Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
 • Головна
 • Блог
 • Що робити якщо Вас затопили або Ви затопили сусідів?

Що робити якщо Вас затопили або Ви затопили сусідів?

Зміст:

 1. Що робити і куди звертатися, якщо затопили сусіди
 2. Якщо я затопив сусідів
 3. Як сушити квартиру після потопу - поради експертів по осушенню
 4. У чому переваги побутового осушувача повітря
 5. Осушувач повітря - найекономніше рішення усунення наслідків потопу

Помилка, яку найчастіше роблять люди в паніці:

 • не розуміють хто ж винен - ​​я, сусід.
 • відразу лаються з сусідами (не варто, вам з ними ще жити)
 • не витрачати час на юридичні моменти, складання протоколу / заяви вам не зможуть швидко зменшити негативні наслідки.

Ліквідація наслідків затоплення житлових приміщень - справа неприємна і клопітка, але необхідно знати, як в такій ситуації поступати, і що робити, якщо вас затопили сусіди або винуватцем потопу є ви самі.

Що робити і куди звертатися, якщо затопили сусіди

Дізнайтеся причину затоплення. Якщо сусідів немає вдома, викличте їх по телефону або покличте управителя ОСББ багатоквартирного будинку, у якого є доступ до всіх квартир.

Якщо ви самі або сусіди не можете перекрити воду, викличте представника компанії, що надає послуги водопостачання або теплопостачання, щоб перекрили стояк або прийняли інші екстрені заходи по припиненню подачі води. Якщо вашу квартиру залили сусіди з верхнього поверху, не забудьте також відключити електрику в квартирі у себе і у сусіда нагорі, щоб запобігти коротким замиканням.

Якщо вдома є кілька людей, розподіліть свої дії і дійте без паніки, швидко і злагоджено: перекрити воду, вимкнути електрику, підставити тазики під воду, що капає згори, промокати воду ганчірками і викликати екстрені служби.

Якщо вас залили сусіди, зафіксуйте документально, на відео і фото факти завданих збитків від протікання води.

У присутності представника організації, на балансі якої знаходиться будинок, винуватця затоплення і свідків (частіше - сусідів) підписується "Акт з огляду квартири". В Акті вказуються адреса, дата проведення огляду, перелік пошкодженого майна і обсяги пошкоджень, а також мають бути підписи всіх членів комісії. Якщо винний в потопі не бажає бути присутнім, йому передають запрошення в письмовій формі і наполягають на присутності під час підписання Акту.

Куди звертатися, якщо затопили сусіди і потрібен серйозний ремонт квартири? Замовте будівельно-технічну (оціночно-будівельну) експертизу. Це вихід, коли відразу домовитися про суму на відшкодування збитків не вийде. Експертизу, в ідеалі, оплачує винуватець затоплення, тому організацію для проведення експертизи чи експерта краще вибирати разом з сусідом. Про дату проведення експертизи повідомляють винному в потопі усно або посилають письмове повідомлення.

Уточніть попутно, з чиєї вини вас затопило: через провину сусіда, його дитини, осіб, які орендують квартиру, або через недбалість ЖЕКу або ОСББ не відремонтований дах. За дії дитини відповідають його батьки, а за особу, що орендує квартиру, - її власник.

Постарайтеся врегулювати всі питання і домовитися про компенсацію збитків шляхом переговорів з сусідами. Якщо розмір суми на відшкодування шкоди узгоджений, вам передані гроші, і вами підписана розписка про відсутність претензій, можна приступати до активного відновлювального ремонту.

В крайньому випадку, якщо затопили сусіди над вами і потрібна обґрунтована компенсація за наступні ремонтні роботи та зіпсовані меблі, необхідно оформити претензію про відшкодування збитків на підставі Акту та висновків експертів. Для цього звертайтеся до адвоката і до судових інстанцій. Можна ще раз переговорити з сусідом і спробувати вирішити всі питання без суду, оскільки всі витрати по суду, послуги адвоката і сума збитку також будуть відшкодовуватися з його бюджету.

 Якщо я затопив сусідів

Якщо вже затопив сусідів - потрібно точно знати, що робити в першу чергу. Перш за все необхідно перекрити комунікації, щоб припинити надходження води. Якщо є підозра, що від води, що витекла, постраждала електропроводка - вимкніть електрику, щоб уникнути аварійних ситуацій.

Пошкоджена водою може в меншій мірі і ваша квартира, але, в будь-якому випадку, потрібно спочатку йти на переговори з сусідами знизу і домовитися про відшкодування їх збитків.  

Мирне вирішення таких конфліктів обійдеться вам з меншими витратами нервів, коштів і часу. І якщо ви домовилися про суму за ремонт затопленої квартири, краще підтвердити таку домовленість отриманою при передачі грошей розпискою, в якій згадується сума за відшкодування збитків, і те, що сусіди не мають більше до вас претензій.

Якщо ви затопили сусідів знизу, але не згодні з їх оцінкою ушкоджень майна і сумою на відшкодування збитків, можна також замовити оціночно-будівельну експертизу.

 

Далі варто врегулювати спірні питання через переговори з сусідами, а в гіршому випадку в суді, пред'являючи висновки експертів, Акт про затоплення, складений сусідами у вашій присутності, та фото-відео матеріали.

Перш за все, якщо постраждали і ваші підлоги, килими і меблі, також терміново займіться просушкою, щоб звести до мінімуму руйнівний вплив води.

Як сушити квартиру після потопу - поради експертів по осушенню

Якщо прорвала вода у вашій квартирі, і ви затопили сусідів, або сусід з верхньої квартири поїхав і забув закрити кран у ванній, потрібні активні заходи по здоланню наслідків потопу. 

Адже глибоке проникнення вологи в конструкції стелі чи підлоги провокує активний розвиток цвілі, а запобігти цьому може тільки чисте і сухе повітря в кімнатах. Грибок посилено розмножується при рівні вологості вище за 70%. Тому підтримання вологості повітря на нормативному рівні в 35- 50% повністю запобігає розвитку грибка та появі цвілі.

Штукатурка в природних умовах висихає навіть при 20 ° C тижні і місяці, адже волога виходить з неї поступово - на 1-2 мм глибини на добу. Так само довго висихає паркет - якщо залитий недовго, або дерев'яна підлога. Часто пошкоджені ділянки підлогового покриття доводиться повністю перекладати.

Завдання при сушінні квартири - провести всі роботи грамотно, як можна швидше і з мінімальними пошкодженнями для майна.

Що потрібно робити:

 • винести килими чи зняти/відгорнути ковролін, винести меблі, зібрати воду з поверхонь підлоги ганчірками;
 • відкрити вікна, при можливості - якщо на вулиці тепло, для якнайшвидшого видалення зайвої вологи з повітря в кімнаті і просушування невеликих речей або одягу;
 • якщо на вулиці холодно, посилити температуру радіаторів опалення для прискорення випаровування вологи, що проникла в покриття підлоги і стін;
 • не користуйтеся електронагрівачами для висушування речей — це загрожує виникненням пожежі! 
 • волога, що випаровується при підвищенні температури в приміщенні, залишається в повітрі, тому вологість в кімнатах швидко зростає і створюються умови для розвитку цвілі, - необхідне регулярне або постійне провітрювання приміщень;
 • при нагріванні поверхонь стін тепловими гарматами і тепловентиляторами можливе розтріскування поверхонь і пересушування поверхневих шарів;
 • найбільш ефективно та швидко видаляє вологу, що глибоко проникла в структуру перекриттів, підлоги або стін, побутовий осушувач повітря.

Варто звернути увагу, будь-який з перерахованих вище природних методів сушіння займають багато часу і сил. Найбільш ефективно і швидко видаляє вологу, глибоко проникла в структуру перекриттів, підлоги або стін - побутовий осушувач повітря з різними принципами роботи.
Плюс будь-який осушувач можливо, як придбати для тривалого користування в різних цілях, крім сушіння після потопу, а також є варіант взяти в оренду на необхідний термін.

Пізнавально та докладно про те, як висушити квартиру після затоплення, викладено у наступному відео:

 

 

У чому переваги побутового осушувача повітря

Осушувач ефективно видаляє вологу в закритій кімнаті, без провітрювання та нагрівання повітря до високих температур. Перед його роботою необхідно приставити ближче до місця, де видно патьоки води, максимально впритул.

Осушувач з налаштованою межею вологості, поступово і ефективно знижує рівень вологості повітря в приміщенні до нормативних 45-50%, коли немає загрози розвитку грибка, а повітря безпечне для людей і зберігання меблів і техніки в будинку.

Осушувач ефективно видаляє вологу в закритій кімнаті, без провітрювання та нагрівання повітря до високих температур.

Продуктивність вологовидалення побутових осушувачів - від десятка до декількох десятків літрів конденсату на добу! Причому без пошкоджень структури поверхонь.

Агрегат, що видаляє вологу з повітря, може працювати вдень і вночі, в безперервному режимі або до потрібного рівня вологості, що сприятиме поступовому видаленню вологи з глибинних шарів штукатурки стін і стелі та з покриття підлоги до їх поверхні. Але осушення протікає в кілька разів швидше, ніж при нагріванні електронагрівачами.

Побутові осушувачі можуть працювати в режимі сушки білизни — це потрібна опція для висушування одягу та білизни, а також мокрих речей після затоплення. Приклади - осушувачі Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LDBallu BDA 25L или MYCOND Yugo Smart 16.

9 111грн
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
10 868грн
MYCOND Yugo Smart 16
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Yugo Smart 16
Акція
16 L 35 м2
Детальніше Купити в один клік

Осушувач повітря - найекономніше рішення усунення наслідків потопу

Осушувач не вимагає постійного нагляду і автоматично вимикається, якщо внутрішня ємність наповнена конденсатом. Він захищений від сбоїв в електроживленні та ввімкнеться автоматично по вже заведеним налаштуванням.

Ви можете знайти модель з HEPA-фільтром і отримувати не тільки сухе, але і абсолютно чисте повітря в осушуваних приміщеннях.  Приклад: осушувач Electrolux EDМ-25L.

Осушувачі для квартири і будинки відрізняють мобільність і компактні розміри. Їх легко переносити та пересунути з кімнати в кімнату. У них приваблива індикація і легке управління.

Головне! Щоб висушити квартиру після потопу, побутовий осушувач - це найбільш енергоефективний і економний за витратами прилад, з безліччю додаткових побутових застосувань. Осушувач споживає в кілька разів менше електрики, ніж нагрівач, а якість осушування ним на порядок вища. 

Ви контролюєте рівень вологи повітря у всьому приміщенні, волога виходить рівномірно з усіх вологих поверхонь, ви ніколи не пересушите меблі, ковролін чи паркет.

Осушувач буде корисний не тільки для усунення наслідків затоплень, а й у сирої ванній, і в підвалі, і в гаражі або на дачі, для сушки шпалер після ремонту, для сушки килимів та паркету.

Як діяти, якщо сталося затоплення квартири? Оптимальне і ощадливе рішення - осушувач повітря! Він допоможе без проблем висушити квартиру і вашу, і у сусіда!

Правильно підібрати осушувач повітря для ліквідації наслідків затоплення Вам допоможе кваліфікований фахівець інтернет-магазину ОСУШУВАЧІ за телефоном (044) 225-00-15.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
підбір
осушувача