Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Пліснява – невидимий ворог

У квартирах та будинках, на дачі, у підвалах та під'їздах – ми щодня стикаємося з цим невидимим ворогом. Ці організми, що мають властивості і рослин, і тварин, дивовижно пристосовуються до найекстремальніших умов та з'явилися на Землі задовго до людини. Вони здатні викликати найсерйозніші порушення здоров'я, аж до пневмоній та цирозу печінки, і, проте, ми настільки звикли до них – до цвілевих грибів – що вже не помічаємо їхньої щоденної присутності в нашому житті.

Що ж таке пліснява і звідки вона береться?

Цвіль – це колонія дрібних грибків. Сюди входять найрізноманітніші сімейства класу грибів, звідси і її «барвиста» різноманітність. Так, наприклад, види Alternaria та Aspergillus мають чорний чи бурий колір, відомий грибок Penicillium – блакитного чи зеленого кольору. Зустрічається і цвіль сірого, жовтого чи червоного кольору.

З проблемою цвілі вперше зіткнулися німці. Економні бюргери, бажаючи зберегти тепло будинків, почали масово утеплювати стіни, герметизувати вікна. Ці заходи призвели до порушення вентиляції в житлових приміщеннях, у них почала накопичуватися волога, причому, у значних обсягах – від 8 до 15 л на добу.

Сучасні українці, особливо мешканці міст, опинилися в схожій ситуації – поширення різних способів утеплення житла, а також склопакетів неминуче призводять до проблем із нормальною вентиляцією, підвищення вологості у квартирах і, як наслідок, неконтрольованого розмноження цвілі.

Щоб зрозуміти, звідки береться підвищена вологість – ззовні або всередині приміщення, знадобиться шматочок скла. Його на кілька секунд прикладають до стіни. Якщо після відриву скла ви помічаєте на ньому вологу, то вона йде ззовні. Якщо поверхня скла залишилася без змін, потрібно шукати причину всередині приміщення.

Хвороби, що виникають через вогкість у приміщенні

Небезпека цвілі для здоров'я людини часто недооцінюється, адже саме ці мікроорганізми здатні викликати найскладніші порушення діяльності внутрішніх органів.

Так, в Індії, де дітей часто годують рисом, пожовклим від афлотоксинів (речовин, що виділяються цвілевим грибом аспергіллом), дуже високий рівень дитячої смертності від цирозу печінки. На думку вчених, у смерті археологів, які працювали в гробницях фараонів, також винна жовта пліснява, що викликає важкі пневмонії та рак печінки.

Серед поширених захворювань, прямою чи непрямою причиною яких є плісняві гриби:

 • астма та алергічні реакції верхніх дихальних шляхів;
 • розлади шлунково-кишкового тракту, аж до симптомів гострого отруєння;
 • головний біль, погіршення загального самопочуття, поганий сон, розлади уваги, мігрені;
 • подразнення слизових очей, носа – хронічний нежить;
 • випадання волосся, ламкість нігтів, ураження шкірних покривів, дерматити.

Цвіль, як сапрофіт, вражає не тільки живі організми, але й багато матеріалів і речовин, на перший погляд непридатні для будь-якої форми життя: пластмаси, будівельні суміші, гуму і навіть скло.

Особливо до ураження пліснявою в умовах високої вологості схильні дерев'яні конструкції - від стін будинків і опорних балок, до меблів і предметів інтер'єру.

Умови розмноження цвілі та методи боротьби з нею

Основний спосіб розмноження цвілі - виділення дрібних спор, які, потрапляючи на сиру поверхню, проростають нитками і утворюють міцелій (грибницю). Ідеальними умовами для розмноження цвілі є тепле (вище +20°C) перенасичене вологою повітря (відносна вологість понад 85%).

Таким чином, найбільш уразливими місцями в людському житлі є:

 • ванні кімнати та душові кабіни;
 • озеленені балкони, горщики квітів;
 • стеля та стіни кухні;
 • місця нещільного прилягання підлогового покриття;
 • гардеробні та невеликі приміщення з поганою вентиляцією.

Однак часто цвіль у вигляді чорних точок або плям можна спостерігати і просто на стінах квартир або дерев'яних предметах меблів. Якщо Ви коли-небудь виявляли плісняву в квартирі, відчували її специфічний запах або просто помічали, що закриті вікна покриті конденсатом, Вам терміново необхідно вжити заходів для запобігання пліснявому вторгненню у Ваш житловий простір.

На сьогоднішній день розроблено безліч засобів та способів боротьби з цвіллю – від дорогих гідроізоляційних конструкцій до використання різноманітних біоактивних засобів, які нібито назавжди позбавляють цвілі. Серед народних методів – зерна кави, крупи, сіль та цукор. Все перераховане вбирає вологу, але не ефективно, як хотілося б цього.

Пам'ятайте, що причина проблеми – у підвищеній вологості. Першим етапом боротьби з цвіллю є визначення причин підвищеної вологості повітря. До них відносяться:

 • сушіння білизни у приміщенні. Про те, як сушити білизну у квартирі без збільшення вологості повітря, читайте тут;
 • затоплення підвалу (стосується власників квартир на першому поверсі);
 • неякісно утеплені стіни;
 • приміщення у новобудовах;
 • квартири на останньому поверсі. Про те, як просушити квартиру від вогкості, написано у цій статті;
 • порушена вентиляція, та ін.

Найбільш оптимальним варіантом у питанні боротьби з цвіллю та профілактики її поширення є застосування побутового осушувача повітря. Він допоможе позбавитися цвілі на стінах. Перш ніж приступити до осушення, відскребіть цвіль від стін. Потім цю ділянку слід промазати розчином мідного купоросу або спеціальною протигрибковою сумішшю. Також можна для цього використовувати хлорку, відбілювач, соду, оцет, олію чайного дерева та звичайний мильний розчин. Потім сміливо приступайте до осушення за допомогою спеціального обладнання.

Найкращий осушувач для боротьби з цвіллю

Великий вибір моделей, які представляють на ринку європейські та вітчизняні виробники, дозволяє вибрати як побутовий осушувач повітря, так і промисловий.

Якщо говорити про промислові осушувачі, то радимо звернути увагу на ці моделі:

Одні з найпопулярніших і зарекомендували себе на ринку є такі побутові осушувачі:

Підібрати потрібний осушувач від відомих брендів Dantherm, Ballu, Cooper&Hunter, Master, Meaco та інших допоможуть кваліфіковані консультанти нашого інтернет-магазину.

Отримати безкоштовну професійну консультацію Ви можете за телефоном (044) 225-00-15 або замовивши Зворотній дзвінок. Ми обов'язково знайдемо рішення, яке підходить саме для Вас!

29 754грн
Trotec TTK 170 ЕСО
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
9 111грн
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D005WD2-12LD
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача