Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
  • Головна
  • Блог
  • Як вибрати побутовий осушувач повітря для квартири за популярністю і надійністю

Як вибрати побутовий осушувач повітря для квартири за популярністю і надійністю

Звідки береться волога? Проблеми поганого опалення верхніх або нижніх поверхів, відсутність вентиляції, стіни будинків, що продуваються холодними вітрами, сирі підвали або протікаючі дахи, погана теплоізоляція - все це призводить до підвищеної вологості в кімнатах, конденсації вологи на вікнах або стінах, і, як наслідок, до цвілі і грибку в будинку.

Тому для абсолютного захисту від цвілі і грибка в квартирі або будинку, в офісі або в гаражі, на дачі або в підвалі на допомогу приходить побутовий осушувач повітря.

Хочете, щоб вологість повітря була у безпечному діапазоні 40 - 60 % RH? Щоб не було алергії, пригніченого дихання і головних болів? Слухайте наші ради!

Головне завдання осушувача повітря - утримати відносну вологість у безпечних межах.

Чому вологість повітря в житлових кімнатах зростає? Кожна квітка в горщику на підвіконні за добу виділяє в повітря до 150 мл води. Після одного приймання душу в повітря переходить до 2,5 літрів вологи, а при приготуванні їжі - до 2 літрів в добу. Людина, навіть сидячи, виділяє до 50 мл вологи в годину. При недостатній вентиляції, а також при поступленні ззовні вологішого повітря, проблема підвищеної вологості стає не контрольованою.

На підставі досліджень мікроклімату були отримані дані про те, як впливає відносна вологість повітря на здоров'я людини і на довкілля.

Як впливає рівень відносної вологості повітря на здоров'я людини і довкілля

Кожен осушувач може видаляти з певного об'єму повітря якусь кількість вологи, що міститься в ньому за певних температурних умов. Кількість вологи, що є у повітрі, залежить також від різних додаткових джерел надходження водяної пари: від душу, акваріуму, від приготування їжі, кімнатних рослин, присутніх людей, та ін.   

Як в принципі працює осушувач? Про це детальніше в оглядовій статті.

Який осушувач повітря найкраще для квартири?

6-ть найважливіших параметрів, на які необхідно звернути увагу при виборі осушувача:

  1. Розмір приміщення. Необхідно вибрати осушувач повітря, який може забезпечити достатню продуктивність для вашої квартири. Рекомендується вибирати моделі, які підходять для приміщень, трохи більших за площею, ніж ваша квартира.
  2. Рівень шуму. Деякі осушувачі повітря можуть створювати шум під час роботи. Тому, якщо ви плануєте використовувати осушувач у вечірній чи нічний час, зверніть увагу на рівень шуму та вибирайте моделі з низьким рівнем шуму.
  3. Додаткові функції. Деякі моделі осушувачів повітря можуть мати додаткові функції, такі як вбудований фільтр для очищення повітря, автоматичне відключення при досягненні певного рівня вологості, автоматичне регулювання потужності, віддалене керування та інші. Вибирайте моделі з додатковими функціями, які вам потрібні.
  4. Мобільність. Якщо ви плануєте переміщати осушувач повітря по квартирі, вибирайте моделі з коліщатками та зручними ручками для перенесення.
  5. Ціна. Ціна на осушувачі повітря може значно відрізнятися. Визначте свій бюджет та виберіть моделі, які відповідають вашим фінансовим можливостям.
  6. Виробник. Вибирайте осушувачі повітря від надійних виробників із хорошою репутацією на ринку. Зверніть увагу на гарантійний термін та якість обслуговування.

Використовуючи відповідну модель осушувача повітря для вашої квартири, ви можете значно покращити якість повітря та забезпечити здорову атмосферу у вашій оселі.

Розберемося конкретніше з особливостями та характеристиками різних осушувачів для дому, щоб правильно вибрати модель із найкращим функціоналом.

Умови, в яких буде працювати осушувач. Осушення повітря за низьких температур

На робочі температурні умови також варто звернути увагу. Температура повітря є одним з найважливіших критеріїв для вибору моделі осушувача повітря.

Рекомендуємо:

  • якщо в приміщенні постійно низька температура повітря до 8 °С, рекомендуємо застосовувати побутовий адсорбційний осушувач повітря, тільки він буде стабільно справлятися з підвищеною вологістю в подібних умовах;
  • якщо температура повітря знаходиться в межах від 8 до 35 °С - найкращим чином підійдуть універсальні конденсаційні (холодильні) моделі, здатні працювати в умовах від 5 °С, що забезпечені функцією автовідтанення.

Продуктивність: як підібрати осушувач повітря за осушувальною здатністю?

Продуктивність вологовидалення або осушувальна здатність побутових осушувачів може коливатися від 0,5 л до 50 літрів конденсату при роботі в безперервному режимі протягом 24 годин.

Для осушення повітря житлових приміщень існують формули, за допомогою яких можна визначити необхідний об'єм видалення вологи в л / год.:

Q = V х 1,5 / 1000, л / год, при 0,5 кратному повітрообміні, 20 °С і швидкості осушення 2,5 г/м3 на годину.

Для кімнати розмірами 25 х 2,7 = 67,5 м3: 

Q = 67,5 х 1,5 /1000 = 0,101 л. За добу кількість вологи, що необхідно видалити з повітря, 0,101 х 24 = 2,4 литра. 

Щоб дізнатися, скільки в середньому вологи виділяється в повітря приміщення заданої площі або об'єму скористайтеся нашим Калькулятором

Але осушувач гарантовано повинен забрати зайву вологу, що надходить від акваріума, від сирої стіни, від мокрого одягу після прання, від просихаючих стін після обклеювання шпалер, в сауні або у ванній, або висушити предмети, стіни або паркет після затоплення.
Краще вибрати один осушувач на всі можливі випадки застосування.

Виробники осушувачів рекомендують:

  • для осушення приміщення площею до 15 м2 - побутові конденсаційні осушувачі з вологовидалення 10 - 12 л / добу, які відносяться до найбільш популярних моделей широкого спектру застосувань;
  • для осушення приміщень 16 - 31 м2 - осушувачі з вологовидаленням 14 -16 л / добу;
  • для приміщень понад 35 - 50 м2 - моделі з продуктивністю вологовидалення 20 -24 літра на добу;
  • для приміщень понад 50 м2 - потужні осушувачі, що видаляють більш 30 л конденсату за 24 години.

Не варто брати дуже потужний осушувач, він дорожчий, більше шумить, хоч і впорається з вогкістю швидше. Та й споживання енергії у нього більше.

Як вибрати осушувач за витратою повітря?

Усередині осушувача встановлений вентилятор, який пропускає через пристрій певну кількість повітря. З осушувача в приміщення повертається осушене і частково підігріте повітря.

Якщо найбільша кімната в квартирі має площу 25 м2, а висоту 2,7 м, то її об'єм становить 67,5 м3.

Відзначимо! Продуктивність по повітрю у осушувача повинна перевищувати в два - три рази розмір об'єму приміщення. Тобто для кімнати в 67,5 м3 підійде осушувач з витратою повітря до 150 - 180 м3/год. та осушувальною здатністю 14 літрів за 24 години.

Рівень шуму: як вибрати тихий осушувач повітря для дитячої або спальні

На рівень шуму необхідно звернути увагу при виборі осушувача, якщо його використовувати для дитячої кімнати або в спальні для дорослих.

Допустимим і комфортним для спалень вважається рівень шуму від 30 - 35 дБА, який можна порівняти з шумом настінного кондиціонера. Тому особливо цінується осушувач для будинку з безшумною роботою або з можливістю перемикання на тихий - нічний режим зі зниженою швидкістю вентилятора.

Приклад: безшумний осушувач Mycond Yugo Smart 16.

тихий осушувач для дитячої або спальні mycond-yugo-12

    Як вибрати осушувач за енергоспоживанням

    Наша порада: щоб якісно висушити повітря у всьому приміщенні більше 10 - 12м2, не варто брати малопотужний осушувач без компресора на елементах Пельт'є. Такий осушувач коштує дешевше, але має набагато меншу осушувальну здатність, і на видалення літра конденсату витрачає втричі більше електроенергії.

    Конденсаційні осушувачі з компресорною технологією працюють найбільш енергоефективно і економно.

    Адсорбційні моделі незамінні для роботи в холодних умовах, хоча більш енерговитратні.

    Акцентуємо на здатності багатьох конденсаційних моделей працювати з різною швидкістю вентилятора, з меншим або більшим споживанням енергії, в режимі максимального осушення або в черговому економному автоматичному режимі.

    На які функціональні та конструктивні особливості звертати увагу при виборі осушувача?

    • Дизайн осушувача - особливо грає роль, якщо осушувач постійно встановлений або повинен гармоніювати з стилем оформлення кімнати або з інтер'єром офісу.
    • Функції і режими у осушувача для будинку найрізноманітніші. До них відносяться: здатність працювати безперервно, автоматично з контролем по вбудованому гігрометру, вмикатися і вимикатися по таймеру, працювати на осушення білизни, вентилювати і очищувати повітря в режимі без компресора, та інші режими.
    • Об'єм баку для конденсату і злив через шланг - мають значення, коли немає можливості часто зливати воду.
    • Регулювання швидкостей вентилятора - важливе, коли необхідний більш економний і тихий режим роботи.
    • Індикація рівня вологості, підсвічування дисплея і кнопок управління - корисні для користувача опції для візуальної оцінки робочого стану осушувача.
    • Фільтрація повітря, HEPA-фільтрація, іонізація повітря - необхідні опції при роботі осушувача в будинках з дітьми та людьми, схильними до алергій.
    • Звукова і світлова сигналізація заповнення бака, аварійних ситуацій, забруднення фільтра - необхідні і обов'язкові для зручності контролю процесу осушення.
    • Wi-Fi керування. Важливе як інноваційна функція для віддаленого контролю за роботою осушувача повітря.

    Як вибрати осушувач для квартири за популярністю та надійністю?

    Орієнтуйтеся на рейтинги, що надаються фахівцями, на відгуки інших користувачів, на огляди новинок і описи удосконалень конструкцій осушувачів.

    Більш висока ціна зазвичай є критерієм, що характеризує якість матеріалів і надійність конструкції, вищий клас компресора та електроніки управління.

    Тому експерти Osushiteli.ua рекомендують звернути увагу на наступні моделі побутових осушувачів для квартири і будинку:

    Mycond Tibo Smart 12 (12 л/добу, 120 м3/год.);  Mycond Yugo Smart 16 (16/добу, 150 м3/год.); Trotec TTK 32 E (12 л/добу, 118 м3/год.) ;                           

    Cooper&Hunter CH-D014WD2-30LD NEW (30 л/добу, 220 м3/год.);  Electrolux EDH-25L (25 л/добу, 190 м3/год.);  Zanussi ZDH-25L (25 л/добу, 230 м3/год.). 

    Тут представлені моделі провідних світових брендів, що користуються постійним попитом у наших клієнтів і відрізняються надійною комплектацією. Ці моделі характеризує відмінна якість і перевірена функціональність, вони відрізняються продуктивністю і призначені для осушення різного об'єму приміщень. 

    Зверніть увагу на огляд популярних моделей 2020 року, підготовлений нашими експертами.

    13 150грн
    Electrolux EDH-25L
    Тип осушувача:
    Побутовий
    Electrolux EDH-25L
    25 L 40 м2
    Детальніше Купити в один клік
    7 788грн
    Trotec TTK 28 E
    Тип осушувача:
    Побутовий
    Trotec TTK 28 E
    10 L 15 м2
    Детальніше Купити в один клік
    7 788грн
    Trotec TTK 32 E
    Тип осушувача:
    Побутовий
    Trotec TTK 32 E
    12 L 15 м2
    Детальніше Купити в один клік
    12 770грн
    Cooper&Hunter CH-D014WD2-30LD NEW
    Cooper & Hunter CH-D014WD2-30LD NEW
    30 L 50 м2
    Детальніше Купити в один клік
    10 868грн
    MYCOND Yugo Smart 16
    Тип осушувача:
    Побутовий
    MYCOND Yugo Smart 16
    Акція
    16 L 35 м2
    Детальніше Купити в один клік
    8 500грн
    MYCOND Tibo Smart 12
    MYCOND Tibo Smart 12
    Акція
    12 L 25 м2
    Один з найбільш тихих осушувачів
    Детальніше Купити в один клік

    Сервісне обслуговування осушувачів повітря

    Купувати осушувач для будинку важливо у перевіреної компанії, в переліку послуг якої перераховані всі можливості для гарантійного та сервісного обслуговування.

    У компанії ОСУШУВАЧІ є досвідчені сервісні фахівці, здатні правильно провести діагностику та усунути несправності у осушувача. Наша компанія підтримує постійний зв'язок з постачальниками осушувачів пропонованих брендів.

    Ви можете бути спокійні за сервіс, купуючи осушувач з інтернет-магазині Osushiteli.ua. Наші інженери завжди на зв'язку і готові в будь-який момент проконсультувати Замовника і виконати сервісні роботи, щоб Ваш осушувач працював довго і безвідмовно.

    Потрібна консультація?

    Чекаю дзвінка!

    Висновки

    З урахуванням усього вищевикладеного, моделі одного і того ж класу по продуктивності осушення можуть відрізнятися комфортністю управління, функціоналом і набором опційних можливостей.

    Можна самому настроїти комфортний рівень відносної вологості в діапазоні від 40 до 60 %, а можна просто натиснути кнопку і відразу вибрати потрібний рівень в 40, 50 або 60% RH з автоматичним контролем по гігростату. Можна включити режим регулярного осушення по таймеру, а можна включити осушувач на тривале осушення з відведенням конденсату через дренажний шланг в каналізацію. Можна вибрати переносний варіант або модель на коліщатках, з регулюванням напряму потоку повітря і коливанням жалюзі на випуску сухого повітря.

    Розібратися у тонкощах технічних особливостей моделей Вам допоможуть наші менеджери. На усі питання по доставці або налаштуванню моделі ви отримаєте оперативні відповіді. Хочете вибрати і купити осушувач для будинку, дачі, в квартиру або офіс? - телефонуйте (044) 225-00-15 або поставте питання фахівцю на сторінці.

    Усе різноманіття побутових осушувачів представлене в нашому каталозі тут.

    Як вибрати осушувач повітря для приватного закритого басейну, виходячи з об'єму приміщення і даних по дзеркалу басейну, більше інформації у цій статті.  

    Схожі статті:

    Як знизити вологість в будинку?

    Вологість повітря в приміщенні. Норми та як швидко позбутися від вологості.

    Сушка білизни в квартирі без балкону

    підбір
    осушувача