Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Як висушити вологий льох

Зміст:

 1. Основні причини вогкості та вологості у погребі
 2. Як висушити підвал або льох
 3. Осушувачі повітря, принцип роботи
 4. Які переваги осушувачів повітря для осушення льоху або подвалу
 5. Приклади моделей осушувачів для підвалу або льоху
 6. Мобільні осушувачі для роботи у випадку затоплення підвалу
 7. Висновки

На дачі, під верандою приватного будинку або біля нього для зберігання зимових запасів консервації та врожаю часто будують холодний погріб. Але буває, що з'явилися якісь чинники, через які в погребі стали вогкими стіни і з'явився конденсат. Як тоді зберігати там продукти? Адже вони зіпсуються! Як в таких випадках висушити льох ? 

Спочатку визначають причини появи вогкості і надлишку вологи, потім їх усувають, і пізніше лише підтримують необхідні умови по вологості повітря.

Основні причини вогкості та вологості в погребі 

Порушення вентиляції льоху. Якщо вентиляційні канали засмітилися, необхідно прочистити. Вхід труби витяжної вентиляції для перепаду тиску повітря повинен розміщуватися під стелею, а отвір припливної труби розміщуватися в протилежній стороні, в нижній частині приміщення, майже біля підлоги. Зовнішня частина витяжної труби повинна бути вище найвищої частини будівлі, а припливна труба повинна бути вище рівня грунту хоча б на метр.

Можна посилити видалення вологого повітря, встановивши на витяжку вентилятор. Зовнішні частини вентиляційних труб захищають захисними конусами від попадання всередину труб опадів і листя. Можна також встановити заслінку, яка б регулювала тягу і витрату витяжного повітря.

Пошкодження або неякісне виконання гідроізоляції стін, стелі або підлоги льоху. Слід проінспектувати стан стін, підлоги і стелі. Перевірити стики підлоги і стін, усунути тріщини, перевірити гідроізоляцію отворів для вентиляційних труб в стелі. Залежно від конструкції стін і підлоги проводять різні заходи, щоб зовнішня волога талих або грунтових вод не потрапляла в льох. Відкопують фундамент і наносять шар гідроізоляції, якщо вона була неякісно виконана під час будівлі підвалу. Якщо немає можливості проводити зовнішні земляні роботи, використовують спеціальні матеріали на цементній основі для гідроізоляції та просочування стін, що наносяться на внутрішні поверхні льоху.

Порушення цілісності вимощення навколо льоху. Необхідно усунути щілини і організувати відведення зливових стоків в жолоб каналізації. Для захисту від стічних вод можна по периметру влаштувати лінію дренажу, що захищає льох, який знаходиться в землі, від ґрунтових вод.

Погана пароізоляція. Якщо льох або підвал розташовані під дачним будинком, є ймовірність проникнення вологи. Необхідно провести ізоляційні роботи, що запобігають проникненню вологи через перекриття .

Тепер, коли розібралися з головними причинами, перерахуємо заходи, яких треба вжити, щоб висушити льох або підвал.

Як висушити підвал або льох

Отже, берімося до справи:

 • Необхідно звільнити льох від усіх речей, стелажів, ящиків і банок. Вимити і висушити їх на сонці, або в провітрюваному приміщенні. Стелажі можна побілити.
 • Визначити, звідки береться волога - зовні льоху або зсередини.
 • Якщо вода проникає в льох зовні: перевіряють зовнішню гідроізоляцію, відмощення та систему відведення стоків.
 • Перевіряють усі стіни і стики, розчищають і закладають щілини і тріщини. Вичищають стіни від плісняви.
 • Пробілюють в декілька прийомів вапном з купоросом стіни, уражені пліснявою. Якщо вогкість виникає в наслідок поганої вентиляції чи від запасів овочів, встановлюють вентилятори або зовнішні дефлектори на витяг, прогрівають приміщення тепловою гарматою або іншими методами для висушування льоху.

Головне завдання - по ходу робіт або до побілки - висушити льох. Це непросто, особливо якщо врахувати, що волога просочила всі стіни на велику глибину. Це тривалий процес.

А як позбутися від вогкості в підвалі гаража або на дачі, якщо немає можливості знаходитися там довго? Не скрізь є можливість довго тримати відкритим двері або люк, підвести потужну мережу для тепловентилятора, а розводити всередині вогонь або сушити підвал іншими дідівськими методами, просто небезпечно і нема коли.

Рятують ситуацію сучасні осушувачі повітря. Це економні енергозберігаючі пристрої, які не потребують великих енерговитрат, але ефективно виконують осушення погребів або підвалів навіть після затоплень або повеней.

Осушувачі  повітря, принцип роботи

Різноманітність моделей осушувачів повітря дозволяє вибрати модель, найбільш підходящу для конкретних умов роботи.

Конденсаційні осушувачі, як зрозуміло з назви - працюють на основі принципу конденсації водяної пари з повітря при зіткненні з холодним теплообмінником з циркулюючим в ньому фреоном. Вологе повітря забирається з приміщення і прямує вентилятором на теплообмінник. Конденсат, що утворюється, стікає вниз і збирається у внутрішній ємності, встановленій в корпусі осушувача, або відводиться в окрему ємність (або в каналізацію) через шланг. Оскільки конденсація вологи краще проходить при плюсових температурах, такі осушувачі краще працюють при температурах повітря вище 10 -15 градусів, але можуть працювати і при +5 ° C.

Адсорбційні осушувачі працюють за принципом поглинання вологи з повітря різними адсорбуючими (вбираючими вологу) матеріалами. У більшості моделей в конструкції використовується обертовий ротор, наповнений силікагелем. При обертанні ротору, силікагель спочатку вбирає вологу з повітряного потоку, що забирається вентилятором з приміщення. Після цього, потрапляючи в інший сектор при повороті, силікагель висушується повітрям іншого потоку, підігрітим електронагрівачем. Оскільки висушування відбувається із залученням нагрівача, осушувач може працювати навіть при низьких температурах, від 0 ° C і набагато нижчих. А це величезний плюс, особливо коли потрібно прибрати вогкість в підвалі дерев'яного будинку, особливо якщо це необхідно зробити взимку.

Які переваги осушувачів повітря для осушення льоху або підвалу

 • Різноманітність виконань: побутові або промислові, мобільні або стаціонарні, настінні, підлогові або канальні моделі.
 • Відмінна продуктивність осушення, навіть у побутових моделей до 50 літрів конденсату на добу.
 • Поступове і рівномірне видалення вологи з повітря і товщини підлоги, стін і стелі: без поверхневих пересушувань і утворення тріщин в покриттях.
 • Для використання в підвалах особливо корисна функції очищення повітря, а також часткова утилізація тепла.
 • Компактні побутові переносні або на коліщатках мобільні осушувачі споживають дуже мало енергії.
 • Найбільш сприятливі температури повітря для зберігання овочів від 3- 5 °C, а при цих температурах відмінно працюють адсорбційні осушувачі.
 • Не тільки осушити спочатку підвал, а й потім, точно контролювати потрібний рівень вологості для найкращої кондиції продуктових запасів, допоможе тільки осушувач повітря з налаштуванням по вбудованому гігростату.
 • Осушувач не вимагає нагляду, працює в автоматичному режимі, автоматично включаючись і виключаючись при досягненні потрібного безпечного для зберігання продуктів рівня вологості повітря.
 • Економне споживання електроенергії - до 100 ... 300 Вт при максимальному навантаженні .
 • Є моделі осушувачів з підключенням через повітропровід з сусіднього приміщення або зовні підвалу.
 • Автовідключення пристрою при заповненні баку конденсатом допоможе не стежити за процесом осушення.

Приклади моделей осушувачів для підвалу або льоху

Конденсаційні осушувачі повітря

Німецький надійний конденсаційний осушувач Trotec TTK 32 E - надійний домашній помічник у боротьбі з вогкістю, він допоможе прибрати вологу не тільки у підвалі, а й у пральні, у ванній, у гаражі чи дачному будинку. Підтримує потрібні умови щодо рівня вологості. Має достатньо місткий бак на 2.1 літра, а також може працювати без перерв зі зливом конденсату у велику ємність або каналізацію.

Модель Cooper&Hunter CH-D008WD2-16LD на фреоні R290 видаляє з повітря до 16л конденсату за 24 години роботи, а також надійно працює навіть при 5 градусах тепла. Може працювати в автоматичному та безперервному режимі, є фільтр повітря та бак для конденсату на 3,6 л.

Осушувач MYCOND Roomer Smart 25, який при солідній продуктивності (до 25л/24ч) відрізняється високою функціональністю та Wi-Fi керуванням. Сучасне управління, економічність, якісний фільтр повітря, а також великий бак для конденсату входять у широкий набір переваг. Зрозуміла візуалізація рівня вологості повітря, зручний дизайн, низьке енергоспоживання та економічність — унікальні можливості моделі, особливо корисні для багатьох побутових застосувань.

Ще одна "робоча конячка" для осушення будь-яких підземних сховищ осушувач в умовах від +5 ° C: Ballu BDT-25L. Він прибирає до 25 літрів конденсату за добу, має бак 3,8 літрів, може працювати зі зливом конденсату в дренаж. Модель має електронне керування, є таймер та фільтр повітря.

Адсорбційні осушувачі

Популярна переносна професійна модель від німецького бренду Trotec TTR 300 (17л/с) підійде для великих холодних сховищ та підвалів, відмінно працює на осушення та підтримання найкращих умов зберігання продукції при температурах -15 … +35 °C. Може працювати за віддаленим датчиком вологості, оснащується різними фільтрами повітря, працює з частковим підігрівом повітря. Може ззовні приєднуватися повітропроводами до приміщення, що осушується.

Якщо необхідний адсорбційний осушувач для холодних підвалів, та ще й з нержавіючим корпусом - потрібно вибирати Trotec TTR 250 Ex. Це переносна модель з можливістю приєднання повітроводів, здатна працювати на осушення навіть при -20°C. Продуктивність осушення – 26 л/24ч.

Побутові та промислові осушувачі повітря для підвалу чи льоху

89 566грн
Trotec TTR 300
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTR 300
Акція
17 L
Детальніше Купити в один клік
10 200грн
Cooper&Hunter CH-D008WD2-16LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D008WD2-16LD
16 L 30 м2
Детальніше Купити в один клік
12 008грн
MYCOND Roomer Smart 25
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Roomer Smart 25
Акція
25 L 50 м2
Детальніше Купити в один клік

Мобільні осушувачі для осушення затоплених підвалів

Радимо вибрати потужний переносний осушувач американського виробництва  Storm LGR Extreme. Його особливості - професійна вологостійка модель для приміщень великих об'ємів, витрата осушенного повітря до 350 м3/год, потужність осушення - до 85 л/добу. Це незамінний помічник для осушення великих підвалів після затоплень або повеней. Має удароміцний корпус, вбудований конденсатний насос для відведення конденсату на висоту до 4,5 м. Може працювати навіть при 2 градусах тепла.

Ще один мобільний агрегат для професійного осушення з бюджетної серії - модель Celsius MDH-50P з вбудованим дренажним насосом, якнайкраще підійде для швидкого та ефективного видалення вологи з підвальних приміщень при повенях або проривах труб. Він може прибирати до 50 літрів конденсату при температурі повітря від 5 градусів Цельсія. Оснащений фільтром очищення повітря та системою авторозморозки та самодіагностики. Відведення конденсату через зливальний шланг.

Надійні і продуктивні мобільні моделі Trotec TTK 170 ЕСО (50л/добу). Це відмінні агрегати для професійного застосування (будівництво, комунальні служби, льохи для промислового зберігання с/г продукції, МНС). Такі мобільні агрегати можуть здаватися у найм.

29 754грн
Trotec TTK 170 ЕСО
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік

Який рівень вологості у підвалі

Легко визначити, наскільки вологість повітря в підвалі вище норми, допоможе побутовий прилад гігрометр. Можна придбати також настільний або настінний термогігрометр, що вимірює і температуру повітря, і рівень вологості. Можна поекспериментувати зі склянкою з крижаною водою і конденсатом, що стікає по його стінках, але точну цифру цей метод не дасть. За нормами, температура повітря в підвальному приміщенні або в погребі, використовуваних для зберігання сільгосппродукції, може становити в холодну пору року від 2 до 5 °С. Рівень вологості в сховищах не повинен перевищувати значення в 80 - 90% RH.

А про потрібний рівень вологості для зимового зберігання овочів є такі відомості :

 • картоплю краще зберігати при 2 - 5 °С і рівні вологості 85 - 95%,
 • пізню капусту - при 0 - 2 °С і вологості 85 - 100%,
 • помідори добре зберігаються при + 7 °С ... + 20 °С і вологості 90% - 95%,
 • а цибуля може добре лежати і не псуватися при температурах від -2 °С до + 2 °С і рівні вологості 65% - 80%.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Висновки

Якщо необхідно зараз і швидко привести льох або підвал в порядок, краще всього підійде осушувач повітря. Роботи по переробці вентиляції та реконструкції гідроізоляції льоху можна провести в погожі літні дні. А боротися із зайвою вологою і врятувати овочі в підвалі необхідно вже. І тоді побутовий осушувач повітря - прекрасна знахідка. Він врятує продукцію від цвілі і псування, допоможе створити найкращі умови для тривалого зберігання. Ваш врожай буде в порядку.

Він також допоможе ефективно висушити погріб або підвал при наступних ремонтних роботах. Ніяким іншим способом ви не висушите стіни, підлогу і стелю льоху якісніше і рівномірніше, ніж використовуючи осушувач. Не тіште себе ілюзією, що пігулковий поглинач вологи для льоху допоможе прибрати воду зі стелі або підлоги, захистить врожай або зимові запаси від цвілі. Ефективність такого способу в порівнянні з осушувачами просто мізерна. Беріть тільки осушувач повітря. Який саме?

Якщо Вас цікавить більш докладне вирішення питання, чи Ви не знаєте, як краще висушити вологий льох, хочете дізнатися про осушення вологи більше, Ви можете зателефонувати на Osushiteli за телефоном (044) 225-00-15, або замовити Зворотній дзвінок.

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача