Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
  • Головна
  • Блог
  • Як вирішити проблему вологого повітря в квартирі

Як вирішити проблему вологого повітря в квартирі

Зміст:

  1. Нормальна вологість повітря у житлових приміщеннях
  2. Норма вологості повітря для дітей
  3. Як правильно вимірювати рівень вологості у квартирі?
  4. Причини появи вологості та плісняви
  5. Як знизити вологість та впоратися з проблемою?
  6. Які осушувачі найчастіше застосовують у квартирах?
  7. На що звертати увагу при виборі осушувача?

Зіпсований ремонт, неприємний запах і проблеми зі здоров'ям, - все це наслідки підвищеної вологості, або проблеми, яку ще називають вологість в квартирі. Ми розберемося, який рівень вологості є оптимальним для людини, а також чому порушується мікроклімат приміщення, коли з цим можна впоратися самостійно, а коли необхідне додаткове обладнання. А головне ми відповімо на питання: "Що робити, якщо в житловому приміщенні вологе повітря?".

Нормальна вологість повітря в житлових приміщеннях

Перед тим, як говорити про причини високої вологості повітря і вже тим більше про методи боротьби з нею, слід визначити оптимальну вологість повітря для людини. Комфортним для людини вважається рівень вологості в межах 40-60%. Саме такий рівень вологості не зашкодить нашому організму, а також не спричинить псування меблів та ремонту у вашому житлі.

Підтримувати вологість повітря в межах 40-60% не завжди легко. Наприклад, влітку ми страждаємо від підвищеної вологості, взимку ж навпаки - через опалення вміст вологи в повітрі іноді опускається до позначки в 20%. Навесні та восени цей показник може дорівнювати 30% (+/- кілька відсотків).

Відразу відповімо на питання з приводу 100% вологості повітря. Якщо вологість повітря близько 100% - це туман. У житлових приміщеннях малоймовірно, що вологість повітря буде такою високою. Навпаки, часто рівень вологості менший 50%. Відрізняються вимоги до вологості в залежності від сезону року, оскільки природна вологість атмосферного повітря змінюється.

І, якщо з надмірно сухим повітрям впоратися легко (провітрюючи приміщення або використовуючи зволоження повітря), то осушити повітря не так просто. Багато хто помилково вважає, що провітрювання в холодний період вирішить цю проблему. Однак, це не так. Оскільки зі свіжим повітрям в приміщення потрапляє додаткова волога. Тому з надмірно вологим повітрям в приміщенні в найкоротші терміни вам допоможе впоратися осушувач повітря.

Норма вологості повітря для дітей

Згідно рекомендованих норм, 40 - 60% - прийнятна вологість для загальних житлових приміщень. Виняток - дитячі кімнати. Особливо кімнати для новонароджених малюків, де необхідно підтримувати найбільш комфортні для дитини умови температури та вологості. Для новонароджених неприпустимо, щоб сухе повітря викликало пересихання слизових носа, утворення кірочок або закладання носу, а також подразнення очей або носоглотки. Сухе повітря призводить до загальної втрати ваги, лущення і подразнення шкірних покривів.

Тому в дитячих кімнатах, щоб дотримуватися найбільш корисних для вразливого і ніжного дитячого організму умов, необхідно підтримувати рівень вологості повітря в межах не нижче 50 - 60%. Такі норми рекомендують і педіатри, і фізіологи.

Що рекомендує Комаровський

За порадою популярного дитячого лікаря Євгена Комаровського в дитячій варто дотримуватися більшого з цих меж значення рівня вологості. Він вважає, що 60% - це нормальні умови для здорового малюка, а для хворої дитини краще підтримувати ще більш високий рівень - до 70% RH. В таких умовах слизові оболонки носоглотки легше справляються з інфекцією, малюк спокійніше спить і відчуває себе краще.

Відзначимо різницю в мікрокліматі для дитячої для зимових і літніх умов. Крім нормативної вологості, однакової протягом всього року, слід стежити за температурою повітря. Якщо температура повітря перевищить 24 ° С при рівні вологості близько 60% чи вище, то повітря дитячої буде схожим на задушливі тропіки. А тому рекомендується не перевищувати такі температурні межі, оскільки це призведе до всіх небажаних наслідків перегріву організму дитини.

Як правильно вимірювати рівень вологості в квартирі?

Визначити рівень відносної вологості в будинку можна двома способами - за допомогою гігрометра і склянки з водою.

ГігрометрГігрометри є найпростішим, точним і надійним способом вимірювання рівня вологості в приміщенні. Гігрометри бувають декількох видів, але у всіх них один принцип роботи - показати вам поточний вміст вологи в повітрі. Сучасні гігрометри відрізняються не тільки точним вимірюванням вологості, але і цікавим дизайном. 

Другий спосіб вимірювання рівня вологості повітря менш точний. Спочатку стакан з водою на кілька годин відправляють в холодильник. Коли температура води опуститься до 3-5 C°, його ставлять в приміщення, в якому потрібно визначити рівень вологості повітря. Отже:Измерение влажности воздуха в домашних условиях

  •   Якщо через 10 хвилин, після того як ви поставили склянку в кімнаті, на її стінках утворився конденсат і почав стікати великими краплями - повітря в приміщенні перенасичене вологою.
  •   Якщо ж поверхня склянки спочатку покрилася краплями, запітніла, а через 5-10 хвилин висохла, то повітря в будинку дуже сухе.
  •   У разі якщо після закінчення 5-10 хвилин ви не спостерігаєте яскраво виражених вищеописаних реакцій - повітря в приміщенні середньої вологості.

Виходячи з показників вмісту вологи, ви зможете зорієнтуватися, що саме необхідно вашому будинку для правильного і здорового мікроклімату - зволожувач, або навпаки, осушувач повітря. Обидва агрегати призначені для контролю і підтримки прийнятної для людського організму вологості повітря в квартирі, будинку або офісі. 

Коли ви визначили рівень вологості повітря, і показники виявилися вищими за прийнятні, перейдемо до причин і методів боротьби з наслідками високої вологості повітря.

Причини появи вологості та плісняви

Існують очевидні причини вологості в квартирі або в будинку, наприклад: затопили сусіди або близьке розташування водойми. Але це не такі часті випадки, і існує чимало причин підвищення рівня вологості повітря.

Осушение стенГоловна причина - в приміщення не надходить свіже повітря. Так, в літній період, коли немає сезону дощів, проблема з вологістю виникає не часто, а ось взимку стає нагальною для багатьох.

Якщо задуматися, ще пару десятків років назад підвищена вологість в будинку була рідкістю, і люди не замислювалися про те, як її прибрати. У більшості приміщень стояли дерев'яні вікна зі щілинами в 2 міліметри, що і створювало природну вентиляцію. Сьогодні ж це питання стає особливо актуальним.

Причина криється в герметичності сучасних пластикових і дерев'яних вікон, які зроблені без вентиляційних пристосувань. Бувають навіть випадки, коли в нових будинках забудовник, спланувавши великі вікна від підлоги до стелі, не передбачає можливості їх відкриття. Звичайно, надалі це стає проблемою.

Окрема історія - перший і останній поверхи, тому, до речі, квартири на них зазвичай коштують дешевше. Цей вид розташування сам по собі передбачає погану гідроізоляцію: через близькість підводних вод або протікання з даху. Тому в таких приміщеннях частіше складається неправильний мікроклімат, а вологе повітря в квартирі починає помітно перевищувати всі норми.

Які можливі наслідки?

Оптимальний рівень вологості для комфортного перебування людини в приміщенні коливається від 55 до 60%. Зрозуміти, що в будинку занадто вологе повітря, легко по запітнілим вікнам.

Высокая влажность в квартиреКонденсат - перший дзвіночок проблеми, що передує появі неприємного запаху. Якщо навіть не відкривати вікна 2-3 доби, то незабаром вологість підвищиться і повітря в приміщенні стане затхлим.

Підвищена вологість протипоказана і для вашого ремонту. Всі дерев'яні вироби, конструкції (паркет, меблі і т. д.) починають взбухати і втрачають свою форму. Бувають випадки, коли просідають натяжні стелі. Якщо показник вологості вище норми, то рано чи пізно все приміщення починає розсипатися. Для прикладу, якщо будівництво нового будинку зупинили, то через 2-3 роки через дощі, які пройшли за цей період, продовжувати його вже не має сенсу. Бетонна конструкція просочилася вологою і стала менш міцною.

Поява плісняви на стінах - це явна ознака, що у вас серйозна проблема, і потрібно відразу шукати способи, як позбавиться від неї.

ГрибокВологе і тепле середовище - кращі умови для розмноження грибка. Його наявність сильно псує зовнішній вигляд приміщення. Він може в'їдатися в стіни, буває, навіть на кілька десятків сантиметрів вглиб. У таких випадках косметичний ремонт вже не допоможе. Крім цього, грибок провокує і неприємний запах.

Найбільша небезпека плісняви - її шкода для людини. Спори грибка легко поширюються по повітрю, потрапляючи на шкіру, а при диханні і всередину організму. Це тягне за собою масу захворювань -від простого риніту до важких форм астми. Особливо схильні до небезпеки алергіки, діти і люди похилого віку.

Як знизити вологість і впоратися з проблемою?

Можна спробувати самостійно впоратися в високою вологістю повітря і вогкістю в приміщенні. Якщо припливно-витяжна вентиляція в ньому відсутня або погано функціонує, провітріть його.

Часто люди намагаються вирішити проблему підвищеної вологості шляхом утеплення стіни зсередини. Однак це тільки погіршує ситуацію з мікрокліматом: утеплення стін зсередини допомагає змінити температуру в приміщенні, але ніяк не видалити зайву вологу з повітря в ньому. У свою чергу тепле і вологе середовище стає ще більш сприятливим для грибків.

Якщо всі варіанти випробувані, радимо скористатися спеціально створеним для таких випадків обладнанням - осушувачем повітря.

Осушувач повітря не тільки знижує вологість у приміщенні, а й контролює оптимальний рівень вмісту вологи в повітрі. Як це працює? За допомогою пристрою можна виставити комфортний відсоток вологості, наприклад, 55%. Працює обладнання повністю автономно: якщо вологість піднімається, то прилад вмикається і осушує повітря до заданих параметрів. А як тільки вологість стає 55%, осушувач автоматично вимикається.

Які осушувачі найчастіше використовують у квартирах?

Зверніть увагу на моделі, які часто купують для осушення кімнат в квартирі або приватному будинку. Кожна з цих моделей відмінно себе зарекомендувала і має найбільш повний функціонал для осушення ванних і душових кімнат, пралень, коморах, кухні або гаража, підвалу або дачі.

Osushiteli пропонують тільки найкраще і інноваційне осушувальне обладнання за найвигіднішими цінами! Зверніть увагу на інші популярні осушувачі брендів Cooper&Hunter, Ballu, Mycond, TCL, Zanussi.

11 420грн
Cooper&Hunter CH-D008WD2-16LD
Cooper&Hunter CH-D008WD2-16LD
16 L 30 м2
Детальніше Купити в один клік
13 070грн
Cooper&Hunter CH-D009WD8-20LD
Cooper&Hunter CH-D009WD8-20LD
Акція
20 L 30 м2
Детальніше Купити в один клік
15 200грн
Meaco DD8L
Тип осушувача:
Побутовий
Meaco DD8L
8 L 20 м2
Детальніше Купити в один клік
13 800грн
Ballu BDT-35L
Тип осушувача:
Побутовий
Ballu BDT-35L
35 L 60 м2
Детальніше Купити в один клік
10 420грн
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
14 399грн
TCL DEA35EB
Тип осушувача:
Побутовий
TCL DEA35EB
35 L 50 м2
Детальніше Купити в один клік
8 892грн
MYCOND Roomer Smart 12
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Roomer Smart 12
Акція
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
12 008грн
MYCOND Roomer Smart 25
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Roomer Smart 25
Акція
25 L 50 м2
Детальніше Купити в один клік

На що звернути увагу при виборі осушувача

При виборі осушувача варто звернути увагу на кілька основних характеристик.

  • По-перше, важливий критерій - рівень шуму. Багато сучасних осушувачів повітря за умови роботи на мінімальній швидкості осушення працюють безшумно.
  • По-друге, важлива характеристика - енергоспоживання. Є прилади з новішим компресором, який дозволить заощадити електроенергію.
  • Також варто враховувати такі показники, як витрата повітря і продуктивність. Тут підбираються моделі в залежності від розміру приміщення і глобальності проблеми: підвищена вологість є тільки в одній кімнаті, декількох або в усьому домі. 

Більше інформації є в наступному відео:

 

Часто при купівлі осушувача клієнти просять показати моделі з фільтрами для усунення запахів вогкості. Потрібно розуміти, що як тільки прилад впорається з підвищеною вологістю, системи фільтрації вже не потрібні: усуваються і затхлість, і задуха, і запахи. Єдине, чого не дає осушувач - він не забезпечує приплив свіжого повітря. Тому приміщення в будь-якому випадку потрібно регулярно провітрювати.

Підвищена вологість в будинку - далеко не другорядна проблема і потрібно знати, як знизити рівень до оптимальних показників. В іншому випадку вам загрожує - виникнення різних захворювань, а також зіпсований ремонт. Тому краще на початковому етапі виникнення проблеми скористатися ефективним методом боротьби з нею - осушувачем повітря. Він забезпечить нормалізацію рівня вологості повітря (до заданого вами рівня).

Отримати консультацію фахівців і підібрати осушувач повітря можна зателефонувавши за номером: (044) 225-00-15, або замовивши Зворотній здвінок.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
Каталог осушувачів
підбір
осушувача