0900 - 2100
1000 - 2100
зворотній дзвінок
Каталог осушувачів
(044) 225-00-15
(044) 225-00-15
0900 - 2100
1000 - 2100
Підібрати осушувач
(розрахунок)
Головна > Системи осушення > Сушка килимів і ковроліну в домашніх умовах
ФІЛЬТР
Ціна:
Продуктивність:
Виробник:
  Тип осушувача:

   Сушка килимів і ковроліну в домашніх умовах

   707

     Якщо Вас затопили сусіди і, як на зло, килим сильно просочився водою, або ж Ви випадково розлили рідину на килим, не варто впадати у відчай - бігти в хімчистку не обов'язково (якщо тільки килим не преміального класу, за яким потрібен особливий догляд). Ми розповімо, як можна самостійно висушити килим в домашніх умовах.

      Звичайно, якщо сталося намокання, дуже важливо швидко зорієнтуватися і висушити килим, тому що при тривалому впливі води:

   • Фарби килима можуть потекти або змазатися;
   • У вологому килимі швидко розмножується грибок і бактерії;
   • Килими на клейовій основі пошкоджуються і розсипаються;
   • Забруднення на поверхні килима швидко всмоктуються і, потім, очистити килим досить складно.

   6 дієвих способів, як висушити килим

     Отже, якщо гостро стоїть питання як висушити килимове покриття, пропонуємо наступні способи:

    Хімчистка. Так, це ідеальний варіант, так, для дорогих килимів без цього не обійтися, але в інших випадках такий варіант невиправдано дорогий і не всім підходить, особливо, якщо Ви живете за містом.

    Якщо на певну ділянку килима пролили рідину, необхідно промокнути це місце сухим рушником або бавовняною тканиною. Важливо не затирати килим, а дати тканині вбирати вологу до тих пір, поки не буде усунено максимальну к-ть води. При такому способі килим, звичайно, повністю відразу не висохне, необхідно буде чекати, поки залишки вологи випаруються.

     Якщо у Вас є миючий пилосос з режимом всмоктування рідини, рушники можна замінити їм і зібрати з килима воду таким пилососом.

    Якщо вода розлита по краю килима, бажано цю ділянку підняти і покласти на стілець або іншу поверхню висотою від 20 см. Такий крок забезпечить вільну циркуляцію повітря для того, щоб висушити як зовнішню частину килима, так і основу, а також, це попередить процес деформації або гниття. 

    Для сушіння килимів можна використовувати і побутові прилади, що випромінюють тепло. Наприклад, фени, обігрівачі, тепловентилятори. На жаль, при великій площі намокання, сушка килима побутовими приладами займає багато часу, але цей варіант є досить бюджетним. Також не забувайте, що близько підносити килим до гарячого повітря не можна, адже це може пошкодити килимове покриття.

    Крім того, існують спеціальні побутові прилади, які призначені для осушення повітря і поверхонь в приміщеннях - це осушувачі повітря. З ними можна не боятися, що гаряче повітря пошкодить ворс килима або основа килима залишиться недосушеною.

      У тому випадку, якщо Ви довгий час задавалися питанням як висушити ковролін або килим в ідеальних умовах - обов'язково зверніть увагу на побутовий осушувач повітря.

      Принцип сушіння килима за допомогою осушувача полягає в наступному: вода з килимового покриття випаровується в повітря, інтенсивність цього випаровування залежить від вмісту вологи в повітрі - чим менше вологи в повітрі, тим інтенсивніше йде процес випаровування. Осушувач проганяє через себе вологе повітря, видаляючи вологу, і повертає його назад в приміщення сухим.

   Замовити дзвінок фахівця

   Передзвонимо на протязі 3 хвилин!
   За кожну хвилину після - знижка 1 грн!

   Таким чином, осушувач безперервно рециркулює повітря, роблячи його сухим, а волога з килимового покриття інтенсивно випаровується в осушене повітря.

      За допомогою осушувача, килим можна просушити за кілька годин! Також, це обладнання має можливість установки різних режимів осушення, рівня кінцевої вологості тощо. Найприємніше в цьому методі осушки килима - Ви зможете використовувати побутовий осушувач повітря в подальшому для підтримання здорового мікроклімату, сушки білизни після прання і навіть для усунення грибка у ванній . Більше про користь осушувача будинку.

     При сушінні килимів, фахівці рекомендують використовувати такі осушувачі, які по потужності будуть підібрані під площу та інші параметри Вашого приміщення, а не лише для вирішення ситуації з намоканням килимових покриттів. Адже будь-який осушувач зможе висушити Ваш килим, а ось використовувати його в подальшому - розумне рішення. Для сушки килимів відмінно підійдуть такі моделі:

                                      Cooper&Hunter CH-D016WDR7        Ballu BDH-25L             Trotec TTK 110 HEPA

                   

   Чого не слід робити

     Не забувайте про те, що килим в вологому стані - досить примхливий матеріал, тому важливо знати, що не рекомендується робити в такому випадку:

   • не варто ходити по мокрому килиму, тому що ворс може прим'ятися і його неможливо буде розправити;
   • не можна сушити килим під прямими променями сонця - виключно в тіні або під навісом;
   • мокрий килим не можна сушити на мотузках або перекладині, інакше основа килима розтягнеться і пошкодиться;
   • обов'язково потрібно прибирати важкі предмети і меблі з мокрого килима. Якщо цього не зробити, килим назавжди залишиться деформованим.

      Як бачимо, сушка килимових покриттів в домашніх умовах - річ не проста, важливо дотримуватися основних правил осушення і вибрати відповідний спосіб конкретно для свого випадку.

      Найбільш простим і правильним способом осушення килимів можна назвати застосування осушувачів повітря, які, до речі, незамінні також при інших побутових проблемах, наприклад, підвищеній вологості в квартирі, утворенні грибка, осушенні будматеріалів після ремонту.
    

   Сушка килимів в пральнях

      У спеціальних закладах для сушки килимів вищевказаними методами, звичайно ж, впоратися неможливо, особливо, коли за один період потрібно осушити понад 10 різних килимових покриттів. З тих пір, як були винайдені спеціальні пристрої для швидкого усунення вологості та води - осушувачі повітря - проблема з сушінням дуже швидко вирішилася. Тепер всі пральні використовують промислові осушувачі, які при низькому електроспоживанні можуть осушити килими за кілька годин. Такий підхід дозволив пральним компаніям швидше виконувати замовлення, тим самим підвищивши якість сушки, усуваючи безпосередньо причину намокання (вологу). Таким чином, пральні можуть приймати більше замовлень і виконувати роботу з високою якістю. Ось чому осушувачі повітря такі популярні в цій сфері бізнесу. Осушувачі, які ідеально підійдуть для сушки килимів в пральні: Trotec TTK 166 ECO та Trotec TTK 650 Sпри більшій кількості килимів, а також Celsius MDH 158 та Celsius MDH 60. Якщо ж Ви є Власником такої пральні, прочитайте нашу статтю про сушіння килимів в хімчистках, і Ви дізнаєтеся, як можна заощадити і не втратити якість матеріалів.

   Trotec TTK 650 S                                                                 Trotec TTK 166 ECO  

                                     

    Celsius MDH 158                                                                      Celsius MDH 60       

                            

   Підсумок

    Чи то Ви віднесете килим в пральню, чи вирішите осушити його в домашніх умовах - при використанні осушувача повітря результат буде одним і тим самим. Відмінність тільки в тому, що при зверненні в пральню, Вам не доведеться осушувати килим самостійно, що мінімізує кількість часу, витраченого на догляд за будинком.

    

   Схожі статті та матеріали:

   Нормальна вологість в квартирі

   Осушення підвальних приміщень

   Дозвольте вам підказати
   Ми підберемо те, що Вам потрібно

   Зламався осушувач - ми дамо в оренду

   Наші товари перевірені особисто нами!

   Заповніть поля і ми Вам зателефонуємо!

   Передзвонимо на протязі 3 хвилин!
   За кожну хвилину після - знижка 1 грн!