Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Як знизити вологість в будинку?

Зміст:

  1. Норми та якість повітря
  2. Джерела підвищеної вологості у будинку
  3. Як знизити вологість у квартирі чи будинку
  4. Варіанти вирішення проблеми підвищеної вологості у будинку чи квартирі
  5. Висновки

Підвищена вологість в будинку є гострою проблемою. Скупчення вогкості призводить не тільки до псування майна та меблів, а й до утворення цвілі, яка негативно позначається на стані здоров’я оточуючих. Яким же повинен бути мікроклімат і як ефективно знизити вологість в будинку, щоб запобігти прояву негативних наслідків?

Основними критеріями, за якими оцінюється якість повітря в кімнатах квартир або приватних будинків, є повітрообмін, параметри температури та вологості повітря, вміст забруднюючих речовин і CO2 в повітрі. Зовнішнє свіже повітря повинне надходити в вітальню, спальню, дитячу кімнату, а видалення відпрацьованих повітряних мас повинно здійснюватися через витяжні канали централізованої вентиляції в кухні, у ванній або санвузлі.

Норми та якість повітря

  1. За будівельним нормам на кожну людину, що знаходиться в житловому будинку, в залежності від її віку та стану здоров'я має подаватися від 7 до 10 л/с свіжого повітря, або 1-1,4 л/сек на м2 площі при висоті приміщень до 2,5 м. Якщо вдома нікого немає, норма повітрообміну може знижуватися до 0,1 л/с, м2 до 0,2 л/с, м2.

  2.  Допустимий рівень відносної вологості 50-60% прийнятий для будівель I і II категорій, тобто у новозбудованих або модернізованих будинках, для тих приміщень, де живуть діти, люди похилого віку і люди з особливими потребами, а також дорослі.

Джерела підвищеної вологості в будинку

  • Підвищена концентрація вологовиділень та слабка вентиляція, а також надгерметичні вікна та двері.
  • Просочування вологи та холоду через стіни, підлогу або стелю через недостатню теплоізоляцію будинку.
  • Сушка білизни та часті прання.
  • Волога в стінах, перекриттях і в повітрі як наслідки ремонту або затоплень.
  • Накопичена вологість як причина неякісної вентиляційної системи через перепади тиску повітря всередині і зовні будинку.

Підвищена вологість повітря викликає дискомфорт і неприємна як при холодній, так і при дуже теплій погоді зовні. Особливо відчувається людьми при сидячому і малорухливому способі життя.

Крім того, пересичене вологою внутрішнє повітря дуже сприяє розвитку та поширенню бактерій, мікробів і цвілевих грибків, загрожує ушкодженнями покриттів і меблів, корозією металевих поверхонь та контактів електроприладів.

Як знизити вологість у квартирі або будинку

Щоб прибрати зайву кількість вологи з повітря, найпростіше поліпшити вентиляцію в приміщенні. Це найбільш грамотний підхід для підтримки комфортних умов в усіх приміщеннях квартири або будинку.

Позбутися від підвищеного вмісту вологи допоможе елементарне відведення її разом з повітрям, що видаляється з кімнат в витяжний канал в кухні або у ванній. Можна, по мірі необхідності, прибрати воду з повітря встановивши осушувач, якщо проблема зосередилася тільки в одній кімнаті.

Як знизити вологість в квартирі або будинку

Варіанти вирішення проблеми підвищеної вологості в будинку або квартирі

 1. Технічно грамотно організована природна вентиляція впорається з подачею свіжого і відведенням забрудненого та перезволоженого повітря. Але така система не контролюється і не регулюється. Відповідна циркуляція повітря з відкритими кватирками або вікнами не завжди можлива, особливо коли зовні знаходиться загазована та запилена вулиця або в будинок постійно проникають комахи. Різниця тисків внутрішнього та зовнішнього повітря при теплій і жаркій погоді зменшується, витяжка забрудненого повітря з будинку ускладнена, вентиляція майже не працює.

 2. Купівля осушувачів повітря, цілеспрямовано вирішить проблему вогкості в приміщенні. Є побутові осушувачі, наприклад, Cooper&Hunter CH-D008WD2-16LD - компактні переносні пристрої, які можна поставити в кімнаті і включати при необхідності. Для великих приміщень з постійно підвищеним рівнем вологості, наприклад, біля басейну, сауни і т.д. можна встановлювати стаціонарні системи осушення, які цілий рік будуть підтримувати оптимальний рівень вологості.

3. Різноманітні припливно-витяжні установки з повноцінним контролем мікроклімату в будинку. Їх функції: приплив, витяжка, осушення, нагрівання, охолодження, очищення повітря в приміщеннях будинку. Розведення повітроводами допоможе організувати приплив і витяжку по зонам квартири або будинку. Установка може встановлюватися приховано, на підлозі, на стіні, під стелею. Вони можуть автоматично контролювати основні параметри мікроклімату і програмуватися на тижневий або добовий графік роботи.

Як знизити вологість в квартирі

Осушувачі повітря для дому

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Висновки

Організація примусового повітрообміну в житлових приміщеннях вирішує питання не тільки здорового мікроклімату, але і більш технічно грамотного вирішення питань підвищеної вологості. Правильно розрахована і професійно змонтована примусова вентиляція в житлових будинках, поряд з нормативним обміном повітря, контролює рівень відносної вологості, легко усуває проблему надмірної вологості, чим покращує і оздоровлює середовище у всіх приміщеннях, в будь-який час року.

Іншим рішенням для контролю та ефективного зниження рівню вологості є осушувачі повітря, як доступне за ціною рішення при проблемній вентиляції, частих праннях або ремонті.

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача