Решение: Фітнес-клуб 2500 м2 з басейном: система осушення, опалення, кондиціонування під ключ
Замовник: приватна особа.
Тип приміщення: комплекс приміщень фітнес-клубу, що включає аквазону з басейном довжиною 25 м, тренажерні зали, велозону, солярій, сауну і приміщення для фітнесу.
Адреса: м Київ Голосіївський проспект, 120В.
Рішення від команди «Osushiteli.ua»: розробка проекту з вентиляції та осушення, опаленню та кондиціювання 7 зон приміщень. Монтажні та пусконалагоджувальні роботи.
Період на виконання робіт: 3 дні на проектування, два дні на підготовку, узгодження і підготовку КП. 12 днів витрачені на монтаж трубопроводів для системи осушення, 4 дні на пусконаладку.
Кількість задіяних людей: 10 осіб (монтажники, виконроб, проектний менеджер, проектант).
З чим звернувся Замовник?
В даному кейсі ми розповімо про те, як нашою командою була реалізована система мікроклімату для фітнес-клубу «Galactica на Голосіївській», а саме для приватного басейну довжиною 25 м.
Відомо, що спорт допомагає боротися зі стресом і емоційним вигоранням, тому ми не хотіли, щоб цьому заважали надлишок вологості і задушливе повітря.
Клієнт звернувся на сайт «Osushiteli.ua» з питанням про вартість осушувача повітря Cooper&Hunter CH-D155WD NEW.
Менеджер уточнив, де планується використовуватися обладнання, і повідомив його вартість.
Після того, як менеджер дізнався, що обладнання планується використовувати в громадському басейні довжиною 25 м - менеджер запропонував безкоштовний розрахунок і консультацію від нашого проектного підрозділу.
На дану пропозицію клієнт відреагував позитивно і сказав, що у нього стоїть питання не тільки по повітрю, а ще й по нагріванню води в басейні, в душових кабінах.
Крім того, необхідне опалення та кондиціювання в 7-ми фітнес-зонах.
Далі запит був переданий в проектний відділ для розробки тих. рішення.
Як виконувався розрахунок
Було проведено розрахунок вологонадходжень від дзеркала води, змоченої поверхні (бризки і мокра підлога навколо басейну), людей, що купаються.
Вологовиділення рахували за формулою
Вологовиділення від басейну:
a – емпіричний коефіцієнт (20 для громадського басейну)
F – площа поверхні дзеркала води, м2;
PB – тиск водяної пари, що насичує повітря, в басейні, мбар (кПа);
PL– парціальний тиск водяної пари при заданих температурах і відносній вологості повітря, мбар (кПа).
Зволожена поверхня:
Где FCM – площа зволоженої поверхні, м2 (40% від площі поверхні басейну);
tC и tM – температура повітря по сухому термометру і мокрому, відповідно, °С.
Вологовиділення від людей:
w – вологовиділення від людини 225 г/год.;
n – кількість людей.
Сума вологовиділеннь за 24 години:
Також був проведений розрахунок на подачу свіжого повітря згідно ДБН В.2.2-13-2003 С 3
5.1 В спортивних та фізкультурно-оздоровчих будівлях та спорудах системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря потрібно проектувати згідно СНіП II-3, СНіП 2.01.01, СНіП 2.04.05, СНіП 2.04.07, СНіП 3.05.01, ДБН В.2.5-20, ДСН 3.3.6.042.
Приміщення |
Розрахункова температура повітря, °С |
Кратність обміну повітря за 1 год., приплив |
Кратність обміну повітря за 1 год., витяжка |
Зали ванн басейнів (у тому числі для оздоровчого плавання і навчання плаванню) з місцями для глядачів або без них **) | На 1-2° вище температури води у ванні, наведеної в таблиці 22 |
Згідно з розрахунком, але не менше 80 м3/год. зовнішнього повітря на одного, хто займається і не менше 20 м3 / год на одного глядача |
Виходячи з того, що в приміщенні басейну присутні до 30 чоловік - 30 * 80 = 2400 м3 / год.
Свіжого повітря необхідно 2400 м3 / год.
Запропоновані варіанти рішень
Нашими фахівцями було розроблено два концептуальних (технічних) рішення.
Перше ґрунтувалося на застосуванні техніки, яку запросив клієнт, друге було розроблено спільно з фахівцями компанії-дистриб'ютора «ACLIMA».
Перше рішення
Виходячи з першого запиту клієнта на осушувач повітря Cooper & Hunter CH-D155WD NEW, ми запропонували для видалення 2162 літрів вологи 6 шт, так як потужність осушення одного - 372 л / сут.
Для свіжого повітря запропонували припливно-витяжну установку з рекуперацією. Розглядалися кілька виробників і характеристики повітрообміну від 2400 м3 / год. до 5000 м3 / год.
Плюси рішення:
• Ціна обладнання;
• Свіже повітря.
Мінуси рішення:
• Високий шум;
• 6 пультів для налаштувань;
• Обслуговування в неробочий час;
• Велике споживання електрики;
• Монтаж в приміщенні басейну.
Друге рішення, яке і вибрав клієнт
Для підтримки необхідної вологості був підібраний канальний осушувач повітря Mycond MSP 300.
Потужність осушення установки - 2200 л/добу.
Підмішування свіжого повітря до 30% від рециркуляції 17000 м3/год. - тобто свіже повітря можна підмішувати без підігріву 5100 м3/год. Ви запитаєте, чому без підігріву? Річ у тому, що в процесі осушення конденсаційними осушувачами присутній фізичний побічний ефект - повітря на виході з осушувача виходить тепліше на + 7 °С, ніж на вході. Цього тепла вистачає догріти 30% підмішуванного вуличного повітря. Також час подачі і кількість можна контролювати з пульта. На пульті можна запрограмувати відкриття клапана підмішування:
• за часом і за ступенем відкриття в трьох позиціях: 10%, 20%, 30%.
• за порами року і вручну, якщо в даний день відвідувачів менше.
Це допоможе зберегти тепло і закумулювати його на гарячу воду для душових.
Часткова рекуперація тепла - дана опція забезпечується теплообмінником фреон-вода. Вентустановки в режимі осушення передає надлишкове тепло 29 кВт на нагрів води. У нашому випадку, коли нам не потрібно догрівати припливне повітря або тепла для його підігріву потрібно менше, ми його віддаємо на нагрів води. Нагрівання води відбувається безкоштовно, використовувати нагрів можна як на гарячу воду для душових, так і на догрів води в басейні.
В системі передбачений окремий вентилятор для скидання повітря, в кількості, що дорівнює обсягу підмішування. Управління вентилятором і заслонкою проводиться з контролера управління підмішуванням свіжого повітря. Підмішування і скидання працюють синхронно.
Результати
Для видалення і підтримки необхідної вологості в приміщенні, де знаходиться басейн, був встановлений промисловий канальний осушувач Mycond MSP 300.
Агрегат з потужністю осушення в 2180 л / добу здійснює влітку подачу свіжого повітря в обсязі 5100м3 /год., що еквівалентно 30% від 17000 м3/год. рециркуляції. Навесні і восени подача відбувається в обсязі 3400 м3 / год, що еквівалентно 20% від 17000 м3/год. від рециркуляції. Взимку - 2550 м3/год., що еквівалентно 20% від 17000 м3/год. від рециркуляції.
Теплообмінник часткової рекуперації "фреон-вода" підігріває воду, яку використовують в душових або на догрів басейну. Дана опція дозволяє правильно розпоряджатися надлишковим (безкоштовним) теплом від процесу осушення. Згідно з фізикою холодильного контуру ми отримуємо 100% холоду на випарнику і 130% тепла на конденсаторі, який стоїть відразу за випарником. Цими 30% ми можемо розпоряджатися як на нагрів вхідного повітря, і таким чином працювати на повітряне опалення, або ж віддавати їх через часткову рекуперацію на нагрів води. В теплообміннику часткової рекуперації вода нагрівається від стискання газу (фреону) і рухається в бочку за допомогою циркуляційної помпи. Команда на роботу часткової рекуперації надходить від основного контролера установки: вона дає команду на положення триходового клапана і включення /виключення помпи.
Віддалене управління дозволяє управляти всіма процесами установки з настінного пульта або комп'ютера, в ручному або програмованому режимі. Програми можна виставляти по днях, по годинах і за порами року. У будь-який момент можна перейти в ручне управління: наприклад, якщо у будній день або час доби не забезпечують повне завантаження басейну люди, що купаються, ми можемо закрити або зменшити підмішування свіжого повітря, і таким чином дати більше тепла куди нам треба.
Що ще реалізовано на об'єкті
Як уже згадувалося, клієнта цікавило опалення фітнес-залів, нагрів води в басейні, кондиціювання залів і приміщень, що здаються в оренду. Спільно з компанією-дистриб'ютором «Aclima» було розроблено та реалізовано технічне рішення - чиллер Mycond MCRU065 з рекуперацією тепла, контролером і опційним оснащенням.
Система в каскаді працює на:
- нагрів води в басейні і для душових;
- догрів припливного повітря у вентустановках фітнес-залу, тренажерного залу, холу та інших залів в будівлі;
- фанкойли опалення;
- охолодження припливного повітря у вентустановки;
- холод на фанкойли для кондиціонування приміщень.
Дані установки оснащені рекуператором. Відмінність від чиллера без рекуперації в тому, що тепло або холод (по сезону і потребах) не викидається на вулицю, а рекуперується в ємність і використовується за призначенням. Наприклад, на даному об'єкті, в момент охолодження залів, ми отримаємо нагрів води безкоштовно.
Простіше кажучи, витративши 100% холоду - ми отримали на нагрів 100% тепла. Опалення, нагрів басейну або води для душових, догрів повітря для вентустановок залів ми отримуємо безкоштовно. Максимальний коефіцієнт корисної дії - 8.
Те ж саме відбувається і в режимі опалення - ми отримуємо безкоштовно холод на тренажерний зал, фітнес-зал, охолодження припливу в вентустановки залів. Потрібні режими забезпечують купа датчиків і автоматика.
В даному випадку також використовується система забезпечення тепла від міськводоканалу. Вона вступає в роботу по команді з загального щита автоматики опалення та охолодження. Це було передбачено на випадок аварійних ситуацій системи або критично низьких температур навколишнього середовища.
Ми не рекомендуємо використовувати для монтажу зазначену нижче 3-d схему, тому що вона була змінена для статті згідно захисту права інтелектуальної власності та розробки компанії.
Фотогалерея
Фото з об'єкта, що демонструють етапи проведених робіт:
Нагадаємо, що компанія Осушувачі не тільки дає гарантію на обладнання і на монтажні роботи, а також ми надаємо послуги з якісного сервісного обслуговування наших об'єктів. Тому, якщо Ви плануєте будівництво басейну і хочете створити в ньому комфортний мікроклімат, то наша компанія з задоволенням допоможе реалізувати ваші ідеї.