Як висушити рідкі шпалери за 24 години
Об'єкт: приватний будинок в м. Вінниця.
Розмір приміщень: кухня - 91,08 м3, коридор - 33,12 м3.
З чим звернувся Замовник?
Клієнт звернувся до фахівців нашої компанії з проханням підібрати невеликий агрегат, за допомогою якого можна значно прискорити сушку рідких шпалер. Він також озвучив своє бажання використовувати обладнання після ремонту в приміщенні.
Особливості, на які слід звернути увагу
Рідкі шпалери - це суміш шовкового або бавовняного волокна, розчиненої целюлози, високоякісних барвників, кольорового кварцового заповнювача і клею.
На відміну від паперових або вінілових шпалер, вони вбирають багато води. Тому при відсутності в приміщенні нормальної циркуляції повітря або осушувача повітря висихання рідких шпалер триває довше - 2-5 діб.
Рішення проблеми
Нашими фахівцями було запропоновано кілька моделей осушувачів. Замовник, детально ознайомившись з кожним з варіантів, вибрав модель Trotec TTK 25 E.
Обладнання
Побутовий осушувач Trotec TTK 25 E розрахований для роботи в приміщенні площею до 15 м2. Найбільш ефективно осушувач працює при температурі від +15 до + 32 °C. Він відмінно впорається із завданням осушення повітря в житлових кімнатах, в тому числі в спальні і, навіть, дитячій - адже, завдяки низькому рівню шуму, він не вплине на комфорт мешканців. Цей агрегат можна також використовувати і при ремонтних роботах в невеликих за площею приміщеннях.
Trotec TTK 25 E зручний в процесі експлуатації: на дисплеї можна обрати потрібний режим і осушувач сам буде підлаштовувати свою роботу під отримані дані про вологість повітря в даний момент (завдяки вбудованому гігростату). Також ця модель осушувача буде сповіщати про забруднення повітряного фільтра та при повному наповненні бака автоматично припинить свою роботу.
Результат
Прискорення процесу висихання рідких шпалер можливе тільки при наявності осушувача повітря. Інші методи не зовсім ефективні:
- вентилятор тільки створює рух повітря, але не поглинає вологу з нього;
- теплові гармати нагрівають повітря, створюючи умови для виникнення перенасиченого пара, як у сауні. Адже для видалення пари необхідне провітрювання. Чим же загрожує те, що теплова гармата направляє гарячий потік в одну точку? Тим, що при високій температурі ми швидко видаляємо вологу з матеріалів, порушуючи природний хімічний процес рівномірного висихання. При шпаклівці це може призвести до утворення тріщин в одній частині (куди направлена теплова гармата) і відшаровування шарів нанесеного матеріалу в іншій частині;
- провітрювання можливе тільки у весняно-літній період. У холодну пору року цей метод призведе до тепловтрат і попадання холодного повітря в приміщення.
Таким чином, осушувачі повітря неодноразово доводили ефективність своєї роботи при ремонтних роботах, особливо для прискорення висихання рідких шпалер.