологості повітря найбільш ефективно і економно в найкоротші терміні. При цьому можливе "точкове" осушення - в конкретному приміщенні з урахуванням всіх його особливостей.

Ви можете, звичайно, почати суперечку на тему "Зменшення вологості шляхом вентиляції". Однак, відразу заперечимо: для видалення вологи з повітря таким способом потрібен багаторазовий обмін. До того ж в такому випадку перед вами виникає ще одна проблема - після такої "сушки" вам доведеться догрівати або доохолоджувати повітря в приміщенні. Сумарно всі ваші зусилля виллються в колосальне споживання електроенергії та витрати на додаткове обладнання для вентиляції.

З якою метою використовують промислові осушувачі повітря

Головне завдання осушувачів полягає в зменшенні рівня вологості повітря до потрібного рівня. Крім цього, існують і додаткові цілі. Вони досягаються завдяки роботі цього обладнання для осушення повітря. До них відносять:

  • створення нормативно необхідних умов для людей, зайнятих у виробничих процесах;
  • контроль і підтримка необхідної відносної вологості для технологій виробництва.
  • захист обладнання від корозії, електрична та екологічна безпека в робочій зоні;
  • зниження рівня вологості для зняття навантаження і збільшення терміну служби холодильних агрегатів;
  • для запобігання утворення льоду в холодильних і морозильних камерах та перехідних зонах-тамбурах;
  • для видалення вологи після повеней або затоплень;
  • для осушення будівельних об'єктів - будівель на етапі оздоблювальних, бетонних або ремонтних робіт з метою скорочення термінів будівництва;
  • для прискорення процесів сушки - вилучення вологи з продукції;
  • для видалення випаровування вологи з дзеркала басейну і підтримки необхідного рівня вологості, що запобігає випаданню конденсату;
  • захист від випадання конденсату для збереження обладнання і покриттів;
  • для комплексної обробки повітря (з припливно-витяжними установками з секцією осушення або з окремими осушувачами повітря);
  • видалення вологи з припливного повітря.

Основні сфери застосування промислових осушувачів

1. Осушення повітря при будівництві та оздоблювальних роботах 

Сушка бетонної підлоги та штукатурки

Від того, на якій стадії будівництво або оздоблювальні роботи, буде залежати вид потрібного осушувача - адсорбційний або конденсаційний. У кожного свої переваги.

Отже, якщо температура нижче + 15°C, краще вибирати моделі першого виду. Наприклад, обладнання бренду Trotec серии TTR, спеціально пристосоване для тривалої роботи в суворих умовах. Конденсаційні агрегати частіше використовуються при обробці приміщення, коли потрібно швидко і без наслідків (утворення мікротріщин та інших можливих деформацій) висушити певні матеріали.

Завдяки застосуванню осушувачів скорочуються терміни бетонних (докладніше в статті "Як швидко і правильно висушити бетон?") та оздоблювальних робіт (про сушіння штукатурки при ремонті написано тут), поліпшується якість покриттів, економляться витрати на будівництво.

До того ж не можна не врахувати і користь роботи осушувачів повітря для усунення наслідків повені та потопу. Своєчасна активація режиму осушення такого агрегату в рази зменшить можливі витрати на ліквідацію неприємних наслідків потопу і заощадить ваш час. Якщо ви все ж зіткнулися з проблемою затоплення, рекомендуємо ознайомитися зі статтями "Затопило квартиру? 5 простих кроків для осушення без наслідків" і "Як висушити стіни та бетонну підлога після повені або витоку води".

2. Застосування осушувального обладнання в хімічній промисловості та фармацевтиці 

У цих галузях використовуються як адсорбційні, так і конденсаційні осушувачі повітря, - залежить від температури на виробництві, або складі. Наприклад, при температурі вище + 10 °C і необхідної вологості не нижче 30% переважно використовують агрегати конденсаційного типу. Адсорбційні моделі (TTR 400 D або TTR 500 D) ефективно працюють при температурі від - 20°C до + 30°C в приміщеннях, в яких вологість по нормативним даним не повинна перевищувати 30%.

І все ж - навіщо в хімічній промисловості та фармацевтиці потрібен осушувач повітря? Справа в тому, що при роботі з гігроскопічними і сипучими матеріалами необхідно постійно підтримувати гігієнічну чистоту, необхідні згідно виробничим технологіям показники температури і вологості повітря.

Раніше, в статтях "Осушення повітря на фармвиробництві" і "Правила, норми контролю вологості на фармацевтичних складах", ми вже говорили, що при виборі осушувача слід враховувати такі показники: продуктивність обладнання, спосіб кріплення та температурні умови роботи.

 

 

 

3. Осушення повітря у виробництві деревини, пеллет, паперовій промисловості

Застосування адсорбційних і конденсаційних осушувальних агрегатів в деревообробці особливо виправдано, адже якість деревини та виробів з неї безпосередньо залежить від вмісту вологи в виробничих приміщеннях або під час зберігання. Осушувачі повітря також часто використовують у паперовій промисловості. Про це більше написано в статті "Необхідний мікроклімат для зберігання паперу та паперової продукції".

Що стосується деревини, при її сушінні існує одна особливість - зрубане дерево відрізняється великим вмістом вологи. Якщо неправильно підібраний агрегат для його сушіння, воно може потріскатися або з часом почати псуватися. Для запобігання цього ми опублікували тут кілька важливих аргументів на користь штучної сушки деревини осушувачем повітря: виставлений температурний режим в залежності від сорту деревини, необхідний рівень вологості, ступінь циркуляції повітря і час на просушку. Коли терміни для ефективного осушення великого обсягу пиломатеріалів це дозволяють, можна використовувати конденсаційні камери.

4. Осушувачі повітря на автозаводах, автосервісі та на автомийці

На етапі збірки важливо не допустити корозію деталей, при фарбуванні необхідний контроль рівня вологості для якості покриття і швидкого висихання пофарбованих поверхонь.

На автомийці ж потрібно забезпечити нормальну вологість повітря, щоб прискорити процес висихання автомобіля. Від цього залежить, як швидко власнику повернуть його транспортний засіб. Однак існує одне "але", здатне змарнувати всю роботу автомийки: рівень вологості при активній роботі може досягати 99%. Тому доводиться звернути увагу на устаткування, яке використовується для зменшення рівня вологості повітря. Ще кілька аргументів на користь осушувачів повітря на автомийці ми написали в статті "Осушення повітря на автомийці". 

5. Різноманітне застосування промислових осушувачів в харчовій промисловості

Осушувальне обладнання застосовується на етапі заморозки і зберігання продуктів та напівфабрикатів, на етапі робіт з сипучими і вбираючими вологу продуктами, на стадії дозрівання сирів, на молокозаводах, в виноробних господарствах, на пивзаводах, в кондитерських цехах, на хлібозаводах, в ковбасних цехах і на м'ясокомбінатах , при виробництві чаю, кави, тютюну і шоколадних виробів. Воно швидко усуває неприпустиму концентрацію вологи, підтримує безпечні здорові умови та скорочує втрати продукції.

Більше про це ви можете прочитати в наших статтях, де ми акцентували увагу на застосуванні осушувачів повітря в тій чи іншій сфері. А також розповіли про лідерів продажів серед осушувачів, які часто застосовуються в даних напрямках.

6. Установки для осушення повітря в електронній промисловості та енергетиці

Поряд з іншим кліматичним устаткуванням осушувачі точно підтримують мікроклімат, якого вимагають технології збірки електронних компонентів та їх зберігання. Усунення зайвої вологості на електропідстанції та на підприємствах електроенергетики допомагає створити безпечні умови для роботи обладнання і захищає його від корозії і виходу з ладу.
 
7. Установки осушення повітря на залізничному транспорті, суднобудуванні та морських перевезеннях

Для осушення вагонів, приміщень вокзалів і депо, для сушки корпусів суден і підтримки необхідних умов вологості в трюмах суден вигідно застосовувати високопродуктивні адсорбційні осушувачі повітря. Також вигідні осушувачі повітря для захисту споруд від корозії на об'єктах нафтопереробки і газотранспортних магістралей.

8. Осушення повітря в спортивних спорудах

У спортивних комплексах на ковзанках, в льодових палацах і на полях для керлінгу особливо ефективно працюють адсорбційні осушувачі повітря. Вони не дають утворюватися конденсату і точно підтримують баланс за рівнем вологості повітря.

У статті "Як підібрати осушувач повітря для спортзалу" опубліковані приклади розрахунків необхідної продуктивності осушувача для приміщень, що відрізняються за різними параметрами.

9. Осушення повітря в логістичних центрах і на складах

Осушувачі повітря необхідні для створення необхідних умов зберігання товарів і матеріалів, скорочення втрат продукції, скорочення енерговитрат на опалення та вентиляцію.

На окрему увагу заслуговує тема зберігання пороху - детальніше про умови для його збереження написано в цій статті

10. Промислові осушувачі повітря в сільському господарстві: осушення зерносховищ, овочесховищ, теплиць і приміщень для тварин

Промислові осушувальні установки скорочують втрати продукції та продовжують терміни зберігання без зайвих енерговитрат. Це ж обладнання необхідне і в приміщеннях з вирощування свиней, а також на птахофабриках.

Перевагами адсорбційних осушувачів є можливість, завдяки подачі осушеного повітря через повітроводи, створювати закриті зони або ізольовані за обсягом приміщення з сухим повітрям.

11. Контроль рівня вологості в музеях, книгосховищах, архівах і бібліотеках

Промислові агрегати допомагають економно і ефективно підтримувати потрібні температурні умови та показники вологи для кращого збереження музейних цінностей, рідкісних книг і рукописів, осушують повітря до потрібного рівня в бібліотеках і книгосховищах.

Мобільний осушувач для музею - необхідний агрегат, особливо для різних залів з різними вимогами до вологості повітря. Завдяки підтримці необхідного рівня вологості повітря, збільшується термін зберігання цінних експонатів.

12. Осушувачі в комерційній сфері

Потужні осушувальні агрегати застосовують для осушення приміщень концертних залів і кіно, готелів або пансіонатів, для контролю вологості в аквапарках, басейнах, саунах, лазнях або СПА-комплексах. Вони успішно застосовуються на автостоянках і в гаражах, на паркінгах, в офісах і в супермаркетах.

Промислові осушувачі повітря також широко застосовуються і економічно вигідні для сушіння гіпсових виробів, килимів (в домашніх умовах і масштабах хімчистки), виробів з дерева.

Як вибрати промисловий осушувач

Проектування системи осушення на виробництві пов'язано з іншими системами (вентиляції, кондиціювання та опалення), контролюючими мікроклімат в загальному приміщенні цеху або в окремих робочих зонах. Розрахунок вологонадходження можуть проводити тільки кваліфіковані спеціалісти по системам ОВК. Виходячи з отриманих даних по продуктивності осушення в літрах на годину (добу) або в кг/год підбирається модель осушувача повітря. Враховується також витрата осушуваного повітря, яке забезпечується осушувальним обладнанням і спосіб установки агрегату.

Осушувач повітря в СПА-зону

Важливе значення має діапазон робочих температур, виконання по гігієнічним вимогам і можливість очищення повітря. Часто осушувач або секція осушувача вбудовуються в систему припливно-витяжної вентиляції, коли ступінь осушення повітря, що надходить в приміщення, постійно контролюється датчиками рівня вологості.

Проектування системи осушення в басейні або аквапарку пов'язано з визначенням кількості вологи, що випаровується з дзеркала басейну, з вологих поверхонь та від людей, що купаються. Підтримуваний осушувачами рівень вологості забезпечує баланс комфортних для людей температурно-вологісних умов, що перешкоджають випаданню конденсату на поверхнях стін і устаткування, і достатніх для видалення з повітря вологи, що випаровується з басейну. У розрахунку враховуються також всі робочі параметри системи припливно-витяжної вентиляції, опалення та кондиціонування приміщень басейну.

Проектування системи осушення в лабораторії вимагає врахування норм повітрообміну, джерел забруднень, вимог з гігієни та очищення повітря, а також вибору способу монтажу осушувального обладнання. Визначається кількість вологонадходження. Виходячи з обсягу приміщення і витрати повітря, а також з огляду на продуктивність осушення, підбирається модель осушувача повітря.

Висновки

У світовій практиці є безліч чудових прикладів ефективного використання промислових осушувачів для нормалізації рівня вологості повітря.

До агрегатів вищої ліги по надійності, діапазону моделей, довговічності та багатогранності застосувань відносяться мобільні і стаціонарні осушувачі німецького бренду Trotec. Потужні та надійні системи осушення і обробки повітря випускає також англійська компанія Calorex.

До популярних брендів-лідерів у галузі контролю мікроклімату, представленим на європейському та українському ринках, відносяться також Dantherm, Neoclima, Cooper&Hunter, Mycond і багато інших. Вже накопичено величезний досвід впровадження і багаторічного використання осушувального обладнання цих виробників в різних промислових сферах.

До розряду бюджетних промислових моделей можна віднести осушувачі російського бренду Ballu, китайські осушувачі Celsius, польські - Master, чеські - Ecotez, і багато інших.

Застосування осушувачів повітря в промисловій сфері завдяки універсальності моделей і їх різноманітності економічно вигідне і перспективне. Це екологічно безпечне обладнання створює найкращі умови для технологій і сприяє успіху бізнесу при дотриманні однієї умови - обладнання потрібно правильно підібрати. Тут потрібно звертатися виключно до професіоналів, а не дилетантів.

Схожі статті:

Навіщо потрібно осушення повітря на виробництві?

Типи осушувачів повітря і принципи осушення

Осушувач повітря. Що це? Застосування і види осушувачів

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
Каталог осушувачів
підбір
осушувача