Інша справа – вологість повітря. Нещільна гідроізоляція, вологі повітряні потоки, що проникають ззовні, випаровування від овочів і фруктів, що зберігаються, а також інші фактори, призводять до того, що в підвалі може бути сиро, утворюється конденсат і пліснява. Продукти псуються, меблі та стелажі розвалюються, метал іржавіє, проводка замикає.
Не варто забувати, що в регіонах, де можливі розливи річок, затоплення підвалів є цілком ймовірним явищем.
Як прибрати вологу, як і чим висушити підвал?
Швидке та доступне рішення – осушувачі повітря для підвалу.
Перерахуємо основні переваги побутового осушувача для сушіння підвалу.
- Завдяки вбудованому гігрометру сучасний вбирач вологи автоматично осушує повітряне середовище до заданого користувачем безпечного рівня вологості. Рекомендований рівень, щоб не з'явилися пліснява та грибок, 50-55 % RH.
- Волога видаляється з усього простору, швидко та ефективно. Все підвальне приміщення і все, що в ньому знаходиться, поступово висихає.
- Повітря стає безпечним для здоров'я, вологість контролюється автоматично без необхідності постійного нагляду з боку людини.
- Вологопоглиначі працюють тихо та економно, у широкому температурному діапазоні.
- Конденсат відводиться зручним способом: через шланг у каналізацію або збирається у бак пристрою.
Як вибрати осушувач повітря для підвалу
- Основною характеристикою такого обладнання є його продуктивність вологовидалення або вологопоглинання. Вона вимірюється у літрах за добу або за 24 години безперервної роботи. Існує деяка формула: S x 0,7, тобто, для підвалу площею 10 кв. м знадобиться прилад, що прибирає понад 7 л/24 год.
- Ще враховують витрату осушеного повітря, м3/год, який забезпечує вентилятор пристрою. Причому необхідно, щоб він забезпечив протягом години більше двох або трьох кратний повітрообмін у приміщенні підвалу. Приклад: для підвалу об'ємом 24 м3 потрібен вологопоглинач з витратою повітря 50 – 75 м3/год.
- У багатьох випадках рекомендують спочатку врахувати температурні умови в осушуваній кімнаті підвалу, оскільки від цього залежить, який тип осушувача (конденсаційний або адсорбційний) раціональніше використовувати. Трохи нижче зупинимося докладніше кожному з цих типів.
- Звертають також увагу на сучасні технічні можливості вологопоглинача: чи є кольорова індикація, HEPA-очищення чи іонізація повітря, віддалене Wi-Fi управління та інші особливості.
- Комусь надзвичайно важливим буде енергоспоживання, для когось – рівень шуму пристрою, комусь – розмір бака, але всім буде цікаве різноманіття режимів роботи.
- Майже всі наші клієнти хочуть купити моделі із сучасним дизайном, легкі та маневрені.
Як правильно вибрати тип осушувача для підвалу
Залежно від того, за якої температури повітряного середовища доведеться працювати пристрою в підвалі, вибирають і тип осушувача.
Чому? Все дуже просто. За принципом функціонування моделі побутових осушувачів ділять на:
- конденсаційні (компресорні) – конденсують вологу з повітря, популярні та доступні за ціною моделі, відмінно працюють при температурах вище 14 – 15 °C;
- адсорбційні - адсорбують (вбирають) водяні пари, можуть працювати за низьких і навіть негативних температур повітря, споживають більше енергії за рахунок електродогріву повітряного потоку для періодичного сушіння адсорбенту.
1. Як працює конденсаційний осушувач для підвалу? Вентилятор осушувача направляє вологе повітря з приміщення на холодні поверхні теплообмінника випарника з фреоном, що циркулює в ньому. Волога конденсується на стінках теплообмінника та стікає вниз. При температурах середовища нижче 12-15 °C компресорні пристрої працюють менш ефективно, частіше включається процес авторозморожування теплообмінника, щоб запобігти обмерзанню випарника.
2. Принцип роботи адсорбційного вологопоглинача. Вологе повітря в зону обертового ротора затягується вентилятором. Волога з повітря поглинається, вбирається адсорбентом, яким наповнений ротор, що обертається у корпусі агрегату. Адсорбент в роторі періодично осушується підігрітим ТЕНом повітряним потоком в окремому секторі корпусу, і, обертаючись з ротором далі, знову вбирає вологу. У побутових моделях волога після сушіння адсорбенту збирається конденсатом у нижню ємність. Осушені повітряні маси повертаються до приміщення.
Компресорні моделі – більш продуктивні, менше коштують і менше витрачають електроенергії. Найкращим чином, така техніка контролює рівень вологості в діапазоні від 30 до 80% при температурах середовища від 15 до 40 °C. При температурах постійно нижчих за 15 градусів можна використовувати комерційні конденсаційні моделі з розморожуванням гарячим газом.
Адсорбційні пристрої для підвалу можуть працювати на осушення навіть у холодну пору року від 0 до 5 °C, а влітку - при температурах до 40 °C, і підтримувати вологість в межах від 0 до 95 % RH.
Тип осушувача |
Температура повітря, °C |
Площа, м2 |
Діапазон регулювання
вологості, % RH
|
Конденсаційний |
від 12 - 15 до 35 |
немає обмежень |
35 - 80 |
Адсорбційний |
від 1 - 8 до 37 |
до 40 |
0 - 95 |
Щоб не помилитися з вибором, рекомендуємо звернутися за консультацією до наших досвідчених менеджерів, щоб правильно підібрати та купити осушувач для підвалу.
Де встановити осушувач у підвалі?
Розміщувати вологовбирач слід на відстані щонайменше 40 - 50 см від стін чи предметів у кімнаті, щоб вхід вологого і вихід осушеного повітря були вільними. Не забудьте, що осушення буде найефективнішим, якщо вхідні двері будуть зачинені.
Як купити осушувач повітря для підвалу в Osushiteli.ua
Перш ніж зробити вибір, ознайомтеся з запропонованими в нашому каталозі моделями, до того ж врахуйте:
- потрібно буде купити компресорну модель більшої продуктивності, якщо її потрібно використовувати за невисоких температур;
- будь-яке осушення буде ефективним лише у закритій кімнаті;
- купувати агрегат потрібно виходячи і з інших застосувань у будинку, в гаражі, на дачі або під час ремонту.
Оцінивши вихідні умови та завдання щодо осушення, наші фахівці запропонують вам кілька варіантів осушувачів для підвалу, пояснять переваги та можливості кожної моделі.
Ставте питання, спілкуйтеся з нами, переконайтеся, що це саме той агрегат, що вам потрібен.
Для кожного клієнта наша компанія пропонує:
- тільки сертифіковану продукцію від відомих брендів із заводською гарантією та сервісною підтримкою;
- вигідні ціни та короткі терміни доставки товару до будь-якої точки України;
- можливість замовлення, повернення та обміну товару;
- послуги шоу руму та наявність осушувачів на складі.