Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
 • Головна
 • Блог
 • Вологопоглинач або осушувач: що дійсно допомагає

Вологопоглинач або осушувач: що дійсно допомагає

Содержание:

 1. Варіанти вирішення проблеми надмірної вологості
 2. Вологопоглинач: принцип роботи, плюси та мінуси
 3. Осушувачі повітря
 4. Осушувачі для невеликих приміщень (квартира, офіс, підвал) площею від 25 до 40 м2:
 5. Принцип дії осушувачів повітря
 6. Що необхідно пам'ятати при виборі побутового пристрою для осушення повітря
 7. Вологопоглинач або осушувач - що краще?

Ви зробили ремонт, і постійно стикаєтеся з проблемою зайвої вологості у квартирі, будинку, гаражі, у підвалі чи ванній кімнаті? Часто буває таке, що важко дихати, особливо після використання ванної, або ж Ви сильно потієте вдома? У всіх цих та схожих побутових ситуаціях виникає питання: як зменшити вологість? Іноді зайва вологість призводить до серйозних проблем - відшаровування шпалер, вогкості по кутах, запотівання вікон, погіршення самопочуття дорослих і особливо дітей. З такими проблемами слід серйозно боротися.

Варіанти вирішення проблеми надмірної вологості

Багато хто чув, що існують вологопоглиначі та осушувачі. Хтось може вже користувався, хтось чув, хтось шукає рішення і не знає, що краще. Давайте розберемося, у чому різниця, і які особливості таких способів осушення повітря.

Вологопоглинач: принцип роботи, плюси та мінуси

Вологопоглиначі для побутового застосування є невеликими контейнерами або упаковками, що містять адсорбуючі речовини та суміші, н-д, типу хлориду кальцію CaCl2 з добавками. Поглиначі вологи випускаються у вигляді контейнерів або корпусів із картриджами, таблетками із сумішшю адсорбера або силікагелем. Приклад: поглинач вологи Ceresit СТОП Волога.

Принцип дії адсорбенту - накопичувати в собі або вступати в реакцію з молекулами води, що знаходяться в повітрі і перетворюватися на соляний розчин, що накопичується в контейнері. У процесі вологопоглинання картридж або таблетка зменшуються, врешті-решт картридж весь переходить в розчин, розчин виливається в каналізацію і вставляється новий картридж. Мішечки з силікагелем у гранулах застосовуються в автомобільних салонах або шафах. Гранули у міру накопичення води можуть змінювати колір. Після цього пакет або мішечок потрібно просушити і знову використовувати.

Переваги:

 • Не потрібна електроенергія, незалежне від мережі встановлення.
 • Деякі вологопоглиначі мають добавки – ароматизатори, протиалергічні добавки, поглиначі запахів.
 • Не потребують догляду: замінили картридж і все.

Недоліки:

Надзвичайно мала продуктивність – вага таблетки чи картриджа х 1.2 чи х 1.5. Таблетки по 300 - 450 г приберуть до 450 - 500 мл вологи. А часу їм знадобиться кілька тижнів.
Потрібно не забути про змінні картриджі. Купуйте вологопоглинач - і таблетки стануть витратним матеріалом, про запас яких потрібно постійно дбати.
Застосовуються лише за плюсових температур.

Осушувачі повітря

Якщо проблема вологості (вище 60%) постійна і почав з'являтися грибок, і з обстановкою в будинку та самопочуттям домашніх почалися проблеми, подумайте про кардинальне рішення. Більш вигідною в усіх відношеннях альтернативою малопотужним вологопоглиначам є осушувачі повітря. Принцип «купив і забув» відноситься саме до цих пристроїв. Різноманітність моделей за продуктивністю, функціями, умовами застосування та дизайном просто вражає. Ціновий діапазон включає бюджетні та престижні моделі. Іноді побутовий осушувач повітря можуть назвати "вологопоглинач електричний", оскільки він працює від мережі. Він здатний працювати безперервно або періодично, автоматично вмикаючись та вимикаючись по датчику вологості.

Приклади популярних побутових осушувачів: MYCOND Roomer Smart 12TCL DEVA10EB

Переваги:

 • Діють набагато швидше, навіть якщо вологість перевищує 90%.
 • Підтримують оптимальний баланс вологи, тому повітря не пересушується.
 • Багато зручних функцій, таких як дбайливе сушіння білизни після прання.
 • Обслуговування раз на рік або раз на два роки, тому не потребує клопоту зі зміною картриджів.
 • Не тільки осушують повітря, а й очищають його, проводять іонізацію та усувають бактерії.

Недоліки:

 • Витрачають частину електроенергії та залежать від підключення до мережі.
 • За ціною дорожчі, ніж вологопоглиначі.

Для невеликих приміщень (квартира, офіс, підвал) площею від 25 до 40 м2 можна використовувати моделі:

9 111грн
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
11 840грн
TCL DEA25EB
Тип осушувача:
Побутовий
TCL DEA25EB
Акція
25 L 50 м2
Детальніше Купити в один клік
20 580грн
Trotec TTR 57 Е
Тип осушувача:
Побутовий
Trotec TTR 57 Е
9 L 20 м2
Детальніше Купити в один клік
10 868грн
MYCOND Yugo Smart 16
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Yugo Smart 16
Акція
16 L 35 м2
Детальніше Купити в один клік
14 896грн
MYCOND Berg 25
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Berg 25
Акція
25 L 51 м2
Детальніше Купити в один клік

Принцип дії осушувачів повітря

Якщо це конденсаційні осушувачі повітря, в них використовується процес конденсації вологи при проходженні зволоженого повітря через холодний теплообмінник-випарник з холодоагентом, що в ньому циркулює. Волога з повітря конденсується на поверхні випарника і стікає в бак для збирання конденсату або через шланг відводиться в дренаж. Найкраща продуктивність таких осушувачів при температурах повітря +15 - +35 °C, хоча вони можуть працювати і при температурах близько 5 °C, що властиво осушувачам бренду Trotec. А діапазон вологовидалення у цих моделей – від 6-8 до 50 літрів конденсату на добу за економних енерговитрат.

Якщо необхідно проводити осушення холодних приміщень або мати осушувач для широкого спектру застосувань – від заміської дачі та гаража до ванної кімнати або душу, то це, безперечно, адсорбційний осушувач повітря, який ефективно працює і за низьких температур – до температур замерзання води! Вологе повітря проходить через певний сектор диска-ротора, що обертається, наповненого сорбційним матеріалом, що вбирає вологу. При подальшому повороті зволожений сектор ротора потрапляє в область електронагрівача, волога з сорбенту випаровується та конденсується на металеві пластини теплообмінника. Після чого стікає в піддон для збирання конденсату. Процес постійно повторюється.

Такий осушувач максимально продуктивний за температури від +5 - 0 °C. І це чудовий вибір для багатьох побутових застосувань.

Приклад: безвідмовний осушувач повітря для дому MYCOND Berg 25  та надійний адсорбційний осушувач Trotec TTR 57E, які представлені у переліку товарів, наведеному вище.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Що необхідно пам'ятати при виборі побутового пристрою для осушення повітря

Якщо у Вас у будинку чи квартирі постає питання: як усунути запотівання вікон, та яких варто вживати заходів? Ви повинні знати, що рівень вологості в цьому приміщенні перевищує допустимі норми в 55-60% - конденсація на холодних поверхнях починається при вологості вище 90%, а з цим потрібно активно боротися. Цвіль починає розвиватися при вологості більше 70%: це вірна ознака, що з мікрокліматом у будинку не все гаразд. Часте провітрювання випустить тепло з дому, а використання обігрівачів, які сушать повітря, не підійде для постійного використання, вологопоглинач виявиться неефективним.

Тому фахівці у сфері клімату віддають перевагу осушувачам повітря. Підбирати модель осушувача можна одну - для всього будинку чи квартири: переносну модель зручно поставити в якомусь місці у більшій кімнаті, а загальна циркуляція повітря забезпечить осушення всіх приміщень під час відчинення дверей.

Вологопоглинач або осушувач - що краще?

Что устраняет влажность и грибок

Все залежить від масштабу проблеми та перспектив, зручності для користувача.

Якщо Ви зважилися на невеликий вологопоглинач, і купити його з метою осушити одну кімнатку, наприклад, щоб усунути загрозу алергії або для боротьби з легкою вогкістю, можливо, для разового застосування, це вихід. Нехай по крапельці капає. Але яка справді вологість у Вас у кімнаті, Ви так і не визначите. І чи вистачить цього, щоб усунути вогкість, покаже лише практика.

Рішуче подолати проблему, і назавжди про неї забути, особливо якщо рівень вологості критичний і вже з'явився перший грибок, можна тільки з осушувачем повітря. Потрібно підібрати компактну модель, вибрати за ціною, а також під Ваші різноманітні застосування, з контролем рівня вологості. Осушувач увімкнеться лише тоді, коли вологість перевищить заданий поріг, швидко прибере зайву вологу, ще й очистить повітря. Так що – вибір за Вами. Якщо потрібна професійна консультація, наші спеціалісти обов'язково допоможуть Вам. Звертайтесь!

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача