Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Сушка килимів і ковроліну в домашніх умовах

Зміст:

  1. 6 дієвих способів, як висушити килим
  2. Осушувач повітря для сушіння килима
  3. Чого не слід робити
  4. Сушіння килимів в пральні

Якщо Вас затопили сусіди і, як на зло, килим сильно просочився водою, або ж Ви випадково розлили рідину на килим, не варто впадати у відчай - бігти в хімчистку не обов'язково (якщо тільки килим не преміального класу, за яким потрібен особливий догляд). Ми розповімо, як можна самостійно висушити килим в домашніх умовах.

Звичайно, якщо сталося намокання, дуже важливо швидко зорієнтуватися і висушити килим, тому що при тривалому впливі води:

  • Фарби килима можуть потекти або змазатися;
  • У вологому килимі швидко розмножується грибок і бактерії;
  • Килими на клейовій основі пошкоджуються і розсипаються;
  • Забруднення на поверхні килима швидко всмоктуються і, потім, очистити килим досить складно.

6 дієвих способів, як висушити килим

Отже, якщо гостро стоїть питання як висушити килимове покриття, пропонуємо наступні способи:

  • Хімчистка. Так, це ідеальний варіант, так, для дорогих килимів без цього не обійтися, але в інших випадках такий варіант невиправдано дорогий і не всім підходить, особливо, якщо Ви живете за містом.
  • Якщо на певну ділянку килима пролили рідину, необхідно промокнути це місце сухим рушником або бавовняною тканиною. Важливо не затирати килим, а дати тканині вбирати вологу до тих пір, поки не буде усунено максимальну к-ть води. При такому способі килим, звичайно, повністю відразу не висохне, необхідно буде чекати, поки залишки вологи випаруються.
  • Якщо у Вас є миючий пилосос з режимом всмоктування рідини, рушники можна замінити їм і зібрати з килима воду таким пилососом.
  • Якщо вода розлита по краю килима, бажано цю ділянку підняти і покласти на стілець або іншу поверхню висотою від 20 см. Такий крок забезпечить вільну циркуляцію повітря для того, щоб висушити як зовнішню частину килима, так і основу, а також, це попередить процес деформації або гниття. 
  • Для сушіння килимів можна використовувати і побутові прилади, що випромінюють тепло. Наприклад, фени, обігрівачі, тепловентилятори. На жаль, при великій площі намокання, сушка килима побутовими приладами займає багато часу, але цей варіант є досить бюджетним. Також не забувайте, що близько підносити килим до гарячого повітря не можна, адже це може пошкодити килимове покриття.
  • Крім того, існують спеціальні побутові прилади, які призначені для осушення повітря і поверхонь в приміщеннях - це осушувачі повітря. З ними можна не боятися, що гаряче повітря пошкодить ворс килима або основа килима залишиться недосушеною.

Осушувач повітря для сушіння килима

У тому випадку, якщо Ви довгий час задавалися питанням як висушити ковролін або килим в ідеальних умовах - обов'язково зверніть увагу на побутовий осушувач повітря.

Принцип сушіння килима за допомогою осушувача полягає в наступному: вода з килимового покриття випаровується в повітря, інтенсивність цього випаровування залежить від вмісту вологи в повітрі - чим менше вологи в повітрі, тим інтенсивніше йде процес випаровування. Осушувач проганяє через себе вологе повітря, видаляючи вологу, і повертає його назад в приміщення сухим.

Таким чином, осушувач безперервно рециркулює повітря, роблячи його сухим, а волога з килимового покриття інтенсивно випаровується в осушене повітря.

За допомогою осушувача, килим можна просушити за кілька годин! Також, це обладнання має можливість налаштування різних режимів осушення, рівня кінцевої вологості тощо. Найприємніше в цьому методі осушки килима - Ви зможете використовувати побутовий осушувач повітря в подальшому для підтримання здорового мікроклімату, сушки білизни після прання, навіть для усунення грибка у ванній, у пральні, підвалі або на лоджії. Більше про користь осушувача для будинку.

При сушінні килимів фахівці рекомендують використовувати такі осушувачі, які за потужністю будуть підібрані під площу кімнати та інші параметри Вашого приміщення, а не для ситуації намокання килимових покриттів. Адже будь-який осушувач зможе не тільки висушити Ваш килим, а й бути корисним надалі для застосування в будинку, гаражі або на дачі.Для сушки килимів відмінно підійдуть такі моделі:

Осушувачі повітря побутові для сушіння килима вдома

8 588грн
Electrolux EDH-12L
Electrolux EDH-12L
12 L 20 м2
Детальніше Купити в один клік
9 120грн
Cooper&Hunter CH-D005WD8-12LD
Тип осушувача:
Побутовий
Cooper&Hunter CH-D005WD8-12LD
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
11 399грн
TCL DEM25EB
Тип осушувача:
Побутовий
TCL DEM25EB
25 L 65 м2
Детальніше Купити в один клік
8 892грн
MYCOND Roomer Smart 12
MYCOND Roomer Smart 12
Акція
12 L 25 м2
Детальніше Купити в один клік
10 868грн
MYCOND Yugo Smart 16
Тип осушувача:
Побутовий
MYCOND Yugo Smart 16
Акція
16 L 35 м2
Детальніше Купити в один клік

Чого не слід робити

Не забувайте про те, що килим в вологому стані - досить примхливий матеріал, тому важливо знати, що не рекомендується робити в такому випадку:

  • не варто ходити по мокрому килиму, тому що ворс може прим'ятися і його неможливо буде розправити;
  • не можна сушити килим під прямими променями сонця - виключно в тіні або під навісом;
  • мокрий килим не можна сушити на мотузках або перекладині, інакше основа килима розтягнеться і пошкодиться;
  • обов'язково потрібно прибирати важкі предмети і меблі з мокрого килима. Якщо цього не зробити, килим назавжди залишиться деформованим.

Як бачимо, сушка килимових покриттів в домашніх умовах - річ не проста, важливо дотримуватися основних правил осушення і вибрати відповідний спосіб конкретно для свого випадку.

Найбільш простим і правильним способом осушення килимів можна назвати застосування осушувачів повітря, які, до речі, незамінні також при інших побутових проблемах, наприклад, підвищеній вологості в квартирі, утворенні грибка, осушенні будматеріалів після ремонту.

Сушка килимів в пральнях

У спеціальних закладах для прання та сушіння килимів застосовують потужні системи припливно-витяжної вентиляції, нагрівачі та осушувачі повітря. Найбільше видалення вологи в перший період після прання килимів здійснюється шляхом інтенсивного обдування повітрям і відведення перезволоженого повітря назовні. Остаточне сушіння з підтримкою допустимого рівня вологості повітря може проводитись за допомогою потужних промислових осушувачів.

Пристрої для швидкого усунення надлишкової вологості повітря – осушувачі повітря ефективно вирішують проблему з сушінням килимових покриттів будь-яких типів. Тепер усі пральні використовують промислові осушувачі, які за низького електроспоживання можуть осушити килими за кілька годин. Такий підхід дозволив пральній компанії швидше виконувати замовлення, тим самим підвищивши якість сушіння при менших енерговитратах. Таким чином, пральні можуть приймати більше замовлень та виконувати роботу з високою якістю.

Ось чому осушувачі повітря такі популярні в цій сфері бізнесу. Осушувачі, які ідеально підійдуть для сушіння килимів у пральні: Trotec TTK 170 ЕСО і Trotec TTK 655 S при великій кількості килимів, а також Celsius MDH 158 і Celsius MDH90 NEW. Якщо Ви є Власником такої пральні, прочитайте нашу статтю про сушіння килимів у хімчистках, і Ви дізнаєтеся, як можна заощадити і не втратити якість матеріалів.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
74 250грн
Celsius MDH158
Тип осушувача:
Промисловий
Celsius MDH158
158 L 400 м2
Детальніше Купити в один клік
29 754грн
Trotec TTK 170 ECO
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
112 100грн
Trotec TTK 655 S
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 655 S
Акція
150 L 240 м2
Детальніше Купити в один клік

Висновки

Чи то Ви віднесете килим в пральню, чи вирішите осушити його в домашніх умовах - при використанні осушувача повітря результат буде одним і тим самим. Відмінність тільки в тому, що при зверненні в пральню, Вам не доведеться осушувати килим самостійно, що мінімізує кількість часу, витраченого на догляд за будинком.

Каталог осушувачів
підбір
осушувача