Ми часто чуємо про те, як на самопочутті людини позначається екстремально низька або висока температура, зміни в атмосферному тиску. Однак мало хто замислюється, що не менш значущим показником комфортності середовища для нашого організму є рівень вологості.
Що таке вологість? Її оптимальні показники для життєдіяльності людини
Вологість – міра, що характеризує насиченість повітря водяною парою. Розглядаючи цей екологічний показник, вчені зазвичай мають на увазі два його виміри:
- Абсолютну вологість повітря (показує масовий вміст частинок води у повітрі та вимірюється в г/м3);
- Відносну вологість (цей параметр є відношенням фактичного тиску пари до тиску насиченої пари, тобто такого його стану, при якому починається процес конденсації).
Природно, що порівняти та охарактеризувати рівень вологості повітря з медико-біологічної точки зору можливо за допомогою показника «відносна вологість». Саме її рівень демонструють нам класичні гігрометри та психрометри (від грец. Psychros – холодний та metron – міра).
Принцип роботи цих пристроїв знайомий нам зі шкільної лави. Конструкція найпростішого психрометра – це 2 з'єднані спиртові термометри: сухий, і зі спеціальним пристроєм зволоження. Колба вологого термометра занурена в ємність з водою і, внаслідок випаровування, цей термометр охолоджується. Порівнюючи показники сухої та вологої шкали термометра, можна визначити рівень відносної вологості повітря.
Прийнятними для людини вважаються такі показники відносної вологості (залежно від типу приміщення):
- Лікарні та лікарні – 40-55%;
- Офіси з великою кількістю техніки – 40-60%;
- Концертні зали, приміщення із музичними інструментами – 40-60%;
- Музеї, галереї мистецтв, бібліотеки книгосховища – 40-60%;
- Житлові приміщення – 45-65%.
Здоров'я людини та вологість повітря
Не лише фізичний комфорт людини залежить від оптимального рівня вологості. Розмноження багатьох вірусів, хвороботворних організмів та збудників інфекції знаходиться у прямій залежності від значення цього показника. Дослідження, проведене вченими США, показало, якщо рівень вологості відповідає нормі (30-60%), відбувається різке підвищення інтенсивності розмноження мікроорганізмів, грибків, пилових кліщів, цвілі.
Всі ці мікроорганізми здатні завдати шкоди здоров'ю – від найпростіших алергічних реакцій до серйозних патологічних змін. Розглянемо докладніше наслідки для здоров'я людини низької та високої вологості повітря.
Болісні симптоми, пов'язані зі зниженою вологістю повітря (<10%):
- Сухість у носоглотці, різь в очах, носова кровотеча (пересихання слизових оболонок);
- Прискорене серцебиття та дихання (пов'язані з підвищеною інтенсивністю потовиділення);
- Проблеми з диханням, напади бронхіальної астми (зі зниженням вологості знижується і щільність кисню в атмосфері).
Порушення у фізичному самопочутті, зумовлені підвищеною вологістю (>85%):
- Загострення гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань (зі зміною вологості змінюється та атмосферний тиск);
- Ризик теплового удару (внаслідок порушення теплообміну в розігрітому, насиченому вологим повітрі);
- Зниження імунітету до інфекційних захворювань (в основному, у зв'язку з ризиком переохолодження);
- Загострення хронічних захворювань систем та органів (туберкульоз, ревматизм, порушення функції нирок).
Однак найбільшу небезпеку для організму людини підвищена вологість становить у зв'язку з розмноженням таких хвороботворних організмів як грибок і цвіль. Грибкові організми виділяють у довкілля велику кількість токсичних спор, здатних стати джерелом різноманітних проблем зі здоров'ям:
- Алергічні реакції;
- Головні болі;
- Захворювання шкірних покривів;
- Порушення функцій дихальних шляхів (синусит, кашель, пневмонія);
- Розлад шлунку.
Нормальна вологість – найважливіший чинник, якого залежать життєво важливі показники довкілля людини.
Сучасні методи регулювання вологості повітря у приміщенні
Технічний прогрес озброїв нас різноманітним кліматичним обладнанням: від елементарних вентиляторів до складних агрегатів, яким під силу керувати найдрібнішими характеристиками довкілля.
Наприклад, проблему підвищеної вологості в будинках і квартирах легко вирішать побутові осушувачі повітря. Такі як:
Якщо ж стоїть завдання регулювання вологості в умовах підвищеного вологовиділення, наприклад, у приміщенні басейну, SPA-салону, тренажерного залу – до Ваших послуг канальні, підлогові, настінні осушувачі повітря:
Слід зазначити, що і сучасне промислове виробництво не може фукціонувати без якісних агрегатів для осушення повітря. До послуг виробників і компактні мобільні пристрої, та складні повністю автоматизовані системи осушення.
У нашому інтернет-магазині Ви зможете обрати якісний осушувач повітря із гарантією від відомих європейських виробників.
Отримати безкоштовну консультацію можна за телефоном (044) 225-00-15, або замовивши Зворотний дзвінок. Наші спеціалісти завжди готові надати допомогу у підборі обладнання, яке відповідає всім Вашим вимогам!