Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
 • Головна
 • Блог
 • Як висушити стіни і бетонну підлогу після повені або витоку води

Як висушити стіни і бетонну підлогу після повені або витоку води

Зміст:

 1. Попередні роботи з організації дренажної системи
 2. Як висушити будинок від вогкості природним шляхом
 3. Як висушити бетонну підлогу після повені або витоку води
 4. Діючі методи осушення підлоги та стін, і в цілому – всього будинку
 5. Чому застосування осушувача повітря – найкращий спосіб висушити будинок?
 6. Ще раз про додаткові дії
 7. Висновки

Природні стихії (зливи, повені в прилеглих до берегів річок населених пунктах) безжальні, і часом кількагодинна злива може мати неприємні наслідки. Так після цього може виникнути питання ЯКІСНОГО осушення будинку. При цьому часто це потрібно зробити в найкоротші терміни і без шкоди для житла. Ми вам розповімо, як дотриматись цих двох правил і як просушити будинок після повені.

Досить «лити воду», її дійсно в будинку чимало. Адже в іншому випадку ви навряд чи б цікавилися цим питанням. Розглянемо послідовність робіт для осушення приватного будинку, включаючи підвал, осушення бетонних стін, перекриттів і підлоги з різними покриттями.

Попередні роботи по організації дренажної системи

Вода, навіть зникнувши з ділянки будинку, ще довго залишається в товщі ґрунту навколо будинку. Тому необхідно прискорити процес відведення вод з глибинних шарів ґрунту, тим самим відводячи зайву воду від фундаменту і підвалу будинку. Тому потрібно подумати про розміщення дренажної системи.

Будова дренажної системи

Поверхневий дренаж: поверхневі води стікають в неглибокі дренажні канави самопливом і відводяться подалі від будинку в водоприймачі (зливову каналізацію вздовж вулиць або в природну водойму). В такому випадку стіни дренажних канав роблять водопроникними, щоб вони збирали не тільки стікаючу вниз воду, але і воду, проникаючу з шару ґрунту. Канави з непроникними стінами збирають і відводять потоки води під час дощу.

Глибинний дренаж припускає наявність кільцевого або пристінного дренажу для відводу ґрунтових вод. Зроблений у вигляді дренажних труб, засипаних зверху гравієм, піском і ґрунтом, він захищає фундамент від руйнування і робиться ще на етапі будівництва. Прокладка дренів - глибоких дренажних труб ведеться з ухилом для відтоку води і з урахуванням залягання глибини ґрунтових вод.

Очищення підвальних приміщень від мулу і залишків води

Після відведення води з ділянки постає завдання видалення залишків води, бруду і наносного мулу з підвалу і будинку для подальшої просушки будинку. Це потрібно зробити акуратно і оперативно, щоб уникнути появи тріщин та щоб попередити руйнування стін підвалу і обробки,  а також фундаменту будинку. Потрібно оцінити стан гідроізоляції будинку і врахувати рівень ґрунтових вод. Якщо після відкачування води в перший день рівень води в підвалі знову за ніч піднявся, - слід почекати пару днів або зайнятися глибинним дренажем на ділянці.

Навіть якщо вас продовжить турбувати питання високої вологості повітря в підвальних приміщеннях, то це ненадовго. Адже, як відомо, практичну проблему можна вирішити. Про те, як правильно осушити підвальне приміщення і в майбутньому уникнути проблем з підвищеною вологістю – ви можете прочитати в статті "Осушення підвальних приміщень".

Оцінка технічного стану будинку

У випадках довготривалих затоплень потрібно провести загальну оцінку стану конструкції будинку: стану стін і фундаменту, наявності тріщин, перекосів, вигинів, стану дверей і вікон, покриття підлоги та стін. Перевіряється також стан електропроводки та газової магістралі. Краще цю роботу довірити фахівцям відповідних служб.

Як висушити будинок від вогкості природним шляхом

Природний шлях позбавлення будинку від вогкості не передбачає жодного втручання ззовні. Єдине, в чому полягає ваша задача, - це створити протяг, відкривши навстіж всі вікна і, при можливості, двері. У разі примусової вентиляції, такий вид вентиляції включається на безперервний посилений режим. Навіть при візуально сухих стінах для їх повної осушки знадобиться кілька місяців. Паралельно для просушки виносяться меблі і домашнє начиння.

Пам'ятайте: все майно, яке опинилося в воді, має обов'язково вимиватися і дезінфікуватися для попередження появі грибка і цвілі.

Для природного повного висушування стін може знадобитися від одного до декількох місяців. Є спеціальні способи свердління дірок знизу в стінах з сендвіч-панелей для відводу залишків води. Застосовують також нагрівання повітря в кімнатах електровентиляторами або тепловими гарматами. Це потрібно робити обережно. Будь-який перегрів стін загрожує появою тріщин і пересушує поверхневий шар стін. Та й енерговитрати при такому прогріванні високі.

Як висушити бетонну підлогу після повені або витоку води

Скільки сохне бетон після затоплення? Бетонні стяжки і стіни сохнуть дуже довго, до декількох тижнів або навіть місяців, в залежності від ступеня проникнення води. Процес можна прискорити прямим провітрюванням, застосуванням нагрівачів повітря для прискорення випаровування води з товщини стяжки, перекриттів або підлоги.

Як висушити підлогу після повені

Це вирішується в залежності від типу покриття підлоги і ступеня його пошкодження. Плитка не страждає від затоплення водою, якщо вона укладена правильно, а паркет або ламінат вимагають ретельного просушування в залежності від часу впливу води. Вони викривляються і здуваються, під ними розвивається грибок.

Якщо підлоги були затоплені тривалий час, рекомендується розібрати паркет або зняти ламінат. Адже необхідно оцінити, наскільки просякнута водою основа (бетонна стяжка або інша основа). Після її просушування і дезінфекції заново укласти висушений паркет.

Просушку паркету проводять в залежності від ступеня намокання при кімнатній температурі протягом декількох днів або до двох тижнів, без перегріву повітря, інакше паркет пожолобиться і стане непридатним.

Як висушити підлогу під лінолеумом? Лінолеум, який довго пробув у воді, швидше за все, врятувати не вдасться, його доведеться замінити. Якщо він замок лише трохи, його можна зняти і висушити в перевернутому вигляді, мокрою підкладкою догори. Потім продезінфікувати стяжку підлоги під ним, висушити її, і тільки потім укласти лінолеум знову.

Дієві методи осушення підлоги і стін, і в цілому - всього будинку:

1. Осушення будинку вентиляцією приміщень: провітрювання і природна вентиляція займає багато часу, що неприйнятно для холодної пори року або в дощову погоду. Опалення або нагрівання повітря в будинку нагрівачами в такому випадку марні через високий рівень відносної вологості навколишнього повітря. Вентиляція тоді не забирає зайву вологу з приміщення оскільки свіже повітря, що надходить, також вологе. Якщо будинок довгий час знаходиться в сирому або вологому стані, це сприяє активному розвитку грибка та цвілі на стінах і оздобленні будинку. Необхідний рівень вологості, щоб грибок не розвивався - 45-55%. При природної вентиляції - цього домогтися неможливо.

2. Прийнятий метод нагрівання повітря в приміщенні тепловими гарматами або тепловентиляторами сприяє посиленому випаровуванню вологи з поверхневих шарів стінових покриттів, підлоги і меблів. Вміст вологи в повітрі приміщення будинку підвищується, і при відкриванні вікон, за рахунок природної конвекції, перезволожене повітря замінюється свіжим зовнішнім (також перезволоженим). При сухій теплій погоді цей метод може призвести до розтріскування і пошкодження поверхневих шарів штукатурки та стяжки. Сирість в глибинних шарах зберігається ще довго. Мінусом є велика витрата електроенергії і неможливість такого осушення у вологих умовах.

3. Сучасні технології ефективного осушення засновані на застосуванні осушувачів повітря.

Це дбайливий і надійний метод висушування не тільки стін і підлоги, але також і всього неушкодженого оздоблення в будинку. На відміну від нагрівання приміщення тепловими гарматами або тепловентиляторами, коли рівень вологості не контролюється, осушувач повітря працює на зменшення вологості повітря. Це значно прискорює процес осушення приміщення і всього, що в ньому знаходиться. При цьому процес осушення відбувається дбайливо, без зайвих ризиків зіпсувати меблі, підлогу чи стяжку стін.

 

Чому застосування осушувача повітря – найкращий спосіб висушити будинок?

 • Осушувач повітря підбирають із запасом, під подвійний розмір об'єму приміщення, що осушується, для роботи спочатку в режимі безперервного осушення, з поступовим зниженням рівня необхідної вологості до допустимих 45-55% протягом декількох днів.
 • Не потрібне інтенсивне провітрювання і немає втрат тепла. Осушення ведеться у закритій кімнаті чи підвалі. Осушення може успішно проводитись і в умовах вологої погоди або холоду зовні.
 • Конденсат, що витягується з повітря, - 12-30 літрів за 24 години роботи, відводиться в окремий резервуар, ємність або прямо в каналізацію.
 • Висушується все, що знаходиться в кімнаті: підлога, стіни, стеля, меблі та інші предмети інтер'єру.
 • Процес осушення проходить набагато економніше та дешевше, ніж при роботі теплової гармати.
 • У разі необхідності осушення холодного будинку можна використовувати потужні адсорбційні осушувачі, що працюють за температури нижче 5 - 15 °C.
 • Не потрібне нагрівання повітря до високих температур, достатньо кімнатних 20 - 25°C.
 • Процес осушення м'який та поступовий, без пошкодження поверхневих шарів та покриттів, з послідовним виведенням вологи з усієї товщини стяжки чи стін.
 • Переносний варіант або мобільні виконання осушувачів потрібної потужності можна взяти в оренду, що зручно в екстрених випадках.
 • Осушувачі повітря оснащені простими та бактерицидними фільтрами повітря.

Моделі осушувачів повітря для сушіння будинку після потопу

14 800грн
Cooper&Hunter CH-D016WDN7-40LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D016WDN7-40LD
40 L 60 м2
Детальніше Купити в один клік
12 477грн
Electrolux EDH-25L
Тип осушувача:
Побутовий
Electrolux EDH-25L
25 L 40 м2
Детальніше Купити в один клік
13 800грн
TCL DEA35EB
Тип осушувача:
Побутовий
TCL DEA35EB
Акція
35 L 50 м2
Детальніше Купити в один клік
9 599грн
WetAir WAD-R20L
Тип осушувача:
Побутовий
WetAir WAD-R20L
20 L 35 м2
Детальніше Купити в один клік
14 896грн
MYCOND Berg 25
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Berg 25
Акція
25 L 51 м2
Детальніше Купити в один клік
 • бюджетний варіант компактного переносного побутового осушувача WetAir WAD-R20L – 20 л/добу при 20°/90% вологості та дуже економному енергоспоживанні 380 Вт;
 • суперефективний, потужний і надійний осушувач британського бренду Mycond BERG-25 - з кращим співвідношенням продуктивність/енергоспоживання: 24л/добу при 30°/80% із споживанням до 395Вт; відрізняється вбудованим високоефективним фільтром повітря за технологією HEPA, а також функцією Wi-Fi управління;
 • перевірений побутовий осушувач повітря CH-D016WDN7-40LD відрізняється чудовою продуктивністю - 40 л/добу при 30°/80% при низькому енергоспоживання - 670 Вт;
 • популярний осушувач для побутових застосувань Electrolux EDH-25L з продуктивністю 25 л/добу при 30°/80% і потужністю 420 Вт. Ця модель осушувача повітря оснащена вбудованим баком для збору конденсату 3,5 л.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Ще раз про додаткові дії

Усі ремонтні роботи з відновлення підлог, стін та оздоблення приміщень слід проводити тільки після ретельної дезінфекції та дезінсекції кімнат будинку та підвалу.

Недостатнє просушування або неякісне знезараження можуть послужити джерелом для розвитку грибка та цвілі, а це пряма загроза здоров'ю мешканців будинку.

Це ж потрібно провести  також з одягом, меблями, побутовою технікою та предметами домашнього вжитку. Всі предмети в будинку потрібно переглянути та обробити, одяг перепрати та висушити.

Осушитель воздуха в интерьере

Висновки

Відповідь на питання, як просушити будинок після повені, досить проста. Потрібно вибрати осушувач повітря!

Усі відновлювальні етапи робіт з усунення наслідків затоплення чи повеней набагато легші й у більш стислі терміни здійснюються із застосуванням осушувачів повітря. Це сучасне ефективне обладнання, яке вже активно застосовується досвідченими будівельниками та ремонтниками для швидкого осушення будівель та проведення ремонтних робіт, у тому числі і при усуненні наслідків повеней або затоплень.

Осушувач повітря – корисне та необхідне обладнання для побутового застосування в умовах вологого клімату, на дачах, або в давно збудованих будинках з недостатнім опаленням, з поганою гідроізоляцією фундаменту, в садибах, розташованих на ділянках зі складним рельєфом, - у будь-яких умовах, де існує загроза пошкодження будинку водою та вогкістю.

Крім вище перерахованих переваг осушувача повітря, він ще є запорукою здоров'я дорослих та дітей. Адже в арсеналі його функцій не лише осушення будинку після повені та квартир після затоплення, а й підтримання прийнятних умов у будинку. До того ж подібне обладнання стане вам у нагоді при ремонті, для сушіння білизни після прання, у ванній, в гаражі і в підвалі.

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача