ukraine

Працюємо під час воєнного стану Детальніше

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
 • Головна
 • Блог
 • Як правильно сушити штукатурку в процесі ремонту

Як правильно сушити штукатурку в процесі ремонту

Зміст:

 1. Структура штукатурки, її особливості та основні помилки, що виникають при сушінні
 2. Як же осушити штукатурку або шпаклівку в оброблюваному приміщенні?
 3. Сушка штукатурки та стін осушувачем - реальний приклад
 4. Переваги осушувачів повітря
 5. Висновки

Проводячи капітальний ремонт в квартирі, будинку або будь-якому іншому приміщенні, на кожному з етапів будівництва будівлі (штукатурка, оздоблення, фарбування) завжди виникає супутнє питання: «Чи можна швидко сушити стіни?», А так само «Як правильно сушити штукатурку після оздоблювальних робіт?».

Кожен знаходить для себе певний метод вирішення питання, ми ж обговоримо всі можливі способи і визначимося, як правильно сушити стіни та в якій послідовності це робити. Але для початку потрібно зрозуміти основне - сушити стіни при ремонті можна, та навіть потрібно, і бажано це робити на кожному етапі будівництва або обробки.

Структура штукатурки, її особливості та основні помилки, що виникають при сушінні

Ні для кого не секрет, що обов'язковим компонентом у складі сумішей для штукатурки і шпаклівки є вода. Відповідно, при нанесенні суміші на оброблювану поверхню, товщиною більше двох сантиметрів, усунути надлишкову вологу в матеріалі при осушенні в природних умовах практично нереально

Порушення техніки осушення оздоблювальних матеріалів при проведенні будівельних робіт загрожує:

 • Появою тріщин і відшаруванням штукатурки;
 • Поверхневим висиханням та утворенням пір;
 • Появою цвілі, грибка.

Виявити оптимальний термін просушування будівлі після оздоблювальних робіт досить складно - факторами залежності, в даному випадку, виступають: тип і якість оздоблювальних матеріалів, пора року, вологість повітря на вулиці, площа приміщення, товщина шару та інше.

Необхідний рівень кінцевого вологовмісту оздоблювальних матеріалів, а також, приблизний час їх сушки, можна дізнатися в тематичних статтях і технічних оглядах за конкретним видом матеріалу. Для точного розрахунку обсягу вологи, яку необхідно буде видалити, і правильного вибору способу зменшення вологості, використовуються спеціальні формули прорахунку, які Ви можете дізнатися у фахівців або в інших статтях.

Як же осушити штукатурку або шпаклівку в оброблюваному приміщенні?

Чимало поважаючих себе будівельних компаній та інтернет-каналів вкажуть Вам, що існує кілька технік осушення штукатурки і шпаклівки після оздоблювальних робіт.

Спосіб 1

Найпростішим і традиційним способом, який використовується при необхідності висушити стіни від вогкості, є відкривання вікон, що забезпечує циркуляцію повітря. Однак, такий метод ефективний у випадку ідеальних параметрів вологості, температури та потоку повітря, чого в дійсності домогтися практично неможливо.

Спосіб 2

Найбільш популярним способом сушіння і вкрай "небезпечним" по відношенню до матеріалів - є теплові гармати, і зараз ми розповімо чому.

Теплові гармати представляють собою невеликі, часто квадратні або циліндричні, установки, схожі на тепловентилятори і мають той же принцип дії, енергоспоживання яких становить від 2 до 15 кВт на годину. При проходженні повітря через спіраль нагрівального елементу теплової гармати, зменшується його вологість і підвищується температура, що сприяє швидкому висиханню шпаклівки і штукатурки.

Зворотний бік процесу сушіння приміщення за допомогою теплової гармати полягає в тому, що направляти гаряче повітря на обштукатурену стіну забороняється, інакше станеться розтріскування штукатурки. Якщо, за збігом обставин, повітря в кімнаті перегрілося, наприклад, забули вимкнути гармату або відкрити вікна, найімовірніше верхній шар обробки пересохне, а внутрішній залишиться вологим. При таких умовах внутрішній шар набагато повільніше буде віддавати вологу, а можливо, стане причиною відшарування верхньої частини матеріалу.

Крім того, якщо в приміщення, при одночасному провітрюванні і працюючій тепловій гарматі, надходить холодне повітря - створюється абсолютно протилежний ефект: вологість повітря не зменшується, а збільшується, що, в кінцевому рахунку, зводить на «ні» необхідність використання теплової гармати.

Спосіб 3

Іншим способом ефективного осушення будинку або квартири після оздоблювальних робіт, будівництва та ін., є використання промислового осушувача повітря.

Дізнатися про використання осушувача в подібних випадках можна в статті "Осушувачі в будівництві та ремонті".

З огляду на мінімальне споживання електроенергії агрегатом, (від 0,2 до 0,5 кВт на годину), процес сушіння може скоротитися до декількох діб. Усунення вологи з шпаклівки або штукатурки відбувається шляхом пропускання вологого повітря через осушувач і отримання на виході сухого повітря, а волога з повітря конденсується всередині апарату. При цьому температура повітряних мас не змінюється, згоряння кисню виключено, а повітря не подається гарячим потоком на стіни, як при попередньому варіанті.

Осушувачі повітря дають можливість встановити оптимальну програму сушіння, враховуючи тип матеріалу та площу кімнати. При цьому не потрібно організовувати додаткову вентиляцію або нагрівання повітря. Про принцип роботи осушувача повітря і можливі функціональні можливості, можна дізнатися у статті

Сушка штукатурки та стін осушувачем - реальний приклад

осушувач повітря - як швидко осушити штукатурку

Відгук Клієнта щодо застосування для сушіння стін після штукатурних робіт осушувача повітря Ballu BDH 30L представлені в наступному відео:

Відгук Клієнта щодо застосування для сушіння стін після штукатурних робіт осушувача повітря Mycond Rommer 20 представлені в наступному відео:

 

 

 

Для невеликих приміщень (квартири, офіс, підвал) площею від 24 м2 до 50 м2, можна застосовувати моделі

8 664грн
Cooper&Hunter CH-D005WD8-12LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D005WD8-12LD
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
12 100грн
Ballu BDT-25L
Тип осушувача:
Побутовий
Ballu BDT-25L
Акція
25 L 40 м2
Детальніше Купити в один клік
11 840грн
TCL DEA25EB
Тип осушувача:
Побутовий
TCL DEA25EB
Акція
25 L 50 м2
Детальніше Купити в один клік
8 892грн
MYCOND Roomer Smart 12
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Roomer Smart 12
Акція
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
10 868грн
MYCOND Yugo Smart 16
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Yugo Smart 16
Акція
16 L 35 м2
Детальніше Купити в один клік

Для більш об'ємних приміщень (Cклад, ТРЦ, БЦ) від 150 м2 і вище, підійдуть ці моделі

64 000грн
Celsius MDH-158P з дренажним насосом
Тип осушувача:
Промисловий
Celsius MDH158P з дренажним насосом
Акція
158 L 500 м2
Детальніше Купити в один клік
50 000грн
Celsius MDH138
Тип осушувача:
Промисловий
Celsius MDH138
Акція
138 L 300 м2
Детальніше Купити в один клік

Переваги осушувачів повітря

Таким чином, осушувачі повітря мають такі переваги:

 • Економічне енергоспоживання;
 • Правильний і нетрудомісткий процес сушіння приміщення;
 • Мінімізація ризику розтріскування штукатурки або шпаклівки;
 • Істотне скорочення часу просушування стін і стель;
 • Використання осушувача в побутових цілях після закінчення ремонту;
 • Можливість налаштувати додаткові корисні режими.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Висновки

Приходимо до висновку, що перш ніж братися за будь-які ремонтні роботи, потрібно дізнаватися всю інформацію, яка буде потрібною в процесі, з'ясовувати особливості та властивості матеріалів і яким способом краще працювати з ними. Осушення штукатурки вимагає уважності та обережності, адже будь-яка неправильна дія, навіть незначна, може призвести до фатальних змін, після чого доведеться або все переробляти, або жити з негарним оздобленням. Також, на основі всього вищезазначеного, можна з упевненістю сказати, що найпопулярніший спосіб не завжди є найкращим - потрібно брати до уваги будь-які альтернативи і дізнаватися всі подробиці.

Допомогу в підборі та замовленні осушувача Вам нададуть наші фахівці. Зателефонуйте за номером (044) 225-00-15 або замовте Зворотній дзвінок на сайті, і ми вирішимо будь-яку проблему, пов'язану з вологістю повітря у Вашому приміщенні.

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача