Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
  • Головна
  • Блог
  • Сушіння гіпсових виробів та плит за допомогою осушувачів повітря

Сушіння гіпсових виробів та плит за допомогою осушувачів повітря

Зміст:

  1. Особливості сушіння
  2. Варіанти сушіння гіпсових виробів
  3. Як правильно підібрати осушувач
  4. Приклади осушувачів для сушіння гіпсових покриттів та виробів

Гіпс – неймовірно популярний та універсальний матеріал. Він не токсичний, не має специфічних запахів, доступний за ціною та досить простий у використанні.

Але все-таки, щоб вироби з гіпсу служили довго і без втрат основних характеристик, є певні секрети. Один із них – правильне сушіння гіпсових виробів.

Універсальність гіпсу

Гіпс використовується для будівництва та в ремісництві  ще з давніх часів. І сьогодні цей матеріал не втрачає своєї популярності. Насамперед з ним працюють багато художників, скульпторів та архітекторів, створюючи елементи декору для інтер'єру та фасадів, копії моделей, сувеніри, садові фігури й так далі. Ще одне часте застосування матеріалу – ремонт. Гіпсокартонні плити – відмінний спосіб розв'язувати проблеми кривих стін або зробити панельну стелю. Інші методи усунути нерівності обійдуться набагато дорожче, крім того, вимагають висококваліфікованих фахівців і чимало часу. З гіпсокартоном може працювати майже кожен другий будівельник. Ще один плюс таких плит – простір фантазії замовника.

Особливості сушки

Але щоб одержати якісний виріб, його потрібно правильно висушити. До того ж небезпечно як не досушувати річ, так і пересушувати. Усередині гіпсу завжди є якийсь відсоток води, позбавитися якого природним шляхом не вийде. У рідкісному приміщенні показник вологості менший за 60%, а значить виріб без додаткових заходів може хіба що ще більше насититися вологою. Але навіть за її меншого рівня природне сушіння триватиме чимало часу. Звичайно, це підійде хіба тим, для кого виготовлення гіпсових виробів – хобі, а не бізнес. По-перше, це невигідно для виробництва: чим коротші терміни виготовлення – тим краще. А по-друге, за цей час річ може втратити свою форму.

osushenie_gipsovyh_izdeliy

Саме сушіння починають з 25 до 30 градусів, доводячи до 32-х. І тільки коли у виробі залишається лише кілька відсотків води (5-10%), коливання температури вже не страшні. Одна з найпоширеніших помилок – фарбування ще не висохлої речі. Новий шар закриває всі щілини і мікропори виробу, тому волозі, що залишилася в ньому, просто нікуди подітися. З цієї причини поступово починається процес деформації, а за кілька місяців фарба починає тріскатися, а річ втрачати свою форму.

Варіанти сушіння гіпсових виробів

Як бачимо, природна сушка для гіпсових виробів протипоказана. Інший поширений варіант видалити вологу – гаряче повітря. Для цього часто використовують тепловентилятори. Однак тут є одне "але". Волога з виробу випаровується, але потрапляє у повітря, отже його потрібно постійно викидати з приміщення. Виходить, безперервний процес нагрівання та витяжки, а отже, і величезні тепловтрати. До того ж обладнання, яке використовують для цих цілей, споживає багато електроенергії. За сьогоднішніми тарифами цей варіант виходить зовсім не економічним.

Найефективніший спосіб сушіння гіпсових виробів – осушувач. Обладнання працює на рециркуляцію, тобто використовує тільки повітря всередині приміщення. Осушувач знижує рівень вологості в кімнаті, а відповідно, і в самому продукті, що значно прискорює процес. Наприклад, візьмемо розмір приміщення 20 квадратних метрів із висотою стель 3 метри. Якщо для сушіння працюватиме прилад із дворазовим повітрообміном та з продуктивністю від 20 літрів на добу, то виріб до 20 кілограмів повністю висушиться за 20 годин. Безперечна перевага осушувачів також в низькому енергоспоживанні. Вони витрачають у 2–3 рази менше, ніж обладнання, яке працює на підігрів повітря.

Осушувачі дуже прості в експлуатації. Достатньо виставити бажаний рівень вологості та за необхідності задати додаткові функції, наприклад, фільтрацію повітря або таймер на увімкнення/вимкнення. Також можна встановити автоматичне припинення роботи, як тільки буде досягнуто потрібного показника вологи. Щодо обслуговування самого приладу, то тут теж немає нічого складного. При сушінні гіпсових виробів у решітку з фільтром повітря потрапляє багато пилу від матеріалу, тому її потрібно чистити хоча б раз на тиждень. Для цього необхідно відстебнути решітку, промити фільтр водою, висушити та вставити назад.

Щоб вибрати відповідний саме для Ваших цілей прилад, краще звернутися до фахівців. Тут враховується ряд чинників: і розміри приміщення, де відбуватиметься сушіння, і кількість виробів, і вид виробництва: скульптури, плити, елементи декору тощо.

               

При купівлі варто звернути увагу на витрату повітря осушувача, тобто той обсяг, який він обробить щогодини. Другий важливий параметр – продуктивність. Враховуючи передбачувану кількість виробів та той обсяг, який вони займатимуть у приміщенні, фахівець розрахує, який осушувач Вам підійде. Природно, обладнання для невеликої майстерні та для масового виробництва на заводі сильно відрізнятиметься.

За зовнішнім виконанням осушувачі промислового сектора найчастіше йдуть у металевому корпусі. Важливий критерій – низьке енергоспоживання моделі, а от шумові характеристики та габарити самого приладу при виробництві найчастіше несуттєві. Щодо цінового діапазону, то промислові осушувачі коштують приблизно від 10 тисяч гривень.

Якщо ви займаєтеся виготовленням гіпсових виробів або плит, то з першого дня використання осушувача оціните його ефективність. Процес відбувається набагато швидше і за значно менших енерговитрат. А головне – осушувач гарантує якість готового продукту, захищаючи його від деформацій та передчасного виходу з ладу.

Замовити осушувач повітря можна на нашому сайті, при цьому Ви отримаєте безкоштовну консультацію від фахівців та правильне технічне рішення - телефонуйте (044) 225-00-15, або замовте Зворотній дзвінок.

Приклади осушувачів для сушіння матеріалів та виробів з гіпсу

29 754грн
Trotec TTK 170 ЕСО
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
45 000грн
Humicel CLS-90H
Тип осушувача:
Промисловий
HUMICEL CLS-90H
90 L 400 м2
Детальніше Купити в один клік

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача