Осушувачі повітря для гаража
Чому осушувач повітря для гаража – корисний та обов'язковий прилад?
Для автолюбителів, власників нових або антикварних автомобілів, кабріолетів чи електромобілів рік розділений на два сезони, але завжди є чим зайнятися. Навесні та влітку всі отримують задоволення від водіння авто. А в сирий та холодний осінньо-зимовий період, коли панує негода та низькі температури, улюблені засоби пересування у гаражі вимагають особливих турбот та уваги.
У гаражі потрібні сприятливі умови як для зберігання, так технічного обслуговування автомобіля. Крім цього, чим старший автомобіль, тим більший ризик активної корозії. Іржа квітне на днищі, на дверях, кузові і т.д. Причина цього не дощ чи сніг – а надмірна вологість!
Осушувач повітря - активний помічник, щоб ваше авто залишалося у найкращій кондиції:
- він усуне можливість корозії металу;
- зменшить рівень вологості до умов, коли корозія не розвивається;
- захистить електроніку від окислення та замикань;
- висушить покриття сидінь та підлогу в салоні;
- збереже елементи дерев'яного оздоблення в ідеальному стані;
- усуне затхлість і вогкість у гаражі та салоні авто.
Не забудемо і про приміщення, де стоїть машина, адже осушувач висушує повітря, а отже, все, включно зі стінами і стелею. Він захистить поверхні від плісняви або грибка, збереже проводку в робочому стані, швидко висушить вологу після дощу та снігу, принесених з вулиці на колесах та днищі автомобіля.
Який осушувач повітря для гаража кращий?
Сучасні гаражі - це закриті паркінги або приватні гаражі в цоколі будинків, прибудовані приміщення або окремі будівлі. Іноді з опаленням та вентиляцією.
На вибір у каталозі інтернет-магазину Osushiteli.ua представлені конденсаційні та адсорбційні моделі. Наші фахівці радять підбирати модель залежно від умов, у яких працюватиме ця техніка.
Розберемося з умовами мікроклімату, типовими для гаражних приміщень.
До відома!
- Цвіль починає розвиватися, коли вологість повітря вище 70%.
- На думку експертів, метал починає активно кородувати, коли вологість повітряного середовища стає вищою 45-55%.
І якщо не зменшити вологість, щоб усунути умови для утворення конденсату, іржу не зупинити. Температура повітря в гаражі взимку іноді дорівнює вуличній, але в більшості випадків там тепліше. Значить осушувач повинен успішно працювати в широкому діапазоні температур, починаючи з низьких, і контролювати рівень вологості в діапазоні до 80-90% RH.
Зупинимося докладніше на типах осушувачів.
1. Адсорбційний осушувач для гаража. Для гаражів різної площі найкраще підходять адсорбційні осушувачі, у яких процес вологопоглинання ефективно проходить навіть за низьких температур.
Ротор, що обертається, заповнений гігроскопічним адсорбентом. Постійно обертаючись, адсорбційний ротор проходить по черзі зону, куди вентилятор нагнітає вологе повітря, адсорбент активно насичується вологою, і зону, в якій окремим підігрітим регенераційним потоком повітря адсорбент висушується. Пари вологи, витягнуті з адсорбенту, осідають на поверхні конденсатора і стікають у резервуар. Оскільки потік повітря, що висушує адсорбент, підігрівається невеликим ТЕНом, процес осушення мало залежить від температури у приміщенні та вологість може регулюватися в широких межах.
А в потужніших промислових адсорбційних моделях вологе повітря просто виводиться окремим повітроводом назовні з приміщення.
2. Конденсаційний осушувач у гараж. Побутові моделі конденсаційних (компресорних) осушувачів продуктивно осушують повітряне середовище за плюсових температур від 5 до 35-38 °C і контролюють рівень вологості в діапазоні 30 - 80 %.
Вони оснащуються компресорами з фреоновим контуром, що об'єднує конденсатор, випарник і розширювальний вентиль. Циркулюючий у контурі фреон по черзі піддається стисканню чи розширенню, при цьому змінює свою температуру і фізичний стан. Вологе повітря подається вентилятором на холодний випарник, де волога конденсується і стікає вниз, після чого відводиться в бак або дренаж. Осушене повітря повертається до приміщення.
Оскільки при температурах повітряного потоку нижче 15 °C на теплообміннику може утворюватися крижана кірка, в таких осушувачах передбачено автоматичне розморожування, коли компресор перестає працювати, а на теплообмінник вентилятор направляє повітря з приміщення, до повного усунення льоду.
Але при температурах нижчих за 12-15 °C осушуюча здатність у таких моделей - з відтаванням повітрям - набагато нижча, адже процес розморожування проходить дуже часто.
Тому провідними виробниками осушувальної техніки, наприклад, німецькою компанією TROTEC, випускаються також професійні настінні та підлогові конденсаційні моделі, де відтавання йде не повітрям, а гарячим газом, завдяки чому такі компресорні моделі нормалізують вологість навіть у неопалюваних умовах, з температурою середовища від +5° C.
Визначившись із типом пристрою, вибираємо конкретну модель.
Як підібрати осушувач для гаража? Три правильних кроки.
Після оцінки температурних умов мікроклімату побутовий чи промисловий осушувач у гараж підбирається:
- за продуктивністю осушення в л/добу.
- за площею (обсягом) приміщення, зазвичай це основні характеристики моделі;
- за витратою повітря.
Враховують, що вологоудалювач має забезпечити двох-трьох кратний обмін повітря на годину залежно від обсягу приміщення.
Рекомендуємо вибирати модель з 20-30% запасом за продуктивністю осушення, адже такі пристрої стануть у нагоді не тільки в гаражі, а й на дачі, в ході ремонту та в масі інших випадків. Це може бути переносний або мобільний осушувач. Так, і враховуйте умови у вашому конкретному випадку. Вам буде потрібна потужніша кліматична техніка для постійної роботи, і якщо гараж погано теплоізольований і там постійно сиро і холодно.
Як додаткові вимоги, для когось важливі також рівень шуму, віддалене керування, клас енергоефективності та споживання енергії, для когось – очищення осушених мас від пилу та волокон.
Поради від експертів інтернет магазину Osushiteli, як вибрати осушувач для гаража
Отже, у осушувачів багато особливостей, вибрати і купити осушувач в гараж здається просто, але все ж таки порада професіонала буде в будь-якому випадку не зайвою.
- Правильно визначтеся з типом і продуктивністю осушувача. Свій вибір погодьте із нашим менеджером. Можливо вам буде достатньо побутової моделі або знадобиться потужний стаціонарний або мобільний агрегат.
- Не женіться за низькою ціною на вибраний вами пристрій. Вигідно брати товар від перевіреного бренду у високому класі енергоефективності, він повністю відпрацює свій ресурс і не поламається в потрібний момент.
- Прикиньте місце, де буде осушувач, щоб повітря циркулювало найкращим чином і не було перешкод для забору та виходу повітряних мас.
- Прикиньте систему відведення конденсату, може зручніше зливати його у велику ємність, або відводити самопливом в каналізацію. Або якщо немає можливості стежити за роботою пристрою, вибирайте модель з віддаленим Wi-Fi-контролем та автовимкненням, коли бак заповниться.
- На представлені в каталозі інтернет-магазину Osushiteli.ua моделі осушувальної техніки надається заводська гарантія, є сервіс та всі супутні документи.
- Наша компанія надає послуги з монтажу та сервісного обслуговуванню систем осушення повітря для великих гаражних господарств та осушувачів для приватного гаража.