Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Як швидко та правильновисушити бетон

Зміст:

 1. Як сушать бетон: умови температури та вологості
 2. Як швидше сушити бетон і які способи застосовують
 3. Сучасний підхід: як прискорити сушіння бетону
 4. Як прибрати вологу з бетонної підлоги: основи розрахунку
 5. Які умови для застосування різних типів осушувачів повітря
 6. Як сушити бетонні блоки
 7. Як висушити бетонну підлогу після повені або витоку води

Висушування бетонних стяжок, перекриттів, блоків, перегородок та інших будівельних конструкцій стандартно залежать від погодних умов та термінів будівництва. На цей процес впливають і вологість атмосферного повітря та температура навколишнього середовища. Не завжди роботи можуть вестися в літню пору – найбільш сприятливу для проведення бетонних робіт. Часто заливання цементобетонних сумішей виконується у міжсезоння з нижчими температурами.

Як сушать бетон: умови температури та вологості

Як швидко висушити бетон, щоб скоротити чи не зірвати терміни будівництва, і не залишитись у збитку? Ми розповімо Вам всі особливості.

За умовами технічного процесу, з нещодавно покладеного бетону в повітря приміщення постійно виділяється певна кількість вологи. Це залежить від товщини шару, що просушується, складу бетонної суміші та кількості часу сушіння. Сам же процес осушування бетонних матеріалів залежить від температури повітря та рівня його вологості. Норми та цифри наводяться у різних джерелах різні: залежно від складу сумішей, домішок та технології їх застосування.

 • Допустимі температури для будівництва: +3 …+25 °C. А при температурах нижче +5 ° C бетон схоплюється в кілька разів довше. При значеннях нижче -4 °C вода в бетоні може замерзнути, при цьому затвердіння припиняється, і щодо міцності бетону не буде жодних гарантій. Умови для сушіння бетонних стін та стяжок вимагають таких самих теплих температур.

У будь-якому випадку, закономірно: чим більша температура повітря (до +20 °C), тим інтенсивніше твердне бетон, чим вищий рівень вологості повітря в замкненому приміщенні, тим гірше йде процес. Чим швидше проходить процес затвердіння бетону, тим коротші терміни будівництва.

 • Оптимальним рівнем відносної вологості для сушіння бетону вважається 40-50% RH, а максимально допустима вологість – 75% RH. Але не варто сушити підлогу або конструкції при волозі 75%, адже потрібно розуміти, що і сам бетон виділяє в повітря велику кількість води, тому в результаті можна отримати й всі 100% RH, якщо не відводити воду.

Як швидше сушити бетон і які способи застосовують

У сучасному будівництві для заливки фундаментів, стяжок та монтажу каркасних конструкцій у холодну пору використовують кілька способів нагріву шару бетону. Зсередини або зовні осушують матеріал за допомогою електродних сіток або стрижнів, ІЧ обігрівачами, тепловими матами, за допомогою теплових гармат, нагрівальними кабелями, вертикальними електродами та іншими методами. Це все енергомісткі та затратні технології, деякі з них застосовуються для робіт узимку на відкритому повітрі.

Розглянемо сушіння будівель після будівництва. За проведеними дослідженнями доведено, що здавання в експлуатацію будівлі після якісного просушування знижує витрати на опалення у перші три роки введення в експлуатацію у 2-3 рази! А це говорить про якість виконаних робіт. Одним із способів підвищити температуру всередині приміщення для прискорення процесів затвердіння бетонних конструкцій та сушіння покриттів є ізоляція об'єкта від зовнішнього холодного повітря та нагрівання внутрішнього повітря нагрівачами – тепловими гарматами або іншими нагрівальними приладами.

Почему не стоит сушить бетон тепловой пушкой

Недолік теплових гармат – акцентоване локальне нагрівання. Перегрів поверхневого шару бетонних виробів може призвести до розтріскування поверхні або закупорювання верхнього шару, що не допустимо. При цьому постає завдання повітрообміну для підтримання оптимального рівня вологості – до 40-50%. Потрібна вентиляція приміщення, але все внутрішнє тепло "йде в трубу", не кажучи про зайві енерговитрати.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Сучасний підхід: як прискорити сушіння бетону

Витратні та енергоємні способи вже не використовуються. Все частіше для осушення будівель та виробів з бетону застосовують потужні та продуктивні осушувачі повітря. Так, застосування для сушіння будівель конденсаційних осушувачів забезпечує зниження енерговитрат до 80%! Єдина умова: осушення буде ефективним, якщо приміщення замкнені.

Чому осушувачами повітря бетон сушиться найкраще:

 • Процес осушення контролюється за температурою та встановленим рівнем відносної вологості.
 • Немає ризику пересушування чи деформації поверхонь чи конструкції.
 • Електроенергія, що підводиться до компресора та двигуна, перетворюється на тепло для нагрівання повітря в приміщенні.
 • Осушення безперервне та плавне, з поступовим зниженням рівня вологості.
 • Процес сушки набагато дешевший, ніж з електронагрівачами.

 

Як прибрати вологу з бетонної підлоги: основи розрахунку

Трохи теорії. Існують норми вмісту вологи в окремих будівельних матеріалах елементів конструкцій будівель.

Використовуючи ці норми, можна обчислити, скільки вологи міститься в бетонній підлозі, або перегородках. Визначити, як видалити вологу з бетонної плити відомої площі та товщини, тепер дуже просто: ми знаємо продуктивність одного осушувача – наприклад, Celsius MDH 90 видаляє до 90 л конденсату на добу, і тепер можемо розрахувати, скільки днів потрібно для видалення вирахуваної кількості вологи з бетону, тобто отримаємо терміни осушення. Осушувач повітря працює набагато ефективніше, ніж проходить стандартне просушування бетону, яке може займати місяць або навіть більше. Вся волога, що видаляється з об'єму повітря, відводиться конденсатним насосом у дренажну систему (каналізацію).

Як сушити бетонну стяжку чи перекриття із застосуванням осушувача повітря? Так само, як у описаному вище випадку з бетонними плитами. АЛЕ! Є деякі моменти, про які не варто забувати при розрахунках або підборі осушувача повітря. Влітку у теплому повітрі набагато більше вологи, ніж у морозному повітрі взимку. При подачі зовнішнього теплого повітря в приміщення рівень вологості в нього вище. І продуктивність осушення теж вища за більш високої температури.

Такі залежності показують, що за певних погодних умов продуктивність осушення різна. Дані продуктивності за різних значень вологості та температури вказуються в Паспорті пристрою.

Які умови для застосування різних типів осушувачів повітря

На діаграмі, запропонованій виробниками осушувачів повітря, показано, який вид осушувачів кращий для застосування в будівництві за різних умов вологості та температури.

 

Тепер можна зробити правильний вибір, якщо стоїть завдання підібрати осушувач для бетонної підлоги або стяжки, і знати в яких умовах виконуватимуться роботи. Наведемо моделі надійних та безвідмовних мобільних осушувачів повітря, які підходять для сушіння бетону.

1. Мобільні осушувачі TROTEC TTK 170 ECO (50 л/добу) та TROTEC TTK 655 S (150 л/добу) – професійні та незамінні помічники на будмайданчику для постійного та тривалого використання.

2. Адсорбційні осушувачі TROTEC серії TTR 400 (28,8 л/добу) та TTR 500 D (52,8 л/добу) з підмішуванням підігрітого повітря, здатні ефективно працювати навіть за низьких температур. 

Адсорбционные осушители Trotec для сушки бетона

3. Відмінні показники по видалення води показують і мобільні осушувачі Humicel MDH-50R (51 л/ добу) та Celsius MDH90P (90 л/добу) з робочими температурами 0 - +35°C.

 

Як сушити бетонні блоки

У технологічних процесах виробництва бетонних блоків також корисно використовувати осушувачі повітря. Вони рівномірно, значно продуктивніше і з меншими енерговитратами видаляють вологу з блоків, не вимагають високих температур для нагрівання повітря та безпечніші в експлуатації. Головне, терміни сушіння набагато коротші.

Тепер набагато легше з'ясувати, як сушити бетонні вироби в більш стислий термін, адже осушувачі повітря можуть встановлюватися всередині або зовні приміщення, пересуватися з місця на місце, процес можна автоматизувати. Осушувач сам контролюватиме потрібний рівень вологості, оптимальний для плавного процесу сушіння. Детальніше розповісти про підбір осушувачів і підготувати технічне рішення для технології сушіння бетонних блоків можуть фахівці компанії Осушувачі.

Як висушити бетонну підлогу після повені або витоку води

У таких випадках, перш за все, необхідно локалізувати місце затоплення, перекрити надходження води, запобігти зниженню температури повітря в приміщенні для більшої продуктивності осушення і встановити потужний осушувач. Також слід організувати безперервне відведення конденсату в дренаж.

Підкажемо! Осушувач повітря може працювати ефективніше, якщо увімкнути додатковий тепловентилятор. Перемішування повітря більш і менш вологих шарів з підігрівом повітря набагато збільшують продуктивність осушення. Терміни сушіння скорочуються майже наполовину! Але при використанні адсорбційних осушувачів це не потрібно, тому що такий тип обладнання самостійно підвищує температуру у приміщенні.

Приклад потужного осушувача для екстремальних умов роботи - Trotec TTK 800 (150 л/добу).

Осушитель для сушки бетона

Щоб не помилитися з вибором моделі, дізнайтесь більше інформації про ці та інші моделі осушувачів у спеціалізованому інтернет-магазині осушувачів. Вибирайте постійного помічника для роботи або беріть агрегат в оренду! Наші спеціалісти дадуть відповідь на всі питання і допоможуть вирішити Ваші проблеми.

Осушувачі для сушіння бетонних стяжок та виробів з бетону

29 754грн
Trotec TTK 170 ЕСО
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
132 620грн
Trotec TTK 800
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 800
Акція
150 L 240 м2
Детальніше Купити в один клік
112 100грн
Trotec TTK 655 S
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 655 S
Акція
150 L 240 м2
Детальніше Купити в один клік
94 908грн
Trotec TTR 400
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTR 400
Акція
29 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
161 500грн
Trotec TTR 500 D
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTR 500 D
Акція
53 L 180 м2
Детальніше Купити в один клік
28 699грн
Humicel MDH-50R
Тип осушувача:
Промисловий
Humicel MDH-50R
51 L 200 м2
Детальніше Купити в один клік
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача