Зміст:
- Що таке конденсат?
- Конденсат на металопластикових вікнах
- Варіанти вирішення проблеми
- Осушувач для боротьби з конденсатом
Запотівання вікон – не є абсолютно нешкідливим процесом, як думає багато хто. Зайва волога приносить користь тільки кімнатним рослинам. Для людей вона робить повітря більш «тяжким» і призводить до того, що стає важко дихати. У вологому середовищі з'являються неприємні запахи і швидко розвивається грибок. А ремонт в таких умовах швидко втрачає товарний вигляд. Як же позбутися від конденсату на вікнах?
Що таке конденсат?
Поява конденсату пов'язана з фізичним явищем "точки роси". Так позначають температуру, до якої повинне охолонути повітря, щоб пара, що міститься в ньому, почала конденсуватися в росу. Можна сказати, що конденсат з'являється тоді, коли повітря більше не в змозі поглинати вологу.
Порушення мікроклімату в приміщенні відбувається через відсутність вентиляції при активній життєдіяльності. Ми прийняли душ, приготували їжу, закип'ятити чайник, помили посуд, але вікно не відкрили. Тоді на склопакетах випадає конденсат. Чому саме там? Випадання конденсату через різницю температур легко продемонструвати, якщо занести в кімнату холодний предмет: він відразу покриється дрібними краплями.
Те ж саме відбувається і з вікнами: в приміщенні одна температура, а на вулиці - інша, в цьому випадку склопакети виявляються проміжною і найхолоднішою поверхнею, а значить саме там збирається зайва волога.
Конденсат на металопластикових вікнах
Часто пишуть про якісь додаткові фактори появи конденсату: кімнатні рослини, заставлені підвіконня і т. д. Насправді головна причина - це герметичність металопластикових склопакетів. Раніше у всіх стояли дерев'яні вікна зі щілинами в 1-2 міліметра, за допомогою чого і створювалося постійне провітрювання. Сучасні ж конструкції не пропускають ні повітря, ні воду, що призводить до повної ізоляції приміщення.
У Європі проблеми з вологістю виникають рідко, так як там найчастіше один і той же клімат круглий рік, а значить немає різких перепадів температур. У більшості будинків або встановлені кондиціонери з підмішуванням свіжого повітря, або є повноцінна припливно-витяжна вентиляція або віконні провітрювачі. Всі ці нюанси заздалегідь закладаються в проект будівлі.
У наших широтах інший клімат і підхід до будівництва також разюче відрізняється. Влітку проблема запотівання вікон нікого не турбує тому, що вони постійно відкриті. А ось в сезон дощів і взимку конденсат на склопакетах з'являється майже у всіх. Вікна не відчиняють через холод, а значить парі з приміщення просто нікуди подітися. Особливо часто з запотіванням вікон стикаються мешканці кутових квартир або першого і останнього поверхів.
Варіанти рішення проблеми
Конденсат на вікнах - звичне явище для більшості. Мало хто замислюється, що він ускладнює дихання, призводить до неприємних запахів і розвитку цвілі. Крім цього, зайва волога стікає по поверхні склопакетів, руйнуючи конструкцію. Інші поверхні також мають властивість псуватися від підвищеної вологості.
Деякі виробники металопластикових склопакетів обіцяють, що з їх виробами конденсат не з'явиться. Це не так. Є дорогі вікна з особливими шумовими характеристиками, які, як запевняють продавці, "завдяки мікронам пропускають молекули повітря". На практиці цього буде достатньо тільки в кімнаті розміром метр на метр, де майже не витрачається повітря. Ще один інноваційний варіант від виробників вікон - спеціальні клапани, через які відбувається постійне провітрювання. Однак взимку через подібні конструкції в приміщення буде потрапляти і холод, а це означає, що постійно потрібно буде вживати заходів для підтримки тепла всередині. А якщо вікно знаходиться біля ліжка, то таке ноу-хау загрожує застудами.
Наступний варіант усунути конденсат - припливно-витяжна установка або будь-яка інша система примусової вентиляції. Однак потрібно враховувати, що це досить дороге рішення.
Осушувач для боротьби з конденсатом
Останній сучасний метод вирішення проблеми запотівання вікон - осушувач. Цей прилад працює на рециркуляцію. Тобто він забирає повітря з приміщення, осушує його і викидає назад. Зайва волога залишається в баці, а проблема конденсату зникає назовсім.
Такий варіант привабливий своєю простотою: його придбання можна порівняти з покупкою світильника. Це невеликий за розміром прилад, для роботи якого потрібно лише включити його в розетку і вибрати бажану програму. Як тільки в приміщенні досягається необхідний рівень вологості, осушувач сам вимикається. Якщо вологість піднімається, пристрій автоматично контролює це і починає осушувати повітря.
Оптимальна вологість для квартир - 50-60%, але в залежності від бренду у різних моделей є свої особливості. Деякі осушувачі дозволяють регулювати показники з різницею аж до 5%. Інші моделі пропонують варіанти найпопулярніших програм: для квартир (50-60% вологості), для сушки білизни (40%) і для рослин (70%).
Деякі виробники пишуть, що їх модель осушувача йде з іонізатором або фільтром, тобто може усувати брудне повітря і неприємні запахи. Насправді ці проблеми виникають через підвищену вологість, тому будь-який осушувач їх відразу ж усуває без жодних додаткових конфігурацій.
Шум від приладу можна порівняти за гучністю зі звичайним кондиціонером. Єдиним мінусом осушувача залишається необхідність природної вентиляції, так як пристрій не забезпечує приплив свіжого повітря. Проте, коли завданням стає тільки запустити свіже повітря без усунення вологості, тривалість провітрювання скорочується в рази.
Безсумнівним плюсом осушувачів є і невисоке енергоспоживання: від 200 до 500 ват на годину. Вартість приладу коливається в залежності від його функціональних можливостей: приблизно від 200 до 350 доларів.
Зараз всі міняють старі вікна на металопластикові, що дозволяє зберігати тепло в приміщенні і позбутися від вуличного шуму. Але разом з комфортом нові конструкції майже в кожен будинок приносять проблему конденсату. Головне - не ігнорувати запотівання склопакетів і вчасно вирішити це питання. Тим більше сьогодні існують сучасні, ефективні і прості у використанні методи боротьби з підвищеною вологістю.
Підібрати і купити осушувач повітря для квартири, будинку або офісу Вам допоможуть досвідчені фахівці інтернет-магазину Осушувачі! За безкоштовною консультацією телефонуйте за номером (044) 225-00-15.