Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Як сушити стіни після ремонту

Зміст:

  1. Сушіння бетонної стяжки
  2. Сушіння штукатурки
  3. Осушувач повітря: як правильно сушити штукатурку?
  4. Рекомендації від Osushiteli.ua: осушувачі для ремонту

У компанії, що виконує ремонтні роботи, в наявності завжди повинен бути осушувач повітря для того, щоб оперативно і в короткі терміни якісно виконувати свою роботу, в тому числі проводити осушення стін після ремонту.

На швидкість і якість оздоблювальних робіт негативно впливає саме вологість повітря. Промислові (напівпромислові) осушувачі повітря значно скорочують терміни та підвищують якість виконання таких будівельних задач як штукатурні роботи, шпаклювання, фарбування стін, обклеювання шпалер, заливка стяжки підлоги тощо.

Сушіння бетонної стяжки

При заливанні стяжки підлоги необхідно враховувати те, що для 100% її висихання потрібно близько 28 днів. Першого тижня стяжка просихає на 80%, а до 100% сохне ще 2-3 тижні. Процес зневоднення та затвердіння цементного розчину залежить від якості та помолу фракцій цементу, наявності модифікаторів та пластифікуючих добавок, а також від даних температури та вологості навколишнього повітря.

Найкраще затвердіння бетону проходить у теплу пору року. Низька температура навколишнього повітря уповільнює процес схоплювання і твердіння бетону. При температурах повітря нижче нуля вода всередині суміші може замерзнути, гідратація на морозі повністю припиняється.

Тому необхідно підтримувати досить високу температуру та усувати надлишок вологи з повітря приміщення, де сохне бетонна стяжка. Це особливо актуально, коли ремонт хочеться зробити в максимально стислий термін, а підготовка стяжки під паркет або теплу підлогу, наприклад, може зайняти близько 30 днів, поки вона повністю не висохне.

Умови сушки стяжки в закритих приміщеннях точно контролюються і терміни робіт скорочуються при використанні промислового осушувача повітря. Причому осушення проводиться всього приміщення в цілому: не тільки стяжки  підлоги, а і стін та стелі.

Сушіння штукатурки

При виконанні штукатурних робіт важливо, щоб температура повітря для висихання оздоблювальних матеріалів була в діапазоні +18-20°С, а вологість повітря не перевищувала 65%. Рівномірне висихання проходить за повної відсутності протягів, інакше якість висушеної штукатурки буде низькою.

Нанесена штукатурка, залежно від її складу, при природному сушінні висихає за різний проміжок часу. У середньому 1 см товщини покриття висушується тиждень. Сушіння оштукатурених і покритих шпаклівкою стін залежить від складу сумішей (гіпс, цемент, вапно, плюс добавки), і може зайняти від 7 до 15 днів. Зазвичай виробник наводить дані по часу висихання 1мм шару покриття оздоблювальної суміші за визначених умов по температурі та вологості повітря.

Сушіння стін будівель після ремонту або в новобудові природним чином в середньому займає кілька тижнів. Тому частіше оздоблювальні роботи проводять у літній час.

А використання в холодних приміщеннях теплових гармат для підвищення температури повітря і прискорення сушіння штукатурки тягне ряд додаткових витрат (на паливо, електроенергію). Крім того, виникають складнощі з можливістю подачі достатньої потужності від енергомережі для роботи цих потужних теплогенераторів. При цьому існує серйозна загроза пересушування та розтріскування поверхневого шару штукатурки вже після виконання робіт.

Осушувач повітря: як правильно сушити штукатурку?

Найбільш якісно висушити штукатурку без зайвих витрат допоможе промисловий осушувач повітря.

Його застосування дозволяє:

  • точно контролювати рівень вологості повітря за гігростатом, видаляючи надлишки вологи з повітря з усього обсягу приміщення;
  • осушувати рівномірно та поступово штукатурку шар за шаром, на всю глибину, без шкоди якості;
  • виключити нагрівання повітря до високих температур для прискорення видалення вологи;
  • не залежати від зовнішніх факторів (температури та вологості зовнішнього повітря), скоротити втрати тепла будівлі, пов'язані з постійними провітрюваннями;
  • значно знизити витрати на проведення будівельних робіт.

Осушувач чудово допомагає якісному сушінню стін, істотно скорочуючи терміни оздоблювальних робіт. За допомогою регульованого гігростату виставляється необхідний рівень вологості, який автоматично підтримується осушувачем, і поступово протягом кількох днів вологість знижується до потрібних меж, прийнятних для висушеної штукатурки.

За допомогою осушувачів повітря контролюється вологість, що підтримується автоматично, поки виконується шпаклювання, причому немає необхідності провітрювання для видалення надлишків вологи з повітря. Завдяки тому, що осушувачі як побутові, так і промислові моделі, працюють в широкому діапазоні температур повітря, оздоблювальні роботи можна виконувати навіть у прохолодне міжсезоння.

При поклейці шпалер (особливо дорогих) – важливо рівномірне, поступове і якісне осушення стін. Для цього також буде корисний мобільний осушувач повітря.

Рекомендуємо також статтю про типи осушувачів повітря та їх застосування.

В деяких випадках вигідно скористатися послугою оренди осушувачів повітря від Osushiteli.ua. 

Якщо ж хочете дізнатися більше інформації від наших спеціалістів, або отримати безкоштовну консультацію, підібрати обладнання для сушіння стяжки або штукатурки на Вашому об'єкті, Ви можете зателефонувати нам (044) 225-00-15, або замовити Зворотній дзвінок.

Рекомендації від Osushiteli.ua: осушувачі для ремонту

29 754грн
Trotec TTK 170 ЕСО
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
29 550грн
Eurgeen OL50B
Тип осушувача:
Промисловий
Eurgeen OL50B
50 L 150 м2
Детальніше Купити в один клік

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача