Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
09°° - 18°°
вихідний

Сушка килимів за допомогою осушувача повітря

Зміст:

 1. Дещо про процес сушіння килимів
 2. Використання осушувача повітря для сушки килимів
 3. Як вибрати осушувач повітря для сушіння килимів
 4. Продуктивність осушувача при роботі в пральні
 5. Повітрообмін осушувача при сушінні килимів
 6. Підбір осушувача для пральні килимів

Якщо Ви власник бізнесу з чищення килимів або тільки плануєте стати ним, то ця стаття є обов'язковою для прочитання. Втім, для ваших клієнтів ця інформація також не буде зайвою. Адже, якщо ви дотримуєтеся всіх правил чищення килимів, і використовуєте найкраще обладнання для цього, як, наприклад, осушувачі повітря, тоді клієнти оцінять вашу турботу не тільки про репутацію свого цеху, але, перш за все, про них.

Сушка ковров с помощью осушителя воздуха

Килим почистили, випрали, через центрифугу пропустили і... Ви, правда, думаєте, що на цьому всі процеси приведення килима в потрібний стан чистоти і краси закінчилися? А як же ідеальна сухість і приємний аромат, який часом складно досягти лише за цих трьох етапів? "Що ще?", - здивуються деякі з вас. А ось про «що ж ще» ви якраз і дізнаєтесь із нашої статті. При цьому запевняємо, що якщо приймете до уваги деякі наші рекомендації, процес сушіння килимів стане ще швидшим і менш витратним.

Останнє (економію ваших власних коштів), думаємо, ви оціните вдвічі, а то й утричі. Незадоволених чи особливо обурених цифрами, зазначеними у рахунках за електрику для підприємства, просимо обов'язково прочитати.

Як з'ясувалося, осушувачі повітря вже активно застосовуються для процесів сушіння килимів в хімчистках та пральнях. Зібравши деяку інформацію від Клієнтів (власників та керівників приватних пралень), ми трохи опишемо процес осушення килимів.

Дещо про процес сушіння килимів

Сушіння килимів може здійснюватися по-різному і мати різні підсумкові витрати для власників цеху. Важливо врахувати, що треба не видаляти вологу з виробів на 100%, а рекомендується видалення 98% вологи, оскільки повна сушка несприятливо впливає на властивості самого виробу. Волокна розсихаються, килим втрачає свою еластичність.

У деяких випадках використовується підвищений повітрообмін (приплив свіжого повітря та викид вологого) за допомогою припливно-витяжної вентиляції. Даний метод простий, але досить енерговитратний і втрачає ефективність за вологої погоди, а також з настанням холодів. Іноді в камері підвищують температуру, а вологі випаровування викидаються з камери за допомогою витяжної установки (або вентиляторів).

Даний спосіб поширений, але крім енерговитрат (крім випадків прогріву повітря за допомогою сухого палива або дров, у цьому випадку ми отримуємо як витрати, так і відсутність автоматизації процесу. Ще є небажаний фактор впливу температури на килимові та тканинні вироби. Все-таки не рекомендується сушити тканинні вироби за температур вище кімнатних.

Сушка ковров

Також використовують центрифугу для віджиму килимів, а іноді установку із системою валиків, які, обертаючись по колу, віджимають воду. Устаткування громіздке та недешеве, а саме сушіння килимів не буде швидким. До того ж, маємо звернути вашу увагу на те, що після центрифуги річ не суха і вимагає сушіння. Чому? Наведемо найпростіший приклад із пральною машинкою, яка стоїть у кожній квартирі/будинку. Наприкінці прання ви хіба дістаєте сухі речі? Ні! Адже завдання в тому, щоб позбавити річ якомога більше вологи, але НЕ ВИСУШИТИ її. Отак і з килимом.

Завжди після центрифуги потрібно "проходження" ще одного етапу - безпосередньо сушіння килимів. Тому що після центрифуги у килимах міститься ще достатньо вологи. Так, ви можете встановити вентилятори, які будуть ганяти повітря, але вологість в приміщенні без витяжки все одно залишається тією ж. І, по суті, килим вбиратиме надлишки вологи по колу, до того ж з'являтиметься неприємний запах, а то й гірше – через ваш поки що не до кінця налагоджений процес сушіння ви можете зіпсувати килим. А про рахунки за електрику… Краще промовчимо у такій ситуації.

Використання осушувача повітря для сушки килимів

Найефективнішим методом і найменш витратним є використання при сушінні килимів осушувача повітря. Після миття і віджимання волокна килимів насичені вологою, яку потрібно видалити. Волога випаровується у повітря у разі, якщо вміст вологи у ньому низький. Повітря вбирає вологу як губка, і робить це поки концентрація не досягне своєї межі. Цей показник залежить переважно від температури повітря. Чим вище температура, тим більшу кількість вологи повітря може «увібрати». Ось саме з повітрям і працює осушувач. Він проганяє через себе все повітря з камери (приміщення), видаляє з нього вологу та осушене повітря повертається назад у приміщення. Сухе повітря миттєво починає насичуватися вологою знову.

Осушувач повітря працює в режимі рециркуляції, багаторазово проганяючи через себе все повітря приміщення та безперервно його осушуючи. Таким чином, при правильному підборі осушувача процес сушіння килимів значно скорочується і може займати всього від 4 до 24 годин.

Але важливо врахувати технологію сушіння. У килимі після віджиму на 1 квадратний метр площі залишається від 300 до 700 грамів води (все залежить від товщини ворсу і матеріалу, з якого він зроблений). І більш інтенсивно волога з килима видаляється в перші дві-чотири години. Зазвичай значно спрощують роботу осушувача, підключаючи витяжні вентилятори або припливно-витяжну установку. У тандемі осушувач та витяжка працюють значно ефективніше! Витяжка виконує функцію інтенсивного видалення вологи на початковій стадії осушення, коли приплив вологи в повітря максимальний.

Крім цього, для прискорення процесу сушіння в приміщенні встановлюють потужні осьові або радіальні вентилятори для поліпшення циркуляції повітря у всьому обсязі сушильної камери та інтенсивного видалення вологи, яка затримується на поверхні волокон килима.

У великих сушарках килимів припливна і витяжна вентиляція працюють певну частину року постійно, тільки в момент падіння температури вентиляція підключається автоматично і більше працює осушувач повітря.

Застосування потужних осушувачів для видалення залишкової вологості, а також вентиляторів для циркуляції повітря економічно вигідно, набагато скорочує час процесу сушіння килимів і гарантує її якість.

Осушувачі незамінні в умовах, коли потрібно якісно висушити килими, видаляючи залишки вологи з килимового покриття. Вони також особливо важливі, коли доводиться сушити цінні та унікальні килими з натуральних волокон, що вимагають дбайливого регульованого осушення.

Як вибрати осушувач повітря для сушіння килимів

На що слід звернути увагу насамперед?

Для того, щоб визначити, якої продуктивності Вам потрібен осушувач для пральні (чистки) килимів, слід звернути увагу на такі параметри:

 • Кількість вологи в килимах при максимальному завантаженні. Приблизно можна розрахувати, зваживши килими перед процесом чищення (сухі) та після. Різниця у вазі = кількість вологи. Вимірюється у кілограмах (у народі у «літрах»);
 • Температура у приміщенні (рекомендується не нижче +20 градусів);
 • Об'єм приміщення (площу множимо на висоту стель) м3.

Маючи ці дані, можете вибирати осушувач. На осушувачі повітря виставляється режим - інтенсивність осушення, вказується необхідний рівень вологості, при досягненні якого осушувач відключає компресор. Після відключення компресора у осушувача вентилятор може продовжувати працювати для поліпшення циркуляції повітря в приміщенні. Після того, як вологість знову підвищилася, прилад продовжить працювати в режимі осушення.

Підібрати осушувач повітря для сушіння килимів нескладно, але важливо зробити це правильно. Параметри, на які в першу чергу також звертають увагу – це продуктивність та повітрообмін.

Продуктивність осушувача при роботі в пральні

У вас є дані про кількість зайвої вологи при максимальному завантаженні, тому осушувач повинен видалити її якнайшвидше (в середньому за 6-10 годин).

Параметр "продуктивність" вимірюється в літрах на добу (л/добу), кілограм на годину (кг/год). Для того, щоб дізнатися про здатність вологовидалення (продуктивність) того чи іншого осушувача, Вам потрібно врахувати температуру в приміщенні та вологість, до якої він повинен прагнути - у висушеному стані (наприклад 60%).

Для визначення продуктивності осушувача при індивідуальних параметрах зазвичай використовуються діаграми вологознімання. Такою інформацією має володіти будь-який кваліфікований менеджер. Він підбере осушувач згідно з вимогами протікання процесу сушіння килимів.

Повітрообмін осушувача при сушінні килимів

Важливий параметр – повітрообмін. Цей параметр вказує на те, скільки повітря в м3 здатний осушувач обробити протягом години. Обов'язково зважте на це!

Осушувач повинен бути здатний прогнати через себе як мінімум 5 обсягів приміщення на годину (від 3 до 5 разів).

Наприклад, на об'єм сушильної камери (приміщення) 200 м3 можна підібрати осушувач з показником повітрообміну від 1000 м3/год.

Враховується, що осушувач працює лише у закритому приміщенні, тобто, коли немає припливу чи витяжки повітря.

Підбір осушувача для пральні килимів

Мало знати дані для введення у формулу. Адже при прорахунку потужності осушувача повітря потрібно враховувати низку інших факторів, якими з метою «зроблю розрахунки самостійно» часто нехтують власники цехів приведення килима в чистий стан. Тому знання того, скільки літрів води має випаруватись за добу з килима, мало. Оскільки параметри, що заявлені виробниками осушувачів повітря, розраховані на умови роботи пристроїв при температурі +30°С і 80% вологості.

Для точного підбору потрібно враховувати тепловтрати, планування приміщення, тип конструкції, на якій сушиться килим, та її розміщення, а також температуру, яка може підтримуватись у камері. Всі ці дані будуть потрібні фахівцеві для подальшого прорахунку кривої вологознімання, а також забезпечення руху повітря в камері.

Практика показує, що в основному Клієнти для пралень замовляють осушувачі напівпромислового та промислового типу, мобільні (з рукояткою та коліщатками) або стаціонарні. Найкраще зверніться до фахівців, які позбавлять вас труднощів, що виникають при виборі потрібного Вам осушувача і труднощів, що виникають при підрахунку потужності моделі, необхідної конкретно для Вашого приміщення.

Спеціалісти нашої компанії мають досвід підбору сушильного обладнання з урахуванням конкретних умов повітряного середовища у камерах будь-якої продуктивності. Робота наших експертів відзначена безліччю позитивних відгуків, лише за минулий рік ми реалізували 34 проекти для подібних виробництв по Україні.

Потрібна консультація?

Чекаю дзвінка!

Рекомендовані осушувачі для сушіння килимів

76 500грн
Celsius MDH-158P з дренажним насосом
Тип осушувача:
Промисловий
Celsius MDH158P з дренажним насосом
Акція
158 L 500 м2
Детальніше Купити в один клік
29 754грн
Trotec TTK 170 ЕСО
Тип осушувача:
Промисловий
Trotec TTK 170 ЕСО
Акція
50 L 90 м2
Детальніше Купити в один клік
58 500грн
RALF OS-138
Тип осушувача:
Промисловий
RALF OS-138
138 L 350 м2
Детальніше Купити в один клік
45 000грн
Humicel MDH-90R
Тип осушувача:
Промисловий
HUMICEL MDH-90R
90 L 400 м2
Детальніше Купити в один клік

Варіанти рішень від спеціалістів

 • Рішення на завантаження 100 м2 килимів – від 572 доларів до 1786 доларів.
 • Рішення на завантаження 200 м2 килимів від 856 доларів до 2322 доларів.
 • Рішення на завантаження 300 м2 килимів від 1307 доларів до 3893 доларів.

У Вас не буде труднощів при виборі відповідного осушувача - безкоштовну консультацію можна отримати, зателефонувавши на (044) 225-00-15, або замовивши Зворотний дзвінок. Менеджер зв'яжеться з Вами, грамотно проконсультує, розрахує необхідний вологозйом та порекомендує оптимальну модель.

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA

Зв'язатись
з нами

Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в телеграм
Зв'язатись з OSUSHITELI.UA в вайбер
підбір
осушувача