Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
  • Головна
  • Проєктування і монтаж систем осушення

Проєктування і монтаж систем осушення

Підвищена вологість повітря як в житлових або офісних, так і в виробничих приміщеннях, давно не видається важко вирішуваною проблемою. Адже за допомогою правильно підібраного осушувача повітря можна зменшити вологість повітря до прийнятного або потрібного рівня (наприклад, на деяких виробництвах). А якщо осушувач повітря буде працювати паралельно з вентиляційною системою, то мікроклімат в приміщенні буде максимально комфортним для людей, які там знаходяться.

Найбільше потрібен осушувач повітря в басейнах і лазнях, де з самого початку передбачається створення потрібного мікроклімату за умови контрольованого рівня вологості повітря.

Ми розглянемо варіанти осушувачів повітря для побутового використання і осушувачів повітря для басейнів.

Особливості встановлення осушувача в залежності від типу

Осушувачі повітря в залежності від типу монтажу розділяють на кілька груп: підлогові, настінні, канальні, приховані і універсальні. Останні передбачають кілька способів монтажу обладнання. 

Монтаж підлогового осушувача

Найпростіше здійснюється монтаж підлогових  осушувачів: пристрій встановлюють і підключають до джерела електроживлення. Дренажний трубопровід підключається до каналізаційної системи. 

Процес прокладки дренажу і електропроводки здійснюють ще до встановлення осушувача. До того ж це займає чимало часу, оскільки виконується штроблення стін. Дренажну трубку також можна спустити до підлоги, якщо навколо басейну передбачені ухили для дренажу на підлозі.

Найголовніше - підібрати місце для осушувача повітря, де він буде працювати з максимальною ефективністю. Особливо це стосується суміщених приміщень басейну і, наприклад, лазні. Зі схожим, реалізованим нашими фахівцями, проектом ви можете ознайомитися тут. У цьому матеріалі ми детально розповіли і показали, як відбувається процес установки осушувача повітря, що працює на осушення повітря на всій площі СПА-зони заміського клубу "4 сезони".

Монтаж настінних осушувачів

Настінні осушувачі повітря зазвичай виготовляють з нержавіючих матеріалів, здатних витримати високий рівень вологості, або ж покривають спеціальною порошковою фарбою від корозії. Ще є моделі, у яких передня панель виконана зі скла або пластику.

У настінних осушувачів, втім як і у осушувачів іншого типу монтажу, є датчик вологості повітря. Теплообмінник (випарник, на якому відбувається конденсація) також покритий спеціальними матеріалами для захисту від корозії. Найчастіше корозія виникає через те, що метали вступають у взаємодію з доданим в воду басейну хлором і хімічними сполуками.

Першим етапом монтажу осушувача повітря настінного типу  є підведення до місця установки обладнання дренажного трубопроводу і кабелю електроживлення. Це здійснюється виключно за допомогою схеми монтажу.

Далі осушувач повітря навішують на раніше закріплений кронштейн (зазвичай вони йдуть в комплекті конкретної моделі, але краще уточніть факт їх наявності в комплектації у менеджера) і з'єднують з дренажним трубопроводом і електроживленням.

Осушувач прихованого монтажау

Встановлення осушувача прихованого монтажу може проводитися як в ніші, так і в сусідньому приміщенні. Цей тип осушувачів передбачає роботи по улаштуванню повітропроводів, які прокладені в стінах.
Вибираючи осушувач прихованого монтажу, уточніть допустиму довжину повітроводів і їх розміри. Це необхідно для коректної роботи обладнання без втрати продуктивності.

Встановлення канальних осушувачів повітря

Часто буває так, що в приміщенні басейну встановити осушувач настінного або підлогового типу не можна. У таких випадках використовуються канальні осушувачі повітря. Їх можна разміщати в підвальному, сусідньому, суміжному приміщенні (технічному) або на горищному приміщенні над басейном.

До осушуваного приміщення веде система повітроводів із решітками, через які відбувається забір повітря і його роздача. Це значно знижує рівень шуму осушувача.
Також канальний осушувач часто має функцію підмішування свіжого повітря, створюючи не тільки приємний клімат в приміщенні басейну, а й дотримує подачу норм свіжого повітря, необхідних для комфортного проведення часу відвідувачів.
Встановлення канального осушувача справа складніша, ніж настінного або підлогового.

Етапи встановлення канального осушувача повітря:

  • Розводка повітроводів по раніше розробленому проекту. Як правило, забор вологого повітря здійснюється з верхньої частини приміщення, над дзеркалом води, а після осушення і нагріву повітря подається в нижню частину. Повітроводи можуть бути як жорсткими, так і гнучкими.
  • Підведення дренажного трубопроводу і кабелю електроживлення до місця, де буде встановлений осушувач повітря. 
  • Монтаж осушувача. По закінченню розводки системи повітропроводів і комунікацій встановлюють безпосередньо осушувач. Залежно від моделі та побажань замовника, канальний осушувач можна встановити на підлогу або на стіну за допомогою кронштейнів.
  • Встановлюються решітки (гратки) та дифузори для розсіювання повітряних потоків.

При монтажі осушувача повітря необхідно передбачити необхідну відстань від стін і підлоги так, щоб нічого не ускладнювало вільний вхід і роздачу повітря осушувачем.

Налаштування і запуск осушувача повітря

Перед тим, як запустити осушувач в роботу, потрібно налаштувати діапазон необхідної вологості за допомогою гігростата. Гігростат може бути як вбудований, так і виносний (опція) в залежності від моделі осушувача або способу його встановлення. Коли необхідні показники вологості будуть досягнуті, гігростат буде вимикати осушувач, і включати, коли буде потрібно чергове осушення.
Після запуску потрібно протестувати осушувач, перевірити коректність і ефективність роботи.

Монтаж осушувальних систем

Для ефективного осушення великих приватних або громадських плавальних басейнів і аквапарків рекомендується застосування осушувальних систем, інтегрованих в припливно-витяжну вентиляцію. Установка таких осушувальних систем відбувається по заздалегідь розробленому проекту, оскільки тут необхідно монтувати повітроводи трьох типів: припливні, рекупераційні та витяжні.

Природно, вартість монтажу подібної осушувальної системи буде вищою за ціну установки попередніх агрегатів. До того ж, від інженерів-монтажників потрібен високий рівень кваліфікації. Але ціна на монтаж осушувальних систем цілком виправдана - такі осушувачі повітря відрізняються великою продуктивністю і підмішуванням свіжого повітря з розрахунку 80 м.куб. / год. на одного відвідувача.

Моделі осушувальних установок

Лідерами по виробництву установок подібного типу є англійська компанія Calorex та датська компанія Dantherm.

Calorex активно виробляє та просуває на ринку установки типу Variheat III – багатофункційні системи по контролю мікроклимату в приміщеннях великих басейнів.

Dantherm пропонує свою унікальну розробку - DanX2 HP. Ця установка так само ефективно виконує завдання по створенню комфортного мікроклімату. Вона користується популярністю на ринку завдяки ідеальному співвідношенню широкого спектра можливостей та доступної ціни.
До речі, подібні системи так само можна оснастити опцією рекуперації тепла, що направляється на підігрів води в басейні. Це в свою чергу значно економить енерговитрати.

Монтаж осушувальної системи з підмішуванням свіжого повітря

Монтаж осушувальних установок подібного типу зазвичай проводиться в спеціальних вентиляційних приміщеннях, але так само можлива установка і безпосередньо в приміщенні басейну. Обов'язкова розробка проекту безпосередньо під обрану установку і приміщення.

Для початку проводиться підготовка і установка системи повітропроводів (припливних, витяжних, рециркуляційніих) згідно з розробленим і затвердженим проектом.
До запланованого місця установки системи підводяться потрібні комунікації (система дренажних трубопроводів, кабелі електроживлення, трап для аварійного зливу води, теплоносій). Зазвичай для таких робіт залучаються додаткові фахівці - підрядники.
Далі проводиться монтаж безпосередньо осушувача. Осушувачі такої продуктивності потрібно встановлювати на спеціальні опори, які гасять вібрацію і безпосередньо шум. Підключаються повітроводи і комунікації.
На завершення монтажу в систему повітропроводів встановлюються декоративні грати, дифузори і т.д.
Пусконалагоджувальні роботи осушувача супроводжуються налаштуванням параметрів вологості і температури. Далі, осушувач тестується в робочому режимі і після цього готовий до використання.

ПРОЕКТУВАННЯ системи повітроводів

Пам'ятайте, що монтаж осушувачів і осушувальних систем вимагає певного досвіду і знань, інструментів і, часто, - проектної документації.

Всі канальні осушувачі та, тим більше системи, потребують розробки індивідуального проекту! Для виконання цієї роботи наша компанія володіє відповідною ліцензією і залучає в штат висококваліфікованих проектувальників.

Встановлюючи канальний осушувач без спроектованої схеми, клієнт ризикує зазнати серйозних збитків, пов'язаних з некоректною або зовсім не ефективною роботою системи осушення. Тому перед придбанням канального осушувача обов'язково зверніться до нас за розробкою проекту системи, так як тільки після ретельних розрахунків визначається модель відповідного осушувача повітря!

Перед замовленням розробки проекту Вам необхідно підготувати наступні дані:

  • Призначення приміщення (басейн, виробництво, склад, спортзал та ін.);
  • Площа приміщення (м2);
  • Висота приміщення (м);
  • Температура в приміщенні (°C);
  • Інтенсивність вологовидалення (літрів за годину.) (або описати можливі джерела вологи);
  • Присутність вентиляційної системи;
  • Бажане місце встановлення осушувача.

Для басейнів додатково:

  • Площа дзеркала води (м2);
  • Кількість відвідувачів (максимально по часу доби);
  • Температура води в басейні (°C).

При розробці проекту, проектувальник розраховує саму систему повітропроводів, розробляє схему повітророзподільних пристроїв, та безпосередньо визначає відповідний тип і оптимальну потужність осушувача повітря.

Обов'язково проконсультуйтеся з нашим менеджером щодо встановлення осушувача повітря у Вашому приміщенні. Сервісне обслуговування осушувачів рекомендуємо проводити своєчасно і кваліфікованим персоналом.